Navigácia

 • Čo je neinvazívny lifting tváre?
 • Ako zistím či som vhodný kandidát pre neinvazívny lifting tváre?
 • Ako si vybrať vhodného lekára?
 • Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?
 • Ako sa pripraviť na zákrok?
 • Ako sa vykonáva neinvazívny lifting?
 • Výhody zákroku
 • Zotavenie a rekonvalescencia po zákroku
 • Výsledky neinvazívneho liftingu tváre
 • Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky
 • Často kladené otázky
 • Bibliografia
Neinvazívny lifting tváre

Získajte späť stratenú pevnosť a mladistvý vzhľad

Čo je neinvazívny lifting tváre?

Neinvazívny lifting tváre známy aj ako „facelift bez skalpela" je kombináciou minimálne invazívnych a nechirurgických zákrokov, ktorých cieľom je omladiť a osviežiť vzhľad. Aj keď nepôjdete „pod skalpel", výsledky neinvazívneho liftingu tváre proti starnutiu sú stále významné a čoraz viac obľúbenejšie najmä medzi ženami. Každý neinvazívny lifting tváre je prispôsobený individuálnym potrebám. K dispozícii je celý rad neinvazívnych techník, ktoré riešia všetky problémy od jemných vrások, hlbokých záhybov, ochabnutej pokožky, stenčených pier, prepadnutých líc, jaziev po akné až po stratu objemu tváre.

Vhodný kandidát pre neinvazívny lifting tváre

Neinvazívne ošetrenia sú vhodné pre ženy aj mužov

Ako zistím či som vhodný kandidát pre neinvazívny lifting tváre?

Neinvazívny lifting je určený pre ľudí, ktorí nie sú pripravení na chirurgický facelift a vyhľadávajú skôr šetrnejší spôsob, ako vylepšiť svoj vzhľad. Tieto zákroky poskytujú preukázané výsledky už pri jednom ošetrení pre väčšinu pacientov.

Dobrým kandidátom na neinvazívny lifting je človek s určitou mierou laxnosti pokožky. Ak vás trápi uvoľnená pokožka alebo vrásky na tvári, alebo dekolte, neinvazívny lifting je ideálnou voľbou. Vhodnými kandidátmi sú ľudia, ktorí majú 30 a viac rokov a majú miernu až strednú laxnosť pokožky.

Výber lekára

Dajte si záležať na výbere špecialistu 

Ako si vybrať vhodného lekára?

Pri výbere lekára by ste mali byť dôsledný, môžete tak predísť možným komplikáciám a sklamaniu z výsledku. Predsa len sa jedná o vaše telo a s výsledkom chcete byť spokojný. Lekár by mal byť kvalifikovaný a mať bohaté skúsenosti s neinvazívnym liftingom. Nebojte sa osloviť viacerých lekárov a kliniky kde sa vykonáva zákrok, a vyžiadajte si aké majú výsledky a skúsenosti s týmto ošetrením. Dohodnite si konzultáciu s odborníkom a potom už sa len rozhodnete, ktorý lekár vám najviac vyhovoval a urobil na vás dojem.

Konzultácia s lekárom

Odborná konzultácia s odborníkom je nevyhnutná

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Konzultácia s kvalifikovaným a dôveryhodným lekárom je nevyhnutná, môže vám vysvetliť dosiahnuteľné výsledky a potrebné ošetrenia. Konzultácia prebieha v príjemnej atmosfére. Lekár vám vysvetlí aké sú vaše reálne možnosti, upozorní vás na všetky riziká spojené so zákrokom a navrhne čo najlepšie riešenie vášho problému. Skontroluje stav vašej pokožky a posúdi, či je pre vás neinvazívny lifting vhodný a bol by vo vašom prípade efektívny. Ak je pokožka príliš ochabnutá, môže vám lekár odporučiť chirurgický zákrok (napr. Facelift). 

Príprava na neinvazívny lifting

Minimálna príprava je výhodou

Ako sa pripraviť na zákrok?

Keďže sa jedná o nechirurgické metódy, príprava na zákrok je minimálna. Pravidelné stravovacie, nápojové, cvičebné a pracovné postupy môžu byť udržiavané pred a bezprostredne po zákroku. Konkrétne odporúčania vám však vždy lekár navrhne na základe vybranej metódy a stavu vašej pokožky. Tieto informácie sa dozviete počas konzultácie alebo s dostatočným predstihom pred podstúpením zákroku. Pred ošetrením by ste mali z cieľovej oblasti odstrániť líčidlá a iné výrobky na starostlivosť o pleť.

Metódy neinvazívneho liftingu

Metódy neinvazívneho liftingu, vyberte si ten svoj

Ako sa vykonáva neinvazívny lifting?

Cieľom neinvazívneho liftingu tváre sú starostlivo vybrané metódy a postup, ktoré pôsobia proti vašim špecifickým známkam starnutia. Tieto ošetrenia sa považujú za bezpečné a účinné a pomáhajú zlepšiť vzhľad vrások a mračiacich sa liniek, najmä v oblasti okolo očí a medzi obočím. Môžu tiež spomaliť tvorbu nových vrások alebo vrások tým, že zabraňujú kontrakcii niektorých tvárových svalov.

Bežné metódy neinvazívneho liftingu tváre sú napríklad:

Rádiofrekvenčná rejuvenácia: Rádiofrekvenčný lifting tváre alebo rádiofrekvenčné ošetrenie tváre je estetické ošetrenie, ktoré je takmer rovnako žiadané ako botox, a to vďaka skvelým výsledkom, ktoré dosahuje pri vypínaní tváre a remodelácii tela bez ihiel alebo skalpela. Procedúra je známa svojím vypnutím pokožky, po ktorom pacienti po rádiofrekvenčnom liftingu tváre zaznamenajú veľmi viditeľný rozdiel. Pri ošetrení sa používa technológia, ktorá zahrieva vrstvy kože, kde naštartuje tvorbu kolagénu tým, že poskytuje veľkú intenzitu tepla v hlbších vrstvách kože. Výrazne zlepšuje celkovú štruktúru pokožky, čím ešte viac spomaľuje proces starnutia v nasledujúcich rokoch.

Injekčné výplne: Dermálne výplne sú gélové injekčné materiály, ktoré slúžia na vyplnenie záhybov, liniek a vrások - môžu tiež vyplniť jazvy po akné a iné nedostatky pleti. V podstate vypĺňajú zvnútra, čím vyhladzujú pleť a vrásky. K dispozícii sú rôzne výplne, ale väčšina lekárov volí kyselinu hyalurónovú, látku, ktorá sa prirodzene vyskytuje v tele. Tieto injekčné výplne pomáhajú stimulovať tvorbu kolagénu, čím sa potláčajú príznaky starnutia, pretože s pribúdajúcim vekom, je naša hladina kolagénu nižšia. Výplne môžu riešiť viaceré problematické oblasti na tvári. Zákrok je rýchli a bezbolestný a zvyčajne nemá žiadne vedľajšie účinky okrem krátkodobého mierneho opuchu.

Botulotoxín: Zatiaľ čo výplne sa zvyčajne používajú na vyhladenie liniek, vrások a záhybov, ktoré sú viditeľné aj v pokoji, botox rieši dynamické linky, napríklad záhyby spôsobené úsmevom.Botox pôsobí tak, že blokuje nervové signály vo svaloch, uvoľňuje ich, a tak znižuje výskyt vrások v cieľovej oblasti pri pohybe tváre. Botox sa bežne používa na liečbu všetkých druhov vrások, od vrások na tvári, vrások na čele a králičích vrások až po vrásky na krku, línie na tvári, nasolabiálne vrásky a vrásky v okolí očí.

Niťový lifting: Niťový lifting zahŕňa zdvihnutie rôznych častí tváre pomocou špeciálnych nití bez potreby chirurgických rezov. Bežné oblasti, ktoré sa ošetrujú, sú padnuté líca, ochabnutá pokožka na tvári, krku a dekolte, hlboké linky, vrásky a vrásky na čele. Výhodou niťového liftingu pomocou nití sú okamžité a dlhotrvajúce výsledky, minimálne prestoje a zvýšenie prirodzenej produkcie kolagénu.

Ultherapia: Ultherapia je ultrazvukový lifting a patrí medzi najmodernejšie a čoraz žiadanejšie neinvazívne omladzovacie ošetrenia. Neinvazívny lifting Ultherapia spočíva v jednorazových zákrokoch. Do pokožky, do voliteľnej hĺbky 4,5 mm, 3 mm alebo 1,5 mm, sa vysiela vysoká energia intenzívneho fokusovaného ultrazvuku. To podľa hĺbky pôsobenia vedie už bezprostredne po aplikácií k viditeľnému liftingovému efektu a spevneniu. Pokožka reaguje na dodanú energiu tvorbou nového kolagénu vďaka ktorému sa postupne vypne. Kolagén ako prírodný proteín dodáva pokožke mladistvosť tým, že ju udržuje pevnú a tonizovanú. Ako starneme, kolagén sa rozpadá a výsledkom je strata pevnosti a pružnosti pokožky.

Výhody neinvazívnych zákrokov

Rýchle viditeľné výsledky

Výhody zákroku

Metódy neinvazívneho liftingu rýchlo prinášajú viditeľné výsledky. Niektoré zákroky majú okamžité výsledky, niektoré trvajú niekoľko dní alebo týždňov, ale ide o zákroky pri ktorých sú výhody rýchlo viditeľné. Zákroky sú cenovo dostupnejšie. Skvelé výsledky sa dajú dosiahnuť za niekoľko sto eur. Rad ošetrení na zlepšenie viacerých oblastí bude stáť o niečo viac, ale náklady sú v porovnaní s chirurgickým faceliftom nízke. Neinvazívny lifting tváre môže mať výhody sám o sebe a v porovnaní s faceliftom si nevyžaduje rozsiahly chirurgický zákrok a rekonvalescenciu.

Zotavenie a rekonvalescencia po neinvazívnom liftingu

Neinvazívne zákroky si nevyžadujú dlhé prestoje

Zotavenie a rekonvalescencia po zákroku

Po ošetrení môže pretrvávať nevýrazné začervenanie a mierny opuch, ktorý však počas niekoľkých hodín ustúpi. Citlivosť v ošetrovanej lokalite má prechodný charakter. K svojim bežným činnostiam sa môžete vrátiť okamžite po ukončení procedúry bez akýchkoľvek obmedzení alebo požiadaviek po liečbe. V porovnaní s chirurgickým zákrokom majú nechirurgické ošetrenia zvyčajne minimálnu následnú starostlivosť. V mnohých prípadoch môžete prípadné nepohodlie zvládnuť voľnopredajnými liekmi proti bolesti. Keďže hovoríme o neinvazívnych zákrokoch čas rekonvalescencie je výrazne kratší. Pri niektorých zákrokoch sa môžete vrátiť do práce ešte v ten istý deň.

Výsledky neinvazívneho liftingu tváre

Aplikácia kyseliny hyalurónovej (súkromný archív kliniky)

Výsledky neinvazívneho liftingu tváre

Neinvazívne ošetrenia je potrebné opakovať každých niekoľko mesiacov, aby sa udržali optimálne výsledky. Avšak záleží, aká metóda alebo materiál bol zvolený. Čím dôslednejšie budete tieto nechirurgické zákroky udržiavať, tým menej ich budete časom potrebovať. Na udržanie výsledkov ošetrenia budete potrebovať viacero sedení a možno aj ďalšie doplnkové ošetrenia. Váš lekár vám poradí najlepší plán postupu na základe vašich individuálnych cieľov. Samozrejme, tieto ošetrenia nikdy nedokážu to, čo chirurgický lifting tváre, ale sú veľmi účinné pri odstraňovaní niektorých príznakov starnutia a prinášajú veľmi pôsobivé výsledky.

Vedľajšie účinky neinvazívneho liftingu

Komplikácie a vedľajšie účinky sú pri neinvazívnom zákroku zriedkavé

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Možné vedľajšie účinky zahŕňajú dočasné modriny, opuch a asymetriu. Po ošetrení môže dôjsť k prechodnému začervenaniu pleti alebo miernej citlivosti, ktoré je však len krátkodobé. Ak sa však vyhnete chirurgickému zákroku, vyhnete sa mnohým vedľajším účinkom a rizikám spojeným s invazívnejším zákrokom. Každý z nás má inú znášanlivosť, a tak u niekoho sa môžu dostaviť vedľajšie účinky a niekto už po pár hodinách zabudne, že podstúpil nejaké ošetrenie. 

Často kladené otázky

 • Môže neinvazívny lifting tváre nahradiť facelift? V prípade Ulterapie ide o jediný FDA schválený neinvazívny SMAS face lifting, ktorý zachová mimiku. Ultherapia využíva prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu jemne a postupne obnoviť pamäť pokožky plus podporné tkanivo a jeho výhodou je, že pôsobí v rovnakej podkožnej vrstve ako klasický chirurgický zákrok.
 • Aké partie môžu byť ošetrené neinvazívnym liftingom? Neinvazívnym liftingom sa dá ošetriť nie len tvár, ale aj krk, dekolt, prsia, chrbát rúk a okolie očí.
 • Ako dlho pretrváva výsledný efekt? Výsledky môžu trvať 3 až 4 mesiace alebo dokonca až dva roky, v závislosti od typu ošetrenia alebo použitého materiálu. Neinvazívne ošetrenia je potrebné opakovať, aby sa udržali optimálne výsledky.

Bibliografia

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."