Ide o metódu vyhladzovania tváre, ktorá pôsobí na mimické vrásky, vyhladzuje kontúry a zvyšuje napätie kože. Omladenie pokožky prebieha úplne neinvazívnym spôsobom, teda bez operácie, bez jaziev a modrín. Nie je potreba vpichov ihiel či akéhokoľvek porušenie vrchnej vrstvy pokožky.

Metódy spadajúce pod neinvazívny tvárový lifting môžu ošetriť pleť celkovo, neslúži teda len na spevnenie a vypnutie čela, čeľustí a tváre, ale môžu vyhladiť aj vrásky na dekolte a krku.

Väčšinou ide o bezrizikové metódy, nehrozí žiadne poškodenie vrchnej vrstvy pokožky, zjazvenie, nežiaduce pigmentácie, granulómy či alergické reakcie.

Výhodou neinvazívneho zákroku je, že ihneď po ošetrení sa môže pacient zapojiť do bežného života, nie sú potrebné žiadne obmedzenia.

Úvod

Medzi najpopulárnejší a najvyhľadávanejší neinvazívny lifting patrí Ultherapia ošetrenie. Ultherapia ide do hĺbky, aby stimulovala produkciu vlastného kolagénu a elastínu vo vašom tele, aby ste dosiahli prirodzene vyzerajúce výsledky bez chirurgického zákroku alebo zdĺhavej rekonvalescencie.

Čo je neinvazívny lifting?

Neinvazívny lifting je spevňujúce ošetrenie pleti, ktoré je určené k spevneniu a vypnutiu čela, čeľustí a celej tváre bez využitia invazívnej operácie, tzn. bez operácie, bez jaziev a modrín a dokonca aj bez vpichov ihiel či bez akéhokoľvek porušenia vrchnej vrstvy pokožky. Ošetriť možno nie len tvár, ale aj krk, dekolt, prsia, chrbát rúk a okolie očí (brow-lifting).

Ako zistím či som vhodný kandidát pre neinvazívny lifting?

Neinvazívny lifting je určený pre ľudí, ktorí nie sú pripravení na chirurgický facelift. Ošetrenie poskytuje preukázané výsledky pri jedinej liečbe pre väčšinu pacientov.

Dobrým kandidátom na neinvazívny lifting je človek s určitou mierou laxnosti pokožky. Ak vás trápi uvoľnená pokožka pod krkom a pod bradou alebo vrásky na dekolte, neinvazívny lifting je ideálnou voľbou. Vhodnými kandidátmi sú ľudia, ktorí majú 30 a viac rokov a majú miernu až strednú laxnosť pokožky.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Pri výbere lekára by ste mali byť dôsledný. Predsa len sa jedná o vaše telo a s výsledkom chcete byť spokojný. Lekár by mal byť kvalifikovaný a mať bohaté skúsenosti s neinvazívnym liftingom. Nebojte sa osloviť kliniky kde sa vykonáva zákrok a vyžiadajte si aké majú výsledky s týmto ošetrením. Dohodnite si konzultáciu a potom už sa len rozhodnete, ktorý lekár vám najviac vyhovoval a urobil na vás dojem.

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Konzultácia prebieha v príjemnej atmosfére. Lekár vám vysvetlí aké sú vaše reálne možnosti, upozorní vás na všetky riziká spojené so zákrokom a navrhne čo najlepšie riešenie vášho problému. Skontroluje stav vašej pokožky a posúdi, či je pre vás neinvazívny lifting vhodný a bol by vo vašom prípade efektívny.

Ako sa pripraviť na zákrok?

Príprava na postup je minimálna. Pravidelné stravovacie, nápojové, cvičebné a pracovné postupy môžu byť udržiavané pred a bezprostredne po zákroku.

Pred ošetrením by ste mali z cieľovej oblasti odstrániť líčidlá a iné výrobky na starostlivosť o pleť. 

Ako sa vykonáva neinvazívny lifting?

Ultherapia je ultrazvukový lifting a patrí medzi najmodernejšie a čoraz žiadanejšie neinvazívne omladzovacie ošetrenia.

Neinvazívny lifting Ultherapia spočíva v jednorazových zákrokoch. Do pokožky, do voliteľnej hĺbky 4,5 mm, 3 mm alebo 1,5 mm, sa vysiela vysoká energia intenzívneho fokusovaného ultrazvuku. To podľa hĺbky pôsobenia vedie už bezprostredne po aplikácií k viditeľnému liftingovému efektu a spevneniu. Pokožka reaguje na dodanú energiu tvorbou nového kolagénu, vďaka ktorému sa postupne vypne. Kolagén ako prírodný proteín dodáva pokožke mladistvosť tým, že ju udržuje pevnú a tonizovanú. Ako starneme, kolagén sa rozpadá a výsledkom je strata pevnosti a pružnosti pokožky.

Výhody zákroku

Ultherapia využíva prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu jemne a postupne obnovuje pamäť pokožky plus podporné tkanivo a jeho výhodou je, že pôsobí v rovnakej podkožnej vrstve ako klasický chirurgický zákrok. Ultherapia sa dokáže efektívne pohybovať takto hlboko v tkanive a vypnúť ju. Vrchná vrstva pokožky pritom zostáva neporušená.

Ako prebieha zotavenie po neinvazívnom liftingu?

Po ošetrení môže pretrvávať nevýrazné začervenaniemierny opuch, ktorý však  počas niekoľkých hodín ustúpi. Citlivosť v ošetrovanej lokalite má prechodný charakter.

Doba rekonvalescencie

K svojim bežným činnostiam sa môžete vrátiť okamžite po ukončení procedúry bez akýchkoľvek obmedzení alebo požiadaviek po liečbe. Ošetrenie si nevyžaduje žiadnu rekonvalescenciu.

Výsledky neinvazívneho liftingu

Už jediné ošetrenie dokáže naštartovať omladzovací proces, pri ktorom počas nasledujúcich 4-16 týždňoch dochádza k spevneniu a liftingu ochabnutých kontúr tváre, v okolí očí, zlepší sa tonus a vypnutie kože krku a dekoltu. Prebieha tvorba kolagénu a spomaľuje sa proces starnutia až na niekoľko rokov. 

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Po ošetrení môže dôjsť k prechodnému začervenaniu pleti alebo miernej citlivosti, ktoré je však len krátkodobé. Procedúra má relaxačný účinok, je bezpečná a bezbolestná.

Počas ošetrenia môžete cítiť pocit tepla, ktoré trvá len pri dodávaní ultrazvukovej energie a tým naznačuje, že postup funguje.

Často kladené otázky

Môže neinvazívny lifting nahradiť facelift?  V prípade Ulterapie ide o jediný FDA schválený neinvazívny SMAS face lifting, ktorý zachová mimiku. Ultherapia využíva prirodzenú regeneračnú schopnosť organizmu jemne a postupne obnoviť pamäť pokožky plus podporné tkanivo a jeho výhodou je, že pôsobí v rovnakej podkožnej vrstve ako klasický chirurgický zákrok.

Aké partie môžu byť ošetrené neinvazívnym liftingom? Neinvazívnym liftingom sa dá ošetriť  nie len tvár, ale aj krk, dekolt, prsia, chrbát rúk a okolie očí.

Bibliografia

Ultherapy- Dostupné na: http://ultherapia.sk/faqs Dátum: 2015

Belleza- Dostupné na: https://www.belleza-centrum.com/lifting-neinvazivny-ultherapia Dátum: 2020

MEDISKIN- Dostupné na: https://www.mediskin.sk/ulthera/ Dátum: 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizované: 16.03.2021

Súvisiace skúsenosti

Estetické zákroky na vysokej profesionálnej úrovni

Stojí to za to     

zákroky vykonané na vysokej profesionálnej úrovni, fantastický prístup MUDr, Višňovskej, poskytnutá kompletná informácia o zákrokoch, veľká spokojnosť s výsledkom, už inde nepôjdem

Neinvazívny lifting - Cenníky

Ceny od 220 €
MUDr. Gabriel Šlárko
Ceny od 220 €
MUDr. Martin Šimkanin
Ceny od 600 €
MUDr. Dominika Kevická
Ceny od 220 €
MUDr. Barbora Brezová PhD.
MUDr. Martin Molitor PhD.
Praha, Brno, Ostrava, Bratislava
Ceny od 8 €
MUDr. Martin Molitor PhD.

Neinvazívny lifting

100% spokojnosť. Založené na 34 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.