Sculptra je kozmetická injekcia obsahujúca poly-L-mliečnu kyselinu – dlhotrvajúcu kožnú výplň schválenú organizáciou FDA pre kozmetické využitie a omladzovanie pleti. Zvyčajne sa používa na zväčšenie objemu tváre.

Sculptra pridá objem v oblasti tváre, kde došlo k úbytku podkožia vekom alebo v dôsledku choroby (napríklad HIV pozitívni pacienti). Používa sa na zväčšenie objemu horných častí tváre, oblastí okolo spánkov a na vyplnenie hlbokých vrások.

Sculptra má biostimulačné účinky. To znamená, že má po 2 týždňoch po aplikácii stimulovať vlastnú produkciu kolagénu. Zvyčajne sú nutné 3 zákroky, 2 ampulky, so 4- až 6-týždňovým odstupom.

Sculptra by mala byť vždy vykonávaná odborníkom s certifikáciou od výrobcu Sanofi-Aventis, aby sa predišlo vedľajším účinkom. Medzi hlásené komplikácie patria opuchy, hrče, granulómy, modriny a ďalšie podráždenia v oblasti vpichu.

Lekári neodporúčajú použitie Sculptry pod očami ani okolo úst.

Publikované: 13.02.2013

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Sculptra - Cenníky

MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 500 €
zvyčajne do 500 €
MUDr. Patrik Paulis
MEDICAL MKP
Nitra, Trnava
Ceny od 495 €
MEDICAL MKP
MUDr. Slavomira Feix
Bratislava, Vienna
Ceny od 265 €
MUDr. Slavomira Feix
Ceny od 495 €
MUDr. Peter Pleva

Súvisiace zákroky

Sculptra

100% spokojnosť. Založené na 12 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.