Odstránenie xantelaziem (tukových usadenín v okolí očí)

Xantelazmy sú nebolestivé a neškodné tukové usadeniny v koži viečok a okolo očí, ktoré sú skôr estetickým problémom, pretože negatívne ovplyvňujú vzhľad človeka. Môžu indikovať rôzne ochorenia. Xantelazmy sa najčastejšie objavujú u starších ľudí, môžu vznikať na základe dedičných faktorov, no predovšetkým sú charakteristickým javom sprevádzajúcim poruchu metabolizmu tukov (lipidov).

Liečba sa zameriava na úpravu diétneho režimu, riešenie poruchy metabolizmu tukov, prípadne liečbu ochorenia. Samotné prejavy – tuhé útvary – sa odstraňujú chirurgicky alebo laserom.

xantelazmata tuk oci vicka Chirurgická liečba spočíva v narušení kože na zodpovedajúcom mieste a vybratí daného útvaru. Pri operácii sa vyrezávajú ložiská usadených tukov. Koža sa potom opäť šetrne zošije jemným netraumatickým materiálom, pričom steh sa vedie v podkoží, čím sa minimalizuje riziko vzniku jazvičiek. 

Ďalšou možnosťou je laserové ošetrenie odparovacím laserom. Laserové odstránenie týchto tukových výrastkov sa považuje za ideálny, šetrný a najbezpečnejší spôsob riešenia bez vzniku jaziev a s dobrým estetickým výsledkom. Laserových prístrojov môže byť viacero, napríklad CO2 laser alebo erbiový laser.

Publikované: 22.03.2013

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Odstránenie xantelaziem (tukových usadenín v okolí očí) - Cenníky

Odstránenie xantelaziem (tukových usadenín v okolí očí)

92% spokojnosť. Založené na 12 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.