Informácie o cene Operácia nosa (Rhinoplastika)

1 213 €
priemer
78
odborníkov

Rhinoplastika alebo plastika nosa je chirurgický zákrok, ktorého cieľom je zlepšiť tvar nosa a dosiahnuť lepšiu harmóniu tváre. Nos je dominantou tváre a jeho tvar a dĺžka určujú výraz, ktorý ovplyvňuje celkový dojem, ktorým človek pôsobí na svoje okolie. Preto sa rhinoplastika musí vykonávať zodpovedne a s maximálnou starostlivosťou. Ide o komplexnú operáciu, ktorá koriguje asymetriu nosa a môže natrvalo odstrániť nedostatky a zlepšiť funkciu nosa.

Operácia nosa (Rhinoplastika) Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Bratislava 790 € 1 145 € 1 500 €
Cena v meste Nitra 1 250 € 1 470 € 1 690 €
Cena v meste Banská Bystrica 780 € 1 350 € 1 920 €
Cena v meste Košice 750 € 1 375 € 2 000 €
Cena v meste Levice 1 175 € 1 175 € 1 175 €
Cena v meste Liptovský Mikuláš 800 € 1 350 € 1 900 €
Cena v meste Most pri Bratislave 1 175 € 1 175 € 1 175 €
Cena v meste Pezinok 1 390 € 1 390 € 1 390 €
Cena v meste Piešťany 830 € 1 565 € 2 300 €
Cena v meste Trnava 860 € 1 055 € 1 250 €
Cena v meste Zvolen 2 020 € 2 020 € 2 020 €

Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch užívateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Najnižšia cena 750 - 908 €
+10 Príbehy
Priemerná cena 909 € - 1 516 €
+10 Príbehy
Najvyššia cena 1 517 € - 2 790 €
1 Príbeh

Čo je zahrnuté v cene rhinoplastiky?

Cena sa líši v závislosti od mnohých faktorov - závisí najmä od kliniky, kde sa operácia vykonáva. Konečná cena zákroku zvyčajne zahŕňa:

  • Úvodná konzultácia s plastickým chirurgom: samotnej plastike nosa predchádza úvodná odborná konzultácia. Počas tejto konzultácie plastický chirurg zhodnotí zdravotný stav nosa pacienta, rozsah zákroku a zodpovie všetky potrebné otázky.
  • Analýza tváre: počas nej sa skúmajú jednotlivé proporcie, ako je symetria, plynulosť, šírka a dĺžka nosa.
  • Predoperačné vyšetrenie: tesne pred chirurgickým zákrokom sa pacient podrobí komplexnému vyšetreniu, aby sa zabezpečilo, že je plne spôsobilý na zákrok.
  • Anestézia: rhinoplastika sa vykonáva v celkovej alebo lokálnej anestézii v závislosti od rozsahu zákroku a preferencií pacienta a jeho chirurga.
  • Samotný zákrok: plastická operácia trvá približne 45 až 90 minút v závislosti od rozsahu a zložitosti zákroku.
  • Pooperačný pobyt na klinike: pacient strávi prvú noc po operácii v zdravotníckom zariadení.
  • Pooperačná starostlivosť: 7 až 14 dní po operácii sa dlaha odstráni, ale pacient si ju naďalej nasadzuje na noc približne jeden mesiac.

Čo môže zvýšiť cenu rhinoplastiky?

Konečnú cenu ďalej ovplyvňuje

Chirurg vykonávajúci zákrok, jeho odborné skúsenosti a povesť.
Klinika, kde sa vykonáva rhinoplastika.
Pacient, jeho zdravotný stav nosa a individuálne potreby.
Zložitosť a rozsah zákroku atď.

Ceny podobných zákrokov v Slovenskej republike

Okrem rhinoplastiky, ktorej priemerná cena sa pohybuje okolo 1 300 €, existujú aj ďalšie estetické zákroky v oblasti tváre a iných častí tela.

Pre porovnanie nižšie nájdete približné ceny podobných zákrokov na korekciu estetických a funkčných nedostatkov tváre:

  • Plastická operácia uší (otoplastika): okolo 450 €
  • Operácia očných viečok (blepharoplastika): v rozmedzí 300 - 750 €
  • Plastická operácia brady (profiloplastika): okolo 1 000 €

Je rhinoplastika hradená z poistenia?

Áno, v niektorých prípadoch je rhinoplastika hradená zo zdravotného poistenia. Pacienti majú nárok na operáciu nosa, ak ju podstúpia z dôvodu funkčnej poruchy, po úraze alebo ak majú vrodenú deformáciu nosa. Tieto zákroky sú hradené z poistenia, ak o ich vykonaní rozhodne lekár. Ak si nie ste istí, obráťte sa priamo na zdravotnú poisťovňu.

Existuje možnosť financovania rhinoplastiky?

Áno, niektoré kliniky túto možnosť svojim klientom ponúkajú. Ak má pacient záujem o financovanie operácie nosa, mal by sa obrátiť priamo na kliniku, ktorá operáciu nosa vykonáva, a požiadať o ďalšie informácie.

Všeobecné odporúčania

Pacienti by si mali vybrať vhodnú kliniku nielen na základe ceny, ale aj na základe odborných skúseností a výsledkov konkrétneho chirurga, ktorý bude rhinoplastiku odborne vykonávať. Pacienti by mali brať do úvahy aj názory alebo pocity jednotlivých pacientov, ktorí už operáciu podstúpili.

Opýtajte sa lekára

otázky

Zobraziť všetko
lucinda

Dobrý deň, otázky adresujem predovšetkým lekárom. Veľmi by ma zaujímala výsledná orientačná cena celkovej rhinoplastiky. Samozrejme mám prehľad o priemerných cenách tohto zákroku, ale viem, že cena sa odvíja takisto aj od náročnosti zákroku a východiskového stavu nosa. Ide o to, že môj nos je spredu celkom súmerný, neprekáža mi takmer nič, ale problém vidím v vo veľkosti a tvare nosa vrátane špičky v profile. Mám malý hrbolček v oblasti koreňa nosa a špičku nosa príliš dominantnú, ostrú a výraznú. Moje prianie by bolo, aby sa mi odstránil hrboľ na nose, nos z profilu zmenšil a špička sa mierne pridvihla a zjemnila. Moja druhá otázka sa týka toho, či je v zásade nutné vždy celková narkóza, nakoľko by som sa chcela tomu vyhnúť ak by sa dalo. Prosím Vás o posúdenie mojich možností vzhľadom na požiadavky.

Dobrý deň, cena plastiky nosa na Klinike YES VISAGE je od 1190 EUR. Presnú cenu stanovuje vždy až špecialista na základe osobnej konzultácie. Operácia sa vo väčšine prípadov vykonáva v celkovej anestézii. S pozdravom MUDr. Jozef Fedeleš, Ph.D. www.yesvisage.sk

2 odpovede čítať ďalej

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by bol možný aspoň čiastočný preplatok od poisťovne pri operácii nosa v prípade, že od mala mávam častú nádchu a problémy s dýchaním a zároveň by som potrebovala j estetickú úpravu (vyrovnať chrbát nosa od koreňa po špičku) kvôli zníženému sebavedomiu. Taktiež by som sa chcela pýtať koľko by takáto operácia stála. Ďakujem

Dobrý deň, na preplatenie sa musíte informovať u revízneho lekára Vašej zdravotnej poisťovne. Na našej klinike je cena kompletnej úpravy vrátane celkovej narkozy a 24 hod.pobytu 1280 eur.

1 odpoveď čítať ďalej

Dobry den,uz takmer 44r. mam komplexy z mojho nosa ktory je-nepekny s hrbolcekom...Ale mam aj zdrav.problem - mikroadenom na hypofyze....Robila by sa operacia v celkovej anesteze? Nie je uz tato operacia vzhladom na moj vek a diagnozu pre mna nebezpecna? Este sa chcem opytat ...je cena anestezy zahrnuta v cene operacie ci zakroku?Dakujem za odpoved.Evita

Prajeme Vam dobry den, Podla dolozenej snimky sa neda celkom presne urcit rozsah operacneho vykonu. Samozrejmostou je vsak pred operaciou kompletne interne predoperacne vysetrenie, ak je toto v poriadku operaciu je mozne realizovat. ak mate zaujem o konzultaciu, mozete nas kontaktovat bud spatne mailom, alebo priamo, tel 0903 478 339. S pozdra ... čítať ďalej

1 odpoveď čítať ďalej
pepinka

Dobrý deň. Rada by som sa informovala ci je možné lokálnu rhinoplastiku absolvovať aj v tehotenstve. Ďakujem.

Dobry den, prekvapuje ma, ze ako buduca mamicka myslite viac na seba ako na Vase dieta. To nie je iba o lokalnom anestetiku a jeho potencionalne neziaducich ucinkoch, ale o operacii ako takej, i o strese z nej, hoci si poviete ze pre Vas to stres nie je. Mozno nie pre Vase JA, ale pre cely Vas organizmus t.j. autonomny vegetativny system urcite an ... čítať ďalej

4 odpovede čítať ďalej

Témy diskusií

Zobraziť všetko

VŠETKY TÉMY O OPERÁCIA NOSA (RHINOPLASTIKA)

Ako môžeme zastaviť chrápanie?
Zdieľať spací priestor s niekým iným nie je až také ťažké, ale keď táto osoba chrápe, môže to byť úplná...
MaciEstheticon
Odporúčaný člen
Posledný komentár: 18. 11. 2021 ·
0

Príbehy s cenou

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Operácia nosa (Rhinoplastika). Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!

Ahojte,Rhinoplastiku som absolvovala v polovici novembra 2017 po extremne dlhom odhodlávaní sa a vyberaní doktora vďaka rôznym diskusným fóram či odporúčaniam. Asi ešte od môjho teenagerského veku som túžila po rovnom nose, pretože aj keď som ho mala spredu úplne v poriadku, fotky zboku som pravidelne mazala, nenávidela som, ak sa na mňa niekto pozeral sprava či zľava, jednoducho depresia, ktorú pochopí len žena s podobným problémom. Po niekoľkoročnom odhodlávaní sa som konečne prešla do ,,útoku" a rozhodla som sa (netuším ako som sa prinútila), rezervovať si termín konzultácie v bratislavskej klinike Interklinik u MUDr. Hederu. Úvodná konzultácia ma vyšla na 40 eur, kde mi vysvetlil, čo všetko mi budú robiť, priebeh operácie a následne som si s konzultantkou dohodla termín operácie s tým, že musím do určitého dátumu zaplatiť zálohu a max dva týždne pred zákrokom celú operáciu. Keďže sa poznám a viem, že by som cúvla, kompletne celé som to zaplatila okamžite a psychicky som sa pripravovala na strašnú bolesť, opuchy, bla, bla, bla....Keď som prišla na kliniku, do minúty som bola ubytovaná, personál nemocnice bol doslova neskutočný a na sálu som šla do polhodiny! Celé štátne nemocnice, všakže :D Po operácii som sa prebudila s vreckom ľadu na čele bez akejkoľvek bolesti, bola som len unavená, čiže som spala. Cez noc som pravidelne dostávala vrecká ľadu, pozerala som telku a pomaly mi začínali opúchať oči. Ak môžem odporučiť, v žiadnom prípade si nedávajte robiť mihalnice, keby som si ich v to ráno nebola dať odstrániť, netuším, akoby som s nimi fungovala :) Úprimne musím povedať, že pred operáciou ani po nej som necítila ani jediný náznak bolesti... Keby som to vedela, podstúpim ju už pred desiatimi rokmi a netrpím s týmto nosom do tridsiatky. Po zákroku som na klinike ostala jednu noc, počas ktorej som mala tamponádu (ráno ju hneď vybrali), opuchli mi oči, mala som 6 dní monokle, avšak pracovať z domu som vedela na tretí deň, druhý som prespala. Po týždni mi prelepili nos, po dvoch som už bola bez leukoplastov s rovným frňákom :) Po mesiaci a pol mám stále opuchnutú a necitlivú špičku, čo je však normálne, nakoľko odpúchať môže aj niekoľko týždňov. Nie je mi to ale vidieť, teším sa len, že nos sa ešte zmenší, inak je skvelý :)Bez akýchkoľvek výčitiek môžem MUDr. Hederu len a len odporúčať, jeho práca je výborná a s klinikou som bola maximálne spokojná. Keď ma uvideli moji známy, všetci boli v šoku, že vôbec nie je vidieť, že som bola na nejakej plastike (v dobrom) a extrémnu zmenu, ktorú je vidieť len zboku pochopili, až keď som im ukázala fotku pred a po... Vtedy doslova nechápali, akú premenu som podstúpila. Nie je majstrovstvom spraviť z niekoho čosi úplne iné, ale urobiť z prirodzeného skutočne prirodzené! :)Veľké ďakujem!Úvodná konzultácia 40 €, predoperačné vyšetrenia na miestnej klinike 100 €, operácia 1580 €.

Cena 1 720 €

Rhinoplastiku som absolvovala 18.3.2019 na klinike Concept Clinik u pána Dr. Hederu. S výsledkom som nadmieru spokojná. Prístup pána doktora bol maximálne profesionálny. Prostredie a personal kliniky taktiež na jedničku. Môzem len odporučiť!Cena zákroku: 1600€ (cena operácie) + 100€ (predoperačné vyšetrenia)

Cena 1 700 €

Dobry den. U pana doktora na operacii nosa som bola tusim v roku 2016. Nechcela som davat recenziu, ale nakolko sa kazdy krat na fotkach zhrozujem , aky mam krivy nos a pritom som podstupila tuto operaciu, tak dam. Moje poziadavky boli : Odstranenie hrbolu (klasika) a uprava spicky nosa tak, aby ked sa zasmejem mi spicka nesmerovala do jednej strany. Jednoducho sa mi spicka nosa mierne krivila do jednej strany. Co sa tyka odstranenia hrbola - OK. Nemam co vytknut. Ale ta kriva spicka, z toho som sklamana. Uz po operacii som videla, ako som ten nos mala prelepeny - normalne bol zalepeny dokriva. Na kontrole som to panovi doktorovi povedala, ze zda sa mi, ze to mam nakrivo a on ze nie nie, nic nie je krivo. No a teraz po rokoch zvazujem, ze pojdem zasa na opku ale urcite k inemu lekarovi. Proste nie som spokojna. Hrbol odstranil, ale som z toho sklamana a dokonca sa mi ten nos zda krivsi, ako predtym :D Co uz, pojdem inde. Pekny den.

Cena 1 500 €

U pána doktora som mala robenú kompletnú rhiniplastiku a som absolútne spokojná. Mala som vybočený nos po prasknutí prepážky, takže vyrovnával, zužoval a trochu zmenšil špičku. Jedna z vecí, čo som si všimla ako rozdielne oproti skúsenostiam kamosiek v mojom okolí, že hojenie prebiehalo rýchlo, bolesti neboli žiadne a opuch bol preč už na druhej kontrole. Zdalo sa, že špička odpuchala dlhšie, ale výsledkom som nadšená (teraz je to 3mediace)

Cena 2 300 €

Pre túto operáciu som sa rozhodol, nakoľko od cca. 15 rokov som mal nos krivý po úraze pri športe, a veru vždy človeku prišlo ľúto keď videl fotku z mladosti s krásne rovným nosom. Nakoniec 18.10. som podstúpil operáciu nosa u pána doktora Očenáša a už po dvoch týždňoch a odlepení vidím, že to bolo super rozhodnutie. Operácia bola na peknej klinike vo Zvolene a na druhý deň ma pustili domov. Otoky mám ešte mierne aj teraz ale tak to je už len detail. Čo sa týka operácie, robilo sa primárne zoseknutie hrbolčeka a rovnako aj napravenie mierneho vybočenia. Ak by ste niekto mali nejaké otázky, rád odpoviem. Pridávam aj fotky premeny.

Cena 1 650 €