Rhinoplastika: Ceny

1.393 €
priemer
59
podľa
lekárov

Rhinoplastika alebo plastika nosa je chirurgický zákrok, ktorého cieľom je zlepšiť tvar nosa a dosiahnuť lepšiu harmóniu tváre. Nos je dominantou tváre a jeho tvar a dĺžka určujú výraz, ktorý ovplyvňuje celkový dojem, ktorým človek pôsobí na svoje okolie. Preto sa rhinoplastika musí vykonávať zodpovedne a s maximálnou starostlivosťou. Ide o komplexnú operáciu, ktorá koriguje asymetriu nosa a môže natrvalo odstrániť nedostatky a zlepšiť funkciu nosa.

Rhinoplastika: Ceny
Rhinoplastika Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Bratislava 1.150 € 2.075 € 3.000 €
Cena v meste Košice 730 € 865 € 1.000 €
Cena v meste Banská Bystrica 700 € 1.560 € 2.420 €
Cena v meste Nitra 1.290 € 1.490 € 1.690 €
Cena v meste Zvolen 700 € 850 € 1.000 €
Cena v meste Piešťany 830 € 1.565 € 2.300 €
Cena v meste Liptovský Mikuláš 800 € 1.350 € 1.900 €

Cena tohto zákroku je orientačná. Vznikla ako priemer cien, ktoré kliniky zverejnili na stránke Estheticon.sk. Tieto ceny sa môžu líšiť v závislosti od renomé a skúseností lekára/kliniky, charakteristiky pacienta, zložitosti zákroku, značiek, s ktorými pracuje, atď.

Čo je zahrnuté v cene rhinoplastiky?

Cena sa líši v závislosti od mnohých faktorov - závisí najmä od kliniky, kde sa operácia vykonáva. Konečná cena zákroku zvyčajne zahŕňa:

  • Úvodná konzultácia s plastickým chirurgom: samotnej plastike nosa predchádza úvodná odborná konzultácia. Počas tejto konzultácie plastický chirurg zhodnotí zdravotný stav nosa pacienta, rozsah zákroku a zodpovie všetky potrebné otázky.
  • Analýza tváre: počas nej sa skúmajú jednotlivé proporcie, ako je symetria, plynulosť, šírka a dĺžka nosa.
  • Predoperačné vyšetrenie: tesne pred chirurgickým zákrokom sa pacient podrobí komplexnému vyšetreniu, aby sa zabezpečilo, že je plne spôsobilý na zákrok.
  • Anestézia: rhinoplastika sa vykonáva v celkovej alebo lokálnej anestézii v závislosti od rozsahu zákroku a preferencií pacienta a jeho chirurga.
  • Samotný zákrok: plastická operácia trvá približne 45 až 90 minút v závislosti od rozsahu a zložitosti zákroku.
  • Pooperačný pobyt na klinike: pacient strávi prvú noc po operácii v zdravotníckom zariadení.
  • Pooperačná starostlivosť: 7 až 14 dní po operácii sa dlaha odstráni, ale pacient si ju naďalej nasadzuje na noc približne jeden mesiac.

Čo môže zvýšiť cenu rhinoplastiky?

Konečnú cenu ďalej ovplyvňuje

Chirurg vykonávajúci zákrok, jeho odborné skúsenosti a povesť.
Klinika, kde sa vykonáva rhinoplastika.
Pacient, jeho zdravotný stav nosa a individuálne potreby.
Zložitosť a rozsah zákroku atď.

Ceny podobných zákrokov v Slovenskej republike

Okrem rhinoplastiky, ktorej priemerná cena sa pohybuje okolo 1 300 €, existujú aj ďalšie estetické zákroky v oblasti tváre a iných častí tela.

Pre porovnanie nižšie nájdete približné ceny podobných zákrokov na korekciu estetických a funkčných nedostatkov tváre:

  • Plastická operácia uší (otoplastika): okolo 450 €
  • Operácia očných viečok (blepharoplastika): v rozmedzí 300 - 750 €
  • Plastická operácia brady (profiloplastika): okolo 1 000 €

Je rhinoplastika hradená z poistenia?

Áno, v niektorých prípadoch je rhinoplastika hradená zo zdravotného poistenia. Pacienti majú nárok na operáciu nosa, ak ju podstúpia z dôvodu funkčnej poruchy, po úraze alebo ak majú vrodenú deformáciu nosa. Tieto zákroky sú hradené z poistenia, ak o ich vykonaní rozhodne lekár. Ak si nie ste istí, obráťte sa priamo na zdravotnú poisťovňu.

Existuje možnosť financovania rhinoplastiky?

Áno, niektoré kliniky túto možnosť svojim klientom ponúkajú. Ak má pacient záujem o financovanie operácie nosa, mal by sa obrátiť priamo na kliniku, ktorá operáciu nosa vykonáva, a požiadať o ďalšie informácie.

Všeobecné odporúčania

Pacienti by si mali vybrať vhodnú kliniku nielen na základe ceny, ale aj na základe odborných skúseností a výsledkov konkrétneho chirurga, ktorý bude rhinoplastiku odborne vykonávať. Pacienti by mali brať do úvahy aj názory alebo pocity jednotlivých pacientov, ktorí už operáciu podstúpili.

Ponuky týkajúce sa Rhinoplastika

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Rhinoplastika. Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!
-10%
Stála ponuka
Bratislava
Špeciálna zľava na estetické zákroky: 10%
Stála ponuka
Bratislava
Nenechajte si ujsť túto príležitosť! S Estheticon.sk ušetríte 10%, ak sa zveríte do rúk Motivon clinic. Ak hľadáte kvalitné služby za najlepšiu cenu, našli ste tú najlepšiu možnosť! Pretože v Estheticon.sk nechceme, aby problémom bola cena.
Čítať ďalej
Zobraziť ponuky