Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika

Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika

Motto:

Pomáhame prinavrátiť pacientom to najvzácnejšie - zrak.

Uvítanie

Jedna z najstarších očných kliník na Slovensku vznikla v roku 1948 ako súčasť Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Očná klinika sa nezameriava výhradne na diagnostiku a liečbu ochorení zraku, ale je aj vzdelávacím pracoviskom pre budúcich lekárov, ktorým sa erudovaní profesionáli z oblasti oftalmológie snažia odovzdať čo najviac cenných skúseností. Za vedenie, personál a kvalitu poskytovaných služieb zodpovedá prednosta oddelenia MUDr. Jaroslav Kolesár, MPH, renomovaný oftalmológ.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

Klinika pozostáva z príjmovej a obvodnej ambulancie, ktorej cieľom je poskytnúť pacientovi kompletné očné vyšetrenie, obzvlášť v prípade akútneho očného problému akým je zápal alebo náhla porucha videnia často následkom úrazu. Vzhľadom na závažnosť stavu pacienta je súčasťou činnosti príjmovej ambulancie aj jeho objednanie na operačný výkon.

konziliárnej ambulancii MUDr. Osifová Alexandra a MUDr. Petrišáková Mária vykonávajú biometrické vyšetrenia pred operáciou, USG vyšetrenia a taktiež vás pripravia na odstránenie druhotného sivého zákalu, odborne YAG laser kapsulotómiu.

Komplexnú diagnostiku a stanovenie liečby, vrátane profesionálnej starostlivosti o pacientov nielen s podozrením na zelený zákal, ale už aj diagnostikovaným zeleným zákalom poskytujú špecialisti v ambulancii pre ochorenia týkajúce sa glaukómu. Pacienti tu ocenia predovšetkým kvalitné prístrojové vybavenie a pokrokové zobrazovacie metódy, pomocou ktorých dokážu lekári odhaliť glaukóm už v počiatočnom štádiu.

Pacientom s podozrením na degeneráciu makuly, oklúziu sietnicových ciev, diabetickú retinopatiu či vrodené ochorenie sietnice odporúčame navštíviť ambulanciu pre metabolické a cievne ochorenia oka, ktorá sa špecializuje výhradne na diagnostiku a liečbu týchto typov ochorení.

Špecifickou súčasťou kliniky je vitreoretinálna poradňa, v ktorej sa MUDr. Marek Horňák špecializuje na kompletnú diagnostiku a liečbu ochorení sklovca a sietnice, vrátane chirurgickej liečby a starostlivosti o pacienta po nej.

Vrátane vyššie spomínaných ambulancií nemožno neopomenúť ambulanciu pre onkologické ochorenia okadetskú očnú ambulanciu pre deti do 18 rokov.

Naša klinika

Očná klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura sa nachádza v Triede SNP č. 1 v Košiciach.

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Operácia očných viečok (Blepharoplastika)

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Adresa
Trieda SNP 1
041 66 Košice
Slovenská republika