Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika

Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Trieda SNP 1, Košice, Košický kraj
Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika
Univerzitná nemocnica L. Pasteura - očná klinika
Žiadne recenzie

Informácie

Jedna z najstarších očných kliník na Slovensku vznikla v roku 1948 ako súčasť Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Očná klinika sa nezameriava výhradne na diagnostiku a liečbu ochorení zraku, ale je aj vzdelávacím pracoviskom pre budúcich lekárov, ktorým sa erudovaní profesionáli z oblasti oftalmológie snažia odovzdať čo najviac cenných skúseností. Za vedenie, personál a kvalitu poskytovaných služieb zodpovedá prednosta oddelenia MUDr. Jaroslav Kolesár, MPH, renomovaný oftalmológ.

Klinika pozostáva z príjmovej a obvodnej ambulancie, ktorej cieľom je poskytnúť pacientovi kompletné očné vyšetrenie, obzvlášť v prípade akútneho očného problému akým je zápal alebo náhla porucha videnia často následkom úrazu. Vzhľadom na závažnosť stavu pacienta je súčasťou činnosti príjmovej ambulancie aj jeho objednanie na operačný výkon.

V konziliárnej ambulancii MUDr. Osifová Alexandra a MUDr. Petrišáková Mária vykonávajú biometrické vyšetrenia pred operáciou, USG vyšetrenia a taktiež vás pripravia na odstránenie druhotného sivého zákalu, odborne YAG laser kapsulotómiu.

Komplexnú diagnostiku a stanovenie liečby, vrátane profesionálnej starostlivosti o pacientov nielen s podozrením na zelený zákal, ale už aj diagnostikovaným zeleným zákalom poskytujú špecialisti v ambulancii pre ochorenia týkajúce sa glaukómu. Pacienti tu ocenia predovšetkým kvalitné prístrojové vybavenie a pokrokové zobrazovacie metódy, pomocou ktorých dokážu lekári odhaliť glaukóm už v počiatočnom štádiu.

Pacientom s podozrením na degeneráciu makuly, oklúziu sietnicových ciev, diabetickú retinopatiu či vrodené ochorenie sietnice odporúčame navštíviť ambulanciu pre metabolické a cievne ochorenia oka, ktorá sa špecializuje výhradne na diagnostiku a liečbu týchto typov ochorení.

Špecifickou súčasťou kliniky je vitreoretinálna poradňa, v ktorej sa MUDr. Marek Horňák špecializuje na kompletnú diagnostiku a liečbu ochorení sklovca a sietnice, vrátane chirurgickej liečby a starostlivosti o pacienta po nej.

Vrátane vyššie spomínaných ambulancií nemožno neopomenúť ambulanciu pre onkologické ochorenia oka a detskú očnú ambulanciu pre deti do 18 rokov.

Očná klinika Univerzitnej nemocnice L. Pasteura sa nachádza v Triede SNP č. 1 v Košiciach.

Možnosť videokonzultácie:

  • Nie

Možnosť financovania alebo splátok:

  • Nie

Hlavné zákroky

Plastická chirurgia

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.