Odstránenie metličiek a popraskaných žiliek

  • Nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • 1-7 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Dočasné výsledky

Čo sú metličky a popraskané žilky?

Metličky sú popraskané žilky, ktoré presvitajú na povrchu kože ako fialové alebo červené vejárikovité siete. Metličkami trpí 30,7% žien. Väčšinou ide iba o čisto estetický problém. Vyskytujú sa na nohách - na vonkajšej strane stehien, za kolenami alebo v predkolení. Kdekoľvek na dolných končatinách. Preto často obmedzujú ženy, ktoré by rady nosili krátke sukne alebo si sebavedomo užili dovolenku v plavkách.

Metličkové žilky alebo metličky na nohách sú prvým štádiom chronického ochorenia

Metličky sú síce prejavom prvého štádia chronického žilového ochorenia (CHŽO), ale vstupné cievne vyšetrenie nemusí ukázať žiadne vážne problémy s povrchovými alebo hĺbkovými žilami, či samotné kŕčové žily. Na druhej strane, aj pacientka bez viditeľných rožšírených žiliek, môže trpieť prejavmi chronickej žilovej nedostatočnosti.

Metličkové žilky trápia hlavne ženy, na vine sú hormóny aj cievne problémy

Hovoríme o ženách, pretože oproti mužom majú hormonálnu predispozíciu k problémom žilového systému dolných končatín. Obzvlášť ak sú vystavené výkyvom ženských hormónov v tehotenstve, v menopauze alebo vplyvom veku. Ženy majú horšiu východiskovú pozíciu aj preto, že často nosia vysoké opätky. Móda baleríniek tiež neprospieva žilovému návratu v nohách. Ideálne sú mierne opätky vysoké 3-4 centimetre. Pri takýchto opätkoch sú lýtkové svaly optimálne stimulované, aby dobre plnili funkciu pumpy vracajúcej krv do srdca.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."