Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD.

Chirurgia Žilina  |  Gastroenterológia Žilina
Chirurgia Žilina  |  Gastroenterológia Žilina
Neštátná-nezmluvná chirurgická ambulancia
BRONZE BADGE

Napíšte nám

Recenzie (1)

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD.? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD. už získal/a tieto skúsenosti

Profil - Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD. - Chirurgia Žilina  |  Gastroenterológia Žilina

Motto:

Talentovaný chirurg, primár chirurgického oddelenia a lekár plný pozitívnej energie.

Uvítanie

Doc. Váňa maturoval na Gymnáziu v Dolnom Kubíne, odkiaľ po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok začal štúdium všeobecného lekárstva na Jesseniovej Lekárskej fakulte UK v Martine, ktoré ukončil získaním titulu MUDr. v roku 1999. Už počas štúdia sa chcel učiť od tých najlepších lekárov, vzhľadom k čomu absolvoval niekoľko zahraničných študijných pobytov. V roku 1997 strávil nejaký čas na Policlinico Universitario A. Gemeli v Ríme, kde sa venoval chirurgii. O rok neskôr sa opäť ocitol na chirurgickom oddelení, tentokrát však v Budapešti na klinike Semmelweisa Universita.

V roku 2002, po získaní atestačnej skúšky I. stupňa z chirurgie ho jeho kroky zaviali do Paríža a o rok neskôr na II. chirurgickú kliniku FN v Olomouci. V roku 2005 si pripísal do svojho životopisu ďalšiu atestačnú skúšku s užším zameraním na gastroenterologickú chirurgiu.

Aktuálne Doc. Váňa pracuje ako primár oddelenia chirurgie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Chirurgické oddelenie vzniklo ešte v roku 1933, vďaka tomu patrí k najstarším na Slovensku. V čase vzniku pozostávalo z lôžkovej časti, 2 vyšetrovní, operačnej sály, röntgenu, sádrovne, špeciálneho miesta na elektroliečbu a tiež ambulancie s čakárňou. Postupom času sa oddelenie neustále rozširovalo a v súčasnosti ho tvoria až tri špičkovo vybavené operačné sály, v ktorých sa vykonávajú zákroky nielen klasickej chirurgie, ale aj plastickej, cievnej a detskej. Rozšíril sa tiež počet ambulancií. Príjem pacientov pred zákrokom, kontrolné vyšetrenia hospitalizovaných pacientov či vizity má na starosti príjmová ambulancia. Zákroky estetickej a plastickej chirurgie vykonáva MUDr. Kamila Hamarová v ambulancii plastickej chirurgie. Pre pacientov je k dispozícii aj ambulancia cievnej chirurgie, detskej chirurgie, prsníková , onkochirurgická ambulancia či špeciálna stomická poradňa, ktorá sa zameriava na pomoc pacientom s vývodmi v oblasti tenkého a hrubého čreva.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

Doc. Juraj Váňa na chirurgickom oddelení FNsP v Žiline svoju pozornosť venuje predovšetkým pacientom, ktorých trápia hemoroidy, prípadne trhliny konečníka. Nie sú mu však cudzie ani zákroky všeobecnej, viscerálnej a prsníkovej chirurgie.

Naše fotografie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Liečba hyperhidrózy (nadmerného potenia)
   Odstránenie nadmerného potenia (hyperhidrózy) botulotoxínom
Odstránenie vrások pomocou botulotoxínu

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Chirurgia Žilina  |  Gastroenterológia Žilina
Adresa
Kysucká cesta 1
010 01 Žilina
Slovenská republika