Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD.

Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD.

(1 Recenzia) ·100% odporúča
Ohodnotiť
Kysucká cesta 1, Žilina, Žilinský kraj Zobraziť mapu
Odpovedá za viac ako 72 hodín
Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD.
Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD.
(1 Recenzia) ·100% odporúča

Informácie

  • 2064 návštev profilu
Narozen:

5. November, 1974, ČSSR

Zamestnanie:

Nemocnica s Poliklinikou, Žilina

Vzdelanie:

1981 - 1998 Základna škola v Dolnom Kubíne

1989 - 1193 - Gymnázium v Dolnom Kubíne

1193 - 1999 Jesseniova Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Martine

2002 atestačná skúška I.stupňa chirurgie

2005 atestačná skúška z gastroenterologickej chirurgie

Študijné pobyty:

1997 Chirurgia geriatrica, Policlinico Universitario A. Gemelli, Roma

1998 Chirurgická klinika Semmelweisova Universita, Budapest

2002 Service se Chirurgie generále et digestive, Paris

2003 II.chirurgická klinika FN Olomouc

2006 čestné členstvo v chirurgickej spoločnosti Srbska a Čiernej Hory

2003 školiace miesto liečby zlatej žily metodou Hemeron

Liečba:

Hemoroidy - zlatá žila

Fissura ani - trhlina konečníku

Botulotoxin

Chirurgia

Ordinacia:

Pondelok - dohoda

Úterok - dohoda

Streda - dohoda

Štvrtok - 16:00 - 19:00

Piatok - dohoda

Doc. Váňa maturoval na Gymnáziu v Dolnom Kubíne, odkiaľ po úspešnom absolvovaní prijímacích skúšok začal štúdium všeobecného lekárstva na Jesseniovej Lekárskej fakulte UK v Martine, ktoré ukončil získaním titulu MUDr. v roku 1999. Už počas štúdia sa chcel učiť od tých najlepších lekárov, vzhľadom k čomu absolvoval niekoľko zahraničných študijných pobytov. V roku 1997 strávil nejaký čas na Policlinico Universitario A. Gemeli v Ríme, kde sa venoval chirurgii. O rok neskôr sa opäť ocitol na chirurgickom oddelení, tentokrát však v Budapešti na klinike Semmelweisa Universita.

V roku 2002, po získaní atestačnej skúšky I. stupňa z chirurgie ho jeho kroky zaviali do Paríža a o rok neskôr na II. chirurgickú kliniku FN v Olomouci. V roku 2005 si pripísal do svojho životopisu ďalšiu atestačnú skúšku s užším zameraním na gastroenterologickú chirurgiu.

Aktuálne Doc. Váňa pracuje ako primár oddelenia chirurgie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline. Chirurgické oddelenie vzniklo ešte v roku 1933, vďaka tomu patrí k najstarším na Slovensku. V čase vzniku pozostávalo z lôžkovej časti, 2 vyšetrovní, operačnej sály, röntgenu, sádrovne, špeciálneho miesta na elektroliečbu a tiež ambulancie s čakárňou. Postupom času sa oddelenie neustále rozširovalo a v súčasnosti ho tvoria až tri špičkovo vybavené operačné sály, v ktorých sa vykonávajú zákroky nielen klasickej chirurgie, ale aj plastickej, cievnej a detskej. Rozšíril sa tiež počet ambulancií. Príjem pacientov pred zákrokom, kontrolné vyšetrenia hospitalizovaných pacientov či vizity má na starosti príjmová ambulancia. Zákroky estetickej a plastickej chirurgie vykonáva MUDr. Kamila Hamarová v ambulancii plastickej chirurgie. Pre pacientov je k dispozícii aj ambulancia cievnej chirurgie, detskej chirurgie, prsníková , onkochirurgická ambulancia či špeciálna stomická poradňa, ktorá sa zameriava na pomoc pacientom s vývodmi v oblasti tenkého a hrubého čreva.

Doc. Juraj Váňa na chirurgickom oddelení FNsP v Žiline svoju pozornosť venuje predovšetkým pacientom, ktorých trápia hemoroidy, prípadne trhliny konečníka. Nie sú mu však cudzie ani zákroky všeobecnej, viscerálnej a prsníkovej chirurgie.

Certifikáty

  • Chirurgia

Recenzie (1)

5.0
priemerné hodnotenie
100% odporúča
Požiadajte Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD. o bližšie informácie ohľadom zákroku
a odštartujte svoju veľkú zmenu!

Skutočné príbehy (1)

odstraanenie jazvy

mala som jazvu pod dolnou perou po pirsingu . Hladala som vyse roka nejaku dobru dermatologicku , ktora by mi to bola schopna odstranit ... Lenze kazda hovorila ze je to keloidna jazva ktoru by neodporucali odstranit chirurgicky .. mozno tak...

Čítať ďalej

Obrázky (3)

Požiadajte Doc. MUDr. Juraj Vana, PhD. o bližšie informácie ohľadom zákroku
a odštartujte svoju veľkú zmenu!