MUDr. Ján Švehlík

MUDr. Ján Švehlík

(15 Recenzií)·100% odporúča
Ohodnotiť
Panelová 2, Košice, Košický kraj
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Ján Švehlík
MUDr. Ján Švehlík
(15 Recenzií)·100% odporúča
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Informácie

Plastický chirurg: Dr. Ján Švehlík absolvoval lekársku fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Počas štúdií absolvoval stáže na zahraničných pracoviskách plastickej chirurgie v Nemecku a Brazílii. Po ukončení štúdia a získaní diplomu v roku 2001 nastúpil ako mladý lekár na Kardiochirurgické anesteziologicko resuscitačné oddelenie, Univerzitnej nemocnice s poliklinikou v Košiciach. Po roku praxe pokračoval na Klinike plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie, Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. Od tej doby pracuje ako lekár – plastický chirurg - na spomínanom oddelení. Od roku 2002 absolvoval viacero odborných pobytov doma a v zahraničí, v roku 2006 na Klinike plastickej chirurgie, Fakultnej nemocnice u Sv. Anny, Brno, Česká republika so zameraním na mikrochirurgiu, v roku 2008 absolvoval pobyt na Klinike plastickej chirurgie Nemocnice Santa Andrea v Ríme, Taliansko so zameraním na rekonštrukcie prsníkov po operáciách pre nádor a v roku 2009 absolvoval trojmesačný pobyt na školiacom pracovisku Slovenskej Zdravotníckej univerzity pre plastickú chirurgiu v Bratislave. Z domácich pracovísk získaval odborné skúsenosti na oddelení chirurgie, urológie, gynekológie, neurochirurgie, traumatológie, stomatochirurgie, oddelení popálenín atď.Počas svojej praxe sa venuje aj vedecko - výskumnej činnosti o čom svedčia aj aktívne účasti na kongresoch doma a v zahraničí a viacero publikácií v domácej a zahraničnej odbornej a populárnej tlači. Popri estetických operáciách sa venuje mikrochirurgii, chirurgii ruky a takisto sa zameriava na rekonštrukčné operácie prsníkov po operáciách pre nádory. Anesteziológ: Celkovú anestéziu na našom pracovisku poskytuje skúsený atestovaný anesteziológ s viac ako 35 ročnou praxou v odbore - MUDr. Ján Švehlík starší. Pri operačných výkonoch, ktoré si to vyžadujú zabezpečuje uspatie a prebudenie pacienta podľa najnovších poznatkov z oblasti anestézie, na jednom za najmodernejších prístrojov, čo je zárukou minimálneho rizika a minimálneho množstva pooperačných komplikácií.

MUDr. Ján Švehlík sa stal v roku 2001 absolventom Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach so zameraním na všeobecné lekárstvo. Počas 6-ročného štúdia si prešiel viacerými oddeleniami, z ktorých ho v jeho profesijnej kariére posunuli predovšetkým stáže na zahraničných klinikách plastickej chirurgie v Nemecku či Brazílii.

Praktické skúsenosti, rýchlosť a obratnosť pri zákrokoch získal na Kardiochirurgicko-anesteziologicko resuscitačnom oddelení Univerzitnej nemocnice s poliklinikou, kde začal pracovať ihneď po ukončení štúdia.

Ďalšie kroky MUDr. Jána Švehlíka smerovali na Kliniku plastickej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasterra, kde v súčasnosti stále pracuje na pozícii plastického chirurga.

MUDr. Ján Švehlík sa nielen počas štúdia, ale aj svojej kariéry mladého lekára učil od erudovaných odborníkov z oblasti plastickej chirurgie tak na domácej pôde, ako aj v zahraničí. V roku 2006 sa zúčastnil pobytu na Klinike plastickej chirurgie Fakultnej nemocnice v Brne. Pozornosť tam venoval najmä mikrochirurgickým operáciám.

Najnovšie liečebné metódy týkajúce sa rekonštrukcie prsníkov po onkologickom ochorení si zas osvojil v Ríme na Klinike plastickej chirurgie. V roku 2009 sa zúčastnil vzdelávacieho pobytu na oddelení plastickej chirurgie Slovenskej zdravotníckej univerzity.

MUDr. Ján Švehlík je výnimočný svojim všestranným zameraním a bohatými skúsenosťami z chirurgie, gynekológie, neurochirurgie, traumatológie a v neposlednom rade aj stomatochirurgie a urológie, ktoré sa mu podarilo nadobudnúť tak počas štúdia, ako aj po ňom.

Svoje vedecké poznatky odovzdáva aj ďalším lekárom, či už vo forme odborných publikácii, príspevkov v tlači alebo prednášok na medzinárodných kongresoch po celom svete.

MUDr. Jána Švehlíka nájdete nielen na Klinike plastickej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasterra v Košiciach, ale aj v súkromnej ambulancii plastickej chirurgie a chirurgie ruky, kde spolu s otcom MUDr. Jánom Švehlíkom str. vykonáva zákroky plastickej a estetickej chirurgie. Ambulancia sa nachádza na III. poschodí, ul. Panelova 2 v Košiciach.

Certifikáty

  • Plastická chirurgia

Recenzie (15)

5.0
priemerné hodnotenie
100% odporúča

Nedávno som podstúpila Labioplastiku u pána doktora Švehlíka. Žijem v Anglicku, tak sme všetko prekonzultovali cez telefón a emaily. Pán doktor je veľmi príjemný, profesionálny a odpovie vám na všetky vaše otázky. Po príchode na kliniku ma privíta...Čítať ďalej

Dokonalý výsledok po augmentácii prsníkov

Zobraziť ďalšie recenzie
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Zodpovedané otázky

Skrátené šlachy rúk
Odpoveď odborníka · 11. 3. 2013
Dobrý deň prajem, akú máte pasívnu hybnosť postihnutých prstov? To znamená, či viete ohýbať prsty vo všetkých kĺboch ak si pomôžete druhou rukou. Prajem pekný deň. MUDr. Ján Švehlík
Pohyblivosť prsta po suture šľachy
Odpoveď odborníka · 15. 6. 2012
Dobrý deň prajem, môžem sa Vám k tomu vyjadriť, ale najprv mi pošlite foto chrbátu postihnutej ruky s naznačením miesta, kde bola rezná rana nožom. S pozdravom MUDr. Ján Švehlík
Hrča na ruke
Odpoveď odborníka · 28. 5. 2012

Dobrý deň prajem, Takto na diaľku z Košíc Vám viem poradiť jedno: Nech si cestou obvodného lekára alebo traumatológa, ktorý ho operoval vybaví USG vyšetrenie hrčky. Ak budete mať šťastie, tak Vám dokážu povedať, z čoho tá hrčka vychádza. Trochu...

Čítať ďalej
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.