Vesalius, s.r.o. Rajec

Vesalius, s.r.o. Rajec

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Hollého 200/47, Rajec, Žilinský kraj
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Vesalius, s.r.o. Rajec
Vesalius, s.r.o. Rajec
Žiadne recenzie
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Informácie

Súkromné zdravotnícke zariadenie VESALIUS, s.r.o. založil pred viac ako 20-rokmi MUDr. Ladislav Knapec, ortopéd, ktorý je držiteľom viacerých certifikátov, tak z domácich odborných školení, ako aj zahraničných. Spolu s ďalšími odborníkmi ponúka pacientom špecializovanú zdravotnú starostlivosť prioritne zameranú na oblasť ortopédie. Súčasťou zariadenia VESALIUS sú však aj služby rádiológie a jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

Lekári v ortopedickej a traumatologickej ambulancii sa špecializujú na artroskopické zákroky ramena, kolena a členku patriace medzi najčastejšie. Portfólio zákrokov však zahŕňa aj liečbu ruptúry Achillovej šľachy, tendovaginitídu, operácie poklesnutej klenby, syndróm karpálneho tunela a ďalšie.

Inovatívnou, bezpečnou a zároveň aj veľmi účinnou je aj terapia s ACP, pri ktorej lekár na liečbu vybraných ochorení pohybového aparátu využíva pozitívne vlastnosti krvi pacienta. Jednotlivé zložky krvi obsahujú dôležité rastové faktory podporujúce regeneráciu tkanív a zároveň aj urýchľujú celkový proces hojenia zápalu, prípadne ruptúry šľachy. Výhodou tohto typu liečby je predovšetkým časová nenáročnosť zákroku, ktorý trvá max. 30 minút. Pacient je po zákroku prepustený do domáceho liečenia a k pohybovej aktivite sa môže vrátiť už po jednom dni.

Zriadenie poskytuje pacientom aj rádiodiagnostiku za pomoci ultrasonografie alebo RTG vyšetrenia, ktoré má pod palcom trojica odborníkov: MUDr. Martina Vessová, MUDr. Miroslav Macura a MUDr. Dominika Stupaňová. Rádiologické pracovisko sa zameriava najmä na vyšetrenia muskuloskeletálneho systému, lymfatických uzlín, brušnej dutiny, jednotlivých orgánov krku a tiež aj expanzií mäkkých tkanív.

K obzvlášť špecifickým zákrokom, ktorý taktiež poskytuje zariadenie VESALIUS Rajec je implantácia protézy bedrového kĺbu COXA PARACELSUS.

Neštátne zdravotnícke zariadenie VESALUS, s.r.o majú pacienti možnosť navštíviť na ul. Hollého 200/47 v Rajci. Na vyšetrenie sa je nutné objednať vopred či už telefonicky alebo vyplnením online formulára.

Hlavné zákroky

Plastická chirurgia

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.