Odborníci vo vašom okolí

Viac

Odborníci vo vašom okolí

Viac

Vesalius, s.r.o. Rajec

Napíšte nám

Recenzie

Podeľte sa o svoju skúsenosť

Máte osobnú skúsenosť s Vesalius, s.r.o. Rajec? Pomôžte záujemcom a napíšte o tom.


Profil - Vesalius, s.r.o. Rajec

Motto:

Špecializované neštátne zariadenie poskytujúce zdravotnú starostlivosť pre pacientov s ochoreniami pohybového ústrojenstva.

Uvítanie

Súkromné zdravotnícke zariadenie VESALIUS, s.r.o. založil pred viac ako 20-rokmi MUDr. Ladislav Knapec, ortopéd, ktorý je držiteľom viacerých certifikátov, tak z domácich odborných školení, ako aj zahraničných. Spolu s ďalšími odborníkmi ponúka pacientom špecializovanú zdravotnú starostlivosť prioritne zameranú na oblasť ortopédie. Súčasťou zariadenia VESALIUS sú však aj služby rádiológie a jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

Špecializácia a preferovaná oblasť činnosti

Lekári v ortopedickej a traumatologickej ambulancii sa špecializujú na artroskopické zákroky ramena, kolena a členku patriace medzi najčastejšie. Portfólio zákrokov však zahŕňa aj liečbu ruptúry Achillovej šľachy, tendovaginitídu, operácie poklesnutej klenby, syndróm karpálneho tunela a ďalšie.

Inovatívnou, bezpečnou a zároveň aj veľmi účinnou je aj terapia s ACP, pri ktorej lekár na liečbu vybraných ochorení  pohybového aparátu využíva pozitívne vlastnosti krvi pacienta. Jednotlivé zložky krvi obsahujú dôležité rastové faktory podporujúce regeneráciu tkanív a zároveň aj urýchľujú celkový proces hojenia zápalu, prípadne ruptúry šľachy. Výhodou tohto typu liečby je predovšetkým časová nenáročnosť zákroku, ktorý trvá max. 30 minút. Pacient je po zákroku prepustený do domáceho liečenia a k pohybovej aktivite sa môže vrátiť už po jednom dni.

Zriadenie poskytuje pacientom aj rádiodiagnostiku za pomoci ultrasonografie alebo RTG vyšetrenia, ktoré má pod palcom trojica odborníkov: MUDr. Martina Vessová, MUDr. Miroslav Macura a MUDr. Dominika Stupaňová. Rádiologické pracovisko sa zameriava najmä na vyšetrenia muskuloskeletálneho systému, lymfatických uzlín, brušnej dutiny, jednotlivých orgánov krku a tiež aj expanzií mäkkých tkanív.

K obzvlášť špecifickým zákrokom, ktorý taktiež poskytuje zariadenie VESALIUS Rajec je implantácia protézy bedrového kĺbu COXA PARACELSUS.

Naša klinika

Neštátne zdravotnícke zariadenie VESALUS, s.r.o majú pacienti možnosť navštíviť na ul. Hollého 200/47 v Rajci. Na vyšetrenie sa je nutné objednať vopred či už telefonicky alebo vyplnením online formulára.

Naše fotografie

Zobraziť viac Zobraziť menej

Zákroky

Dupuytrenová kontraktúra
Syndróm karpálneho tunelu

Zobraziť viac Zobraziť menej

Upozornenie

  • Ceny sú iba orientačné
  • Pre viac informácií sa pozrite na zápisy konkrétneho lekára.

Napíšte nám

Adresy

Adresa
Hollého 200/47
01501 Rajec
Slovenská republika