MUDr. Peter Lengyel PhD.

MUDr. Peter Lengyel PhD.

Žiadne recenzie
Ohodnotiť
Lúčna 57, Košice, Košický kraj
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Peter Lengyel PhD.
MUDr. Peter Lengyel PhD.
Žiadne recenzie
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Informácie

MUDr. Peter Lengyel sa stal v roku 1987 úspešným absolventom Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach a získal titul MUDr. Po ukončení štúdia sa jeho pôsobiskom stalo chirurgické oddelenie v Rožňave, kde bol na pozícii chirurga dva roky. Jeho ďalším a zároveň aj súčasným pracoviskom je Klinika popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Nemocnica –Šaca, kde zároveň zastáva funkciu prednostu.

Popri pracovných povinnostiach si neustále rozširoval svoje poznatky v oblasti všeobecnej chirurgie, z ktorej si v roku 1991 urobil I. atestačnú skúšku. Spomedzi jednotlivých oblastí chirurgie ho najviac fascinovala plastická, rekonštrukčná a estetická chirurgia, ktorá bola v roku 1997 obsahom druhej atestácie MUDr. Lengyela.

Za jeden z veľkých úspechov v profesijnej kariére MUDr. Lengyela možno považovať obhájenie dizertačnej práce v roku 2010, kde sa venoval Denzitomerii u pacientov s popáleninami.

Skúsenosti v oblasti rekonštrukčnej a estetickej chirurgie si rozvíjal aj absolvovaním rôznych zahraničných stáži na renomovaných klinikách v Ríme, Birminghame, Holandsku či v Brne. Vedomosti však nielen prijíma, ale aj odovzdáva ostatným tak vo forme publikácií, ako odborných školení a prednášok na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach.

Profesionálny prístup MUDr. Lengyela oceníte pri operatívnych zákrokoch plastickej, laserovej a estetickej chirurgie, pričom sa špecializuje predovšetkým na operácie ušníc, tváre, prsníkov, viečok, brucha, vrátane diastázy brušnej steny. V roku 2013 zaviedol na klinike asistovanú liposukciu za pomoci kvalitného lasera Slim Lipo, ktorej výsledky si pacienti nemôžu vynachváliť. Pri rekonštrukčných operáciách prsníkov, najmä po onkologických ochoreniach zas spolupracuje s MUDr. Saksunom, odborníkom z Mammárneho centra.

MUDr. Lengyel má členstvo v Slovenskej spoločnosti plastických chirurgov a transplantačnej chirurgie, Medzinárodnej a Európskej spoločnosti plastickej chirurgie, Európskej popáleninovej asociácie a Spoločnosti hojenia rán.

MUDr. Peter Lengyel, PhD. má ambulanciu na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie, ktorá je súčasťou nemocnice Košice-Šaca so sídlom na Lúčnej 57.

Certifikáty

  • Plastická chirurgia

Členstvá:

  • Spoločnosť plastickej chirurgie

Kliniky

Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Nemocnica AGEL Košice-Šaca

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.