Deformácia brucha po hysterektomii

ova
2. 11. 2011 · Posledná odpoveď: 7. 11. 2011

dobrý deň...v marci mi robili hysterektomiu a moje brucho zostalo hroozne zdeformované...som 29ročná žena, a to deformované brucho mi veelmi vadi...je velké, zdeformované....a preto sa chcem opýtať, či by bolo možné podtupiť takuto operáciu...

Reklama

odpovede (4)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Ján Švehlík
Košice . 3. 11. 2011
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň prajem,
Abdominoplastika, či už mini alebo dermolipectomia s vytvorením nového pupku sa dá vykonať prakticky u každého brucha. Ide len o rozsah výkonu. Otázky, ktoré som Vám položil však mali slúžiť na to, aby ste sa vyhli zbytočným možným komplikáciám. Pretože pri každom estetickom výkone má ísť v prvom rade o zdravie pacientky.
A preto ak píšete, že ste mali odstránený aj vaječník, tak ste nemali robenú len hysterektómiu ale aj ovarektómiu. To znamená, že operatéra by malo zaujímať, či Vám bol ponechaný aspoň jeden vaječník. Inak by sa mal k operácii vyjadriť aj endokrinológ.
Ďalej hovoríte o zhubnom nádore vaječníka. Preto by sa mal k operácii vyjadriť aj onkológ. Pretože ten môže plánovať adjuvantnú terapiu, ktorá môže výrazne zasiahnuť do hojenia rany po abdominoplastike.
Ak hovoríte, že ste pribrali len kilo-dve, tak nie je dôvod na to aby ste mali brucho krivé. Ak je to však tak, ako píšete, zo skúsenosti Vám poviem, že máte s najväčšou pravdepodobnosťou herniu v jazve. A je veľmi dôležité vedieť, aká je veľká a čo obsahuje. Bez kvalitného USG brucha je to zbytočné riziko.

Zostávam s pozdravom a prianím pekného dňa

MUDr. Ján Švehlík
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Alexandra Rozborilová PhD.
Bratislava . 7. 11. 2011
pekny den, vhodne je prist na osobnu konzultaciu a nasledne rpzhodmne lekar o vhodnosti tohoto zakroku. Objednaje.
Tesime sa na stretnutie u nas na klinike.
S pozdravom Esthetic
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Ján Švehlík
Košice . 3. 11. 2011
Dobrý deň prajem,
Teoreticky by to možné bolo avšak pre relevantnú odpoveď potrebujem vedieť:
Čo myslíte pod pojmom hrooozne zdeformované veľké brucho?
Kde máte umiestnenú jazvu po hysterktómii?
Pribrali ste od operácie, ktorá bola vykonaná v marci? Pred tým ste nemali veľké brucho?
Prečo Vám robili hysterektómiu?
Robili Vám v nedávnej minulosti USG brucha? ( Či nemáte prietrž v jazve )

S pozdravom a prianím pekného dňa

MUDr. Ján Švehlík
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Viliam Jurášek
MUDr. Viliam Jurášek
3. 11. 2011
Dobrý deň. Poslite mi foto-detail brušnej steny /spredu/. Obratom sa Vám vyjadrím. S pozdravom Dr. Jurášek
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Abdominoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 12. 2022
Neinvazívna liposukcia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 9. 2022
Liposukcia
6 odpovedí, najnovšia odpoveď: 14. 4. 2015
Laserová dermatológia
Žiadne odpovede
Liposukcia
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 21. 11. 2015
Zväčšenie pŕs
Žiadne odpovede
Abdominoplastika
11 odpovedí, najnovšia odpoveď: 8. 8. 2013
Liposukcia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 4. 2018
Abdominoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 6. 2014
Liposukcia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 13. 5. 2020

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi