Navigácia

 • Úvod
 • Čo je kryolipolýza?
 • Ako zistím či som vhodný kandidát na kryolipolýzu?
 • Ako si vybrať vhodného lekára?
 • Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?
 • Ako sa pripraviť na zákrok?
 • Ako sa vykonáva kryolipolýza?
 • Výhody zákroku
 • Ako prebieha zotavenie po kryolipolýze?
 • Doba rekonvalescencie
 • Výsledky kryolipolýzi
 • Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky
 • Často kladené otázky
 • Bibliografia

Úvod

Každý túži po dokonalej postave a ladných krivkách ako z časopisu. Nemusíte však svoje telo trápiť prísnymi diétami a hodinami v posilňovni. Žijeme v uponáhľanej dobe, kedy sa väčšina ľudí len naháňa. Uprednostňujeme prácu, deti, domácnosť a na seba zabúdame, alebo nám už neostane čas. Stres a hektický životný štýl vedie k nárastu hmotnosti a k ukladaniu tuku v tele.

Čo je kryolipolýza?

Kryolipolýza je neinvazívny kozmetický zákrok, zameraný na redukciu podkožného tuku. Princípom je deštrukcia buniek podkožného tuku chladom. Ide o ambulantnú metódu, ktorá pomáha tvarovať problémové partie, s ktorými často nepomôže cvičenie ani diéta, pomocou cieleného mrazenia tukových buniek. Jej najväčšou prednosťou je rýchlosť a nenáročnosť. Kryolipolýzou môžeme ošetrovať podbradok, stehná, brucho, boky, kolená a oblasti chrbta.

Ako zistím či som vhodný kandidát na kryolipolýzu?

Kryolipolýza je vhodná pre ženy aj mužov. Ak neúspešne bojujete s tukovými vankúšikmi alebo celulitídou, odmietate invazívnu liposukciu, kryolipolýza je ideálnym riešením. Ak zvažujete, či kryolipolýzu podstúpiť, majte hlavne na pamäti, že sa nejedná o chudnutie v pravom slova zmysle, ale len o lokálne opatrenia.

Ako si vybrať vhodného lekára?

Výber licencovaného a vyškoleného poskytovateľa so skúsenosťami s kryolipolýzov významne zmení vzhľad vašich výsledkov. Lekár by mal mať dostatočné znalosti ako zákrok prebieha a ako sa vykonáva. Na internete môžete dohľadať informácie, kde sa zákrok vykonáva a aké má konkrétny lekár výsledky.

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Počas konzultácie sa stretnete so svojím lekárom, ktorého si pri objednávaní môžete vybrať. Pri prvom vyšetrení najviac času zaberá rozhovor s lekárom, aby sa oboznámil s vaším zdravotným stavom, vysvetlí vám, čo môžete od kryolipolýzi očakávať a dosiahnuť a bude vás orientačne informovať o ďalšom liečebnom postupe.

Ako sa pripraviť na zákrok?

Keďže sa jedná o neinvazívne ošetrenie, na zákrok nie je potrebné sa špeciálne pripravovať. Je možné, že vám dá lekár odporúčania, ktoré sú vhodné dodržiavať alebo praktikovať pred zákrokom, aby boli výsledky čo najlepšie.

Ako sa vykonáva kryolipolýza?

Ako sa vykonáva kryolipolýza?

Ako sa vykonáva kryolipolýza?

Lekár si pred zákrokom pacienta nafotí a zakreslí tukové oblasti ,na ktoré neskôr prisaje aplikátor. Na pokožku pacienta aplikuje ochranné prostriedky a vyčistí pokožku špeciálnym roztokom. Predtým ako sa použije prístroj, lekár použije na označené miesta membránu z tkaniny, ktorá je napustená sacharidmi, ktorá slúži ako ochrana pred omrzlinami. Prístrojom, pomocou neho sa ošetrenie vykonáva, pracuje na princípe cieleného mrazenia tukových buniek v problematickej oblasti. Tú najskôr vákuovo uchopí a potom začne na tukové bunky v nej pôsobiť intenzívnym chladom, čím v nich naštartuje proces rozpadu. Rozpadajúce sa tukové bunky telo v nasledujúcich troch mesiacoch prirodzene vylúči prostredníctvom lymfatického systému. Ošetrenie trvá 30-70 minút v závislosti od ošetrovanej oblasti a zvoleného aplikátora. Po ošetrení nasleduje krátka masáž a pacient môže ísť domov.

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Výhody zákroku

Ošetrenie je ambulantné a nedochádza tak k narušeniu pokožky. Najväčšou výhodou je formovanie brucha, stehien, bedier, bokov, zadku, kolien bez anestézie, jaziev a rekonvalescencie. Vysoká účinnosť pri redukcii tukových vankúšikov. Kryolipolýza je bezbolestná, bezpečná a nevyžaduje si hospitalizáciu. Po zákroku nie je nutné nosiť žiadnu kompresívnu bielizeň. Zákrok vás nevyradí z bežného ani pracovného života.

Jedným ošetrením sa predpokladá úbytok 20-27% tukových buniek z konkrétnej oblasti.

Ako prebieha zotavenie po kryolipolýze?

Je to veľmi jemné, príjemné a relaxačné ošetrenie po ktorom sa môžete vrátiť okamžite do bežného denného režimu. V nasledujúcich dňoch po zákroku môžete pociťovať miernu bolesť prirovnávanú k svalovej horúčke.

Doba rekonvalescencie

Obmedzenia nie sú žiadne, v deň ošetrenia môžete ísť dokonca aj cvičiť.

Výsledky kryolipolýzi

Viditeľný efekt nenastáva ihneď po ošetrení, ale nastupuje pozvoľna v priebehu nasledujúcich týždňov. Výsledného efektu je dosiahnuté približne po troch mesiacoch. Jedným ošetrením sa predpokladá úbytok 20-27% tukových buniek z konkrétnej oblasti.

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Pretože je kryolipolýza veľmi populárnym ošetrením, objavilo sa na trhu veľké množstvo alternatív prístrojov, najčastejšie z ázijských trhov. Pri podstúpení týchto ošetrení je treba mať na pamäti, že vo veľkej väčšine nie sú testované ani schválené príslušnými úradmi, ich efektivita a najmä ich bezpečnosť je preto otázkou, na ktorú by pacient mal v každom prípade poznať odpoveď predtým, než sa rozhodne zákrok podstúpiť. Kryolipolýza Coolsculpting® je jediná originálna a patentovaná metóda formovania postavy pomocou chladu, ktorá je testovaná, certifikovaná a preukázateľne účinná.

Často kladené otázky

 • Je výsledok viditeľný okamžite? Výsledky nie sú viditeľné okamžite. Efekt je viditeľný väčšinou v priebehu 90 dní.
 • Na aké oblasti je vhodná kryolipolýza? Kryolipolýzou môžeme ošetrovať podbradok, stehná, brucho, boky, kolená a oblasti chrbta.

Bibliografia

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."