Šport po abdominoplastike

Ella
15. 4. 2011 · Posledná odpoveď: 1. 6. 2013

Dobrý deň prajem. Zvažujem abdominoplastiku hlavne z dôvodu strií pod pupkom, ale ako som tak čítala o tomto zákroku, určite bude u mňa potrebné aj zošitie brušných svalov. Nakoľko však aktívne športujem, zaujímalo by ma, ako dlho je potom potrebné šport vynechať. Kedy sa môže začať aj s cvičením v posilovni( v prípade zošitia aj brušných svalov? ). Vopred ďakujem za odpoveď. Ella

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 20. 4. 2011
Mila Ella,
vo vseobecnosti sa doporucuje zacat s fyzickou aktivitou min.po 6-8 tyzdnoch po operacii. Ak by sme este rozlisovali medzi lahkou a tazkou fyzickou aktivitou, zjednodusila by som to pre Vas asi takto:
do 2 mesiacov....bez sportu
2-3 mesiace......lahke sport. aktivity (jogging, plavanie, zlahka uz aj sit ups, etc.)
po 3 mesiacoch...tazsie fyzicke aktivity, vcetne fitness (samozrejme, zacat treba vzdy postupne, vahu gradualne pridavat, najskor 4-5 kg, neskor i viac)
Ak mate vazny zaujem o operaciu, mozete ma kontaktovat uz priamo na
S pozdravom,
Dr. Skulavikova

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi