Výber implantátov

Klara55
29. 11. 2012 · Posledná odpoveď: 26. 6. 2013

Dobrý deň. Mám už naplánovaný termín operácie, bola som už na konzultácii. Môj problém je, že sa neviem rozhodnút, aky typ implantátov si mám vybrat. 1.možnosťou su okruhle, 270ml, alebo anatomické 250 ml. Ja som velmi chcela anatomické,aby to vyzeralo velmi prirodzene, ale môj operater mi skôr odporúča tie okruhle. Dôvodom je aj väčšie riziko posunutia implantátu. Bojím sa, že v plavkách mi to bude vidiet na prvý pohlad, lebo mám útly hrudník. Moja výška: 167cm, váha 52 kg. Vopred ďakujem za odpoveď.

Reklama

odpovedí (15)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Nitra . 30. 1. 2013
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň,
samotné cysty, ktoré sa výrazne nemenia a pravidelne sa sledujú, nie sú prekážkou pri augmentácii. Vždy je to však na rozhodnutí operatéra, ktorý má k dispozícii Vaše sonografické vyšetrenie a najlepšie pozná Váš zdravotný stav.

S pozdravom,
MUDr. Imrich Kováč
Avelane clinic
Premium
Košice . 19. 3. 2013
Dobrý deň,
určite by som neváhal a navštívil by som svojho operatéra a všetko s ním prebral,
každopádne je 6 týždňov ešte krátka doba na konečné hodnotenie výsledku.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck
Premium
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Trnava . 18. 3. 2013
Prajeme Vam dobry vecer, Nie je mozne vam myslim uplne a zodpovedne odpovedat ohladom vyberu implantatov, a samozrejme ani chirurga. Taktiez nie je celkom zrejme, co povazujete za "absolutne rozlisne velkosti a profily".... Vyber urcite doporucujem na zaklade mene a vysledkoch pracoviska a samotneho chirurga. S pozdravom , dr.D.Guba, Odd.plast.chirurgie, Bratislava
Premium
Košice . 18. 3. 2013
Dobrý deň,
je to tak ako píše Dr.Paděra,ide o nejaký konsenzus medzi Vašimi predstavami a anatomickými možnosťami.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck
MUDr. Jiří Paděra
MUDr. Jiří Paděra
Žiadne recenzie
17. 3. 2013
Dobrý den, člověk není matematická úloha aby bylo jediné možné a správné řešení. Zcela logicky pokud Vás vyšetřilo více lékařů, nemohou mít stejný názor. Ani z Vašeho dotazu vůbec nevyplynulo, jak veliká vlastně prsa si představujete. A to je to nejdůležitější. Tedy i když děkujete za odpověd, vpodstatě odpovědět bez základních informací nelze. dr. Paděra
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Rastislav Trška PhD.
2 adresy v Bratislavský kraj, Trenčiansky kraj... . 12. 2. 2013
Dobrý deň!
Výsledný vzhľad prsníkov závisí od viacerých faktorov - jedným z rozhodujúcich je šírka hrudníka (ktorá obvykle priamo súvisí s obvodom hrudníka pod prsiami). Objem implantátu - teda koľko ml má implantát - je výsledkom predoperačných meraní, kde plastický chirurg musí určiť akú šírku,výšku a projekciu bude mať implantát a až z týchto parametrov je možné určiť výsledný objem implantátu.
Podľa Vami zadaných parametrov(výška,hmotnosť a obvod hrudníka pod prsiami) si myslím že rozmerovo vhodne zvolený implantát by nemal byť "vulgárny" - treba samozrejme brať do úvahy aj šírku Vašich bokov, hmotnosť a veľkosť Vašich prsníkov pred zákrokom.
Či je možné vložiť takýto implantát pri prvej augmentácii závisí opäť od viacerých faktorov, najmä však od elasticity Vašich mäkkých tkanív - to sa dá zisť pri konzultácii.
V prípade záujmu ma kontaktujte na alebo
S pozdravom MUDr.Trška Rastislav,PhD.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
Dobrý deň,
pri type podprseniek, ktoré používame v Avelane clinic by ste dostali podprsenku 80C až 85C. Ako som spomínal, číslovanie veľmi zálaží od výrobcu podprsenky, preto je možné, že Vy budete mať iné číslovanie, príp. košík. Ak máte nejaké pochybnosti, určite sa poraďte s operatérom. Pri rozmere hrudníka 81cm a prsiach slabé A si nemyslím, že pevné C prsia by boli priveľa...

S pozdravom,
MUDr.Imrich Kováč
Avelane clinic
Premium
Nitra . 31. 1. 2013
Dobrý deň,
asi ste uviedli chybný rozmer hrudníka pod prsiami 84cm alebo veľkosť podprsenky 75cm. Tento údaj má byť približne rovnaký, alebo podprsenka o pár cm väčšia. Čo sa týka košíkov, predpokladám, že veľkosť C bude v poriadku. Zo skúsenosti však viem, že veľmi záleží od výrobcu podprsenky, aká veľkosť Vám bude sedieť najlepšie /niekedy sa to líši aj o +5cm/. Preto našim pacientkám podprsenku dávame priamo u nás na klinike, aby nemali starosti s výberom a prípadne výmenou podprsenky.

S pozdravom,
MUDr. Imrich Kováč
Avelane clinic
Premium
Nitra . 30. 1. 2013
Dobrý deň,
pri Vašej výške a rozmeroch hrudníka to určite nebudú "megaprsia". Tiež rozdiel 50ml nie je veľký, preto si pokojne môžete dať aj 500ml implantáty.

S pozdravom,
MUDr.Imrich Kováč
Avelane clinic
Premium
Nitra . 9. 12. 2012
Dobry den,
spravny vyber implantatov zavisi hlavne od dokladneho biodimenzionalneho merania, ale v podstatnej miere aj od dokladnej analyzy pacientkynych poziadaviek na vysledny efekt. Preto chcem zdoraznit dolezitost komunikacie medzi operaterom a pacientkou.

S pozdravom,
MUDr. Imrich Kovac
Avelane clinic
Premium
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Trnava . 3. 12. 2012
Prajeme Vam dobry den.
Je potrebne poznamenat, ze ani vyska, ani vaha nie su smerodajnym udajom.
Prirodzeny tvar je mozne dosiahnut aj jednym aj druhym typom, zavisi predovsetkym od charakteru a tvaru vasho sucasneho poprsia. S pozdravom, dr D.Guba, Odd.plast.chirurgie, ULK, Bratislava
Premium
Košice . 30. 11. 2012
Dobrý deň,
výber implantátov je individuálny,je to zhoda medzi Vašimi predstavami a anatomickými možnosťami,určite by som dôveroval Vašemu chirurgovi,ktorý viem správne doporučiť.Tiež si myslím že aj s okrúhlymi implantátmi sa dá dosiahnuť prirodzený tvar aj ked v niektorých prípadoch je vhodnejší skôr anatomický.
S pozdravom
MUDr.Miroslav Gluck
Premium
Nitra . 30. 11. 2012
Dobrý deň,
každý typ implantátu /okrúhly alebo anatomický/ má svoje prednosti. Ktorý z nich bude pre Vás ideálny, a tiež akej veľkosti, projekcie a mäkkosti, je potrebné určiť podľa presného biodimenzionálneho merania. Preto Vám doporučujem dôverovať chirurgovi, ktorého ste si vybrala. Prajem pekný deň!

S pozdravom,
MUDr.Imrich Kováč
Avelane clinic
MUDr. Rastislav Trška PhD.
2 adresy v Bratislavský kraj, Trenčiansky kraj... . 30. 11. 2012
Dobrý deň!
Pokiaľ chcete čo najprirodzenejší tvar prsníkov je pre Vás vhodný anatomický (kvapkovitý) tvar prsníkov. Riziko posunutia implantátov je rovnaké bez ohľadu na ich tvar, riziko pootočenia implantátu je teoreticky väčšie u anatomického implantátu ( v praxi som sa s tým ešte nestretol). Veľkosť implantátov je potrebné zvážiť podľa určitých meraní na Vášom hrudníku tak, aby sa vybrali " na mieru" - a zvolila sa čo najoptimálnejšia veľkosť a projekcia implantátu.
S pozdravom MUDr.Trška Rastislav,PhD.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Marek Šipka
MUDr. Marek Šipka
Žiadne recenzie
29. 11. 2012
Dobrý deň. Aj s okrúhlymi implantátmi sa dá docieliť prirodzený tvar Vašich prsníkov. Všetko zaleží od Vašich proporcií na hrudníku, terajšieho tvaru prsníkov, veľkosti prsnej žlazy, hrúbky kože s podkožným tkanivom. Riziko posunutia, event. rotácie implantátu je minimálne ak sa vkladá pod sval a nevenujete sa kulturistike.
S pozdravom Dr. Šipka
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 6. 12. 2017
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 2. 2011
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 5. 2016

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi