Niťový lifting je metóda vyhladenia vrások a napnutia kože pomocou rôznych typov nití, ktoré sa zavádzajú do podkožia. Zákrok je minimálne invazívny, má krátku dobu rekonvalescencie a môžu ho využiť aj mladší ľudia, u ktorých sa objavili prvé vrásky. V súčasnosti stále častejšie nahrádza klasický facelifting, ktorý je pre pacienta veľkou záťažou a vyžaduje náročnejšiu rekonvalescenciu.

Úvod

Ako starneme, naša pokožka stráca mladistvý vzhľad a príznaky starnutia sú čoraz zreteľnejšie. Jemné vrásky na tvári a ochabnutá pokožka sú iba dva ukazovatele starnutia, sú však dôležitými oblasťami, ktoré by sme mali riešiť, pretože tieto skoré príznaky starnutia naznačujú rozpad tkanív pokožky. Oblasti tváre a krku sú častými oblasťami pre niťový lifting, ale sa dá použiť aj na riešenie iných oblastí, ako je poklesnutý zadok, ochabnuté kolená a lakte.

Niťový lifting je minimálne invazívnou alternatívou k známemu faceliftu. Až donedávna bol facelift jediným spôsobom riešenia problémov s laxnou pokožkou tváre. Nie každý je však ochotný, alebo schopný podstúpiť chirurgický zákrok. Ak ste v tejto skupine, určite oceníte, že sa vyvinul nový typ metódy, ktorý dočasne nahrádza chirurgický facelift.

shutterstock 1176233623

                                                     Niťový lifting

Čo je niťový lifting?

Niťový lifting je typ zákroku, pri ktorom sa dočasné nite používajú na vytvorenie jemného, ​​ale viditeľného „liftingu“ v koži. Je to kratší typ procedúry, ktorá sa zameriava na príznaky starnutia. Cieľom je subkutánne umiestnenie nití, ktoré sa ťahajú, aby sa dosiahol požadovaný efekt liftingu pokožky. Niťový lifting sa najčastejšie používa na strednú časť tváre, čeľusť a zdvíhanie krku.

shutterstock 1214568838 (1)

                                              Čo je niťový lifting?

Ako zistím, či som vhodný kandidát na niťový lifting?

Typickým kandidátom na niťový lifting je niečo okolo 30 a 50 rokom života. Mali by ste byť vo všeobecnosti v dobrom zdravotnom stave. Ak si ešte len začínate všímať známky starnutia, môžete mať najväčší úžitok práve z niťového liftingu.

Ak hľadáte nechirurgické ošetrenie, ktoré odstráni vrásky a ochabnutú pokožku na lícach, tvári, krku a dekolte, je pre vás najlepším riešením niťový lifting. Obnovte harmóniu a mladosť svojej tváre bez toho, aby ste išli pod nôž.

shutterstock 1728818758

                                              Vhodný kandidát

Ako si vybrať vhodného lekára?

Aj keď sa nejedná o chirurgický zákrok, mali by ste si dať záležať pri výbere vhodného lekára. Je množstvo ciest podľa ktorých môžete zistiť informácie o lekárovi. Nájdite si čas a zamerajte sa na recenzie lekárov, ktorí tento zákrok vykonávajú a ako boli pacienti spokojní. Prípadne môžete aj konkrétnych ľudí, ktorí podstúpili niťový lifting osloviť, a opýtať sa na výsledky ako boli s daným lekárom spokojní. Niťový lifting by mal vykonávať len preškolený a certifikovaný lekár.

shutterstock 1674467302

                                                      Výber lekára

Ako prebieha prvá schôdzka s lekárom?

Počas konzultácie by ste sa mali cítiť príjemne a odchádzať s pocitom, že lekárovi plne dôverujete. Lekár by mal vypočuť vaše požiadavky a čo od zákroku očakávate. Mal by vám poskytnúť všetky dôležité informácie týkajúce sa zákroku a zodpovedať na vaše otázky. V priebehu konzultácie vás fyzicky vyšetrí a zhodnotí, či je zákrok pre vás vhodný.

shutterstock 1751384552

                                              Konzultácia s lekárom

Ako sa pripraviť na zákrok?

Keďže niťový lifting je minimálne invazívny, nemusíte sa pripravovať veľa. Existujú však niektoré preventívne opatrenia, ktoré môžete urobiť, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Tých by ste sa mali vyhnúť jeden až dva dni pred liečbou. Nemali by ste užívať alkohol, doplnky rybieho oleja Omega, čínsku medicínu a vitamín E. Je odporúčané vynechať pre zákrokom vysoko intenzívne tréningy, parné miestnosti a sauny.

shutterstock 570462136

                                            Príprava na niťový lifting

Ako sa vykonáva niťový lifting?

Pri vstupnej konzultácií sa lekár rozhodne ktoré nite použije a koľko nití bude aplikovať. Postup pri niťovom liftingu sa môže mierne líšiť v závislosti od zacielenej oblasti a preferencií lekára. Základná technika je väčšinou rovnaká.

Pred začiatkom zákroku dostane pacient lokálnu anestéziu v oblasti, kde sa bude niťový lifting vykonávať – najčastejšie v oblasti tváre, čeľusti alebo krku. Plastický chirurg potom aplikuje nite ihlou alebo kanylou do subdermálnej úrovne tvárových tkanív, čo jednoducho znamená, že ihla pôjde pod viditeľnú vrstvu kože. Ihla sa zavádza v zakrivenom smere do oblasti, ktorá sa má zdvihnúť. Priamo nad touto prvou ihlou sa ďalšia ihla vloží približne 1-1,5 cm.

Účelom každej ihly je vloženie nití do cieľových oblastí. Napríklad PDO nite sú vyrobené z polypropylénu a stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu. Váš plastický chirurg však môže uprednostniť použitie iného typu nití. PDO nite sa po určitej dobe vstrebú a vytvorí sa nové vlastné spojivové tkanivo, ktoré spevní a vypne kožu.

Aplikácia nití môže trvať 30 až 45 minút. Do niekoľkých minút po vybratí ihiel bude zákrok dokončený a vy budete môcť ísť domov.

Najčastejšie metódy niťového liftingu sú:

PDO nite

3D nite

Mezonite

Aptos Niťový lifting

Zlaté nite

shutterstock 1240661476

                                               Priebeh zákroku

Výhody zákroku

Niťový lifting mechanicky vedie k okamžitému liftingu pokožky. Sťahuje tukové tkanivo, čo má za následok okamžité napnutie pokožky. Podporuje produkciu kolagénu a neovaskularizáciu, aby sa obnovila pokožka na bunkovej úrovni. To všetko spoločne zaisťuje vylepšenú textúru pokožky, menej jemných vrások a vrások a pružnejšiu pokožku.

shutterstock 1498872026

                                          Výhody niťového liftingu

Ako prebieha zotavenie po niťovom liftingu?

 Nie je veľa zvláštnych požiadaviek na následnú starostlivosť. Prvé dva týždne po niťovom liftingu by ste však mali počkať na akékoľvek zubné ošetrenie. Ak budete mať príliš dlho otvorené ústa, môže to mať vplyv na výsledky niťového liftingu. Prvých pár týždňov sa odporúča spať na chrbte. Týmto zaistíte, že nebudete vyvíjať príliš veľký tlak na jednu stranu tváre.

shutterstock 1851411322

                                                 Zotavenie po zákroku

Doba rekonvalescencie

Po zákroku obmedzte pohyb tváre na 24 hodín, vyhýbajte sa pleťovým krémom alebo make-upu po dobu 48 hodín, nepite slamkou, hlavu majte vyvýšenú po dobu 5-7 dní v približne 45-stupňovom uhle, jedzte mäkké jedlá alebo pite tekutiny po dobu 7 - 10 dní, 2 týždne by ste sa mali vyhýbať  žuvačkám, 2 - 3 týždne sa vyhnite veľkej námahe a 3 týždne si neťahajte tvár ani si ju nemasírujte.

Väčšina pacientov uvádza mierne opuchy alebo začervenanie okolo miesta liftingu, ktoré zmizne za niekoľko dní, takže by ste sa mali vedieť vrátiť k svojej bežnej rutine oveľa skôr, ako keby ste podstúpili facelift.

shutterstock 1755995414

                                                  Rekonvalescencia

Výsledky

Výsledky niťového liftingu trvajú 1 - 3 roky, v závislosti od toho, ako dlho trvá vášmu telu, kým vstrebá dočasné nite, ktoré tam sú umiestnené.

Textúrované nite dosiahnu výsledky rýchlejšie ako hladšie nite. Je však dôležité pamätať na to, že každý typ nite sa zameriava na produkciu kolagénu počas dlhšieho obdobia, čo je celkovým cieľom niťového liftingu.

shutterstock 1569472948

                                                     Výsledky

Komplikácie alebo možné vedľajšie účinky

Ako pri každom zákroku, ktorý sa rozhodnete podstúpiť môžu vzniknúť určité riziká a komplikácie.

Niťový lifting je novší postup, ktorého techniky sa stále zdokonaľujú a vyvíjajú. Aj keď sú komplikácie ojedinelé, môžu sa u pacientov vyskytnúť infekcie, citlivosť alebo necitlivosť, pohyby nití, mierna asymetria, zjazvené tkanivo, viditeľné nite, alebo nebadateľné výsledky.

Často kladené otázky

Je niťový lifting trvalý? Niťový lifting nie je trvalý oproti chirurgickému faceliftu, ale má dlhodobé účinky 1-3 roky. K dosiahnutiu dokonalejšieho efektu sa môže skombinovať niťový lifting s ďalšími ošetreniami ako sú napríklad injekčné výplne.

Je niťový lifting bolestivý? Zákrok je bezbolestný a vždy sa používa anestetikum na znecitlivenie pokožky.

Bibliografia

Ceatus Media Group LLC- Dostupné na: https://www.yourplasticsurgeryguide.com/face-lift/thread-lift/ Dátum: 2013-2020

Estheticon- Niťový lifting- Dostupné na: https://www.estheticon.cz/zakroky/nitovy-lifting- Dátum: 23.10.2020

Envy klinika- Dostupné na: https://www.envyclinic.sk/sk/oddelenia-a-zakroky/nitovy-lifting- Dátum: 2020

Aktualizované: 25.11.2020

Súvisiace skúsenosti

Niťový lifting

97% spokojnosť. Založené na 95 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Fotografie pacientov
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.