Augmentácia - Zvlnený implantát

ela63735
3. 7. 2011 · Posledná odpoveď: 12. 3. 2021

Dobrý deň, mám dva mesiace po augmentácií a z vonkajšej strany jednoho prsníka mám pocit, že občas cítim zvlnený imlantát. Je dôvod na obavu? ďakujem

Reklama

odpovedí (5)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 3. 7. 2011
Najlepšia odpoveď
Mila Ela,
suhlasim s prvou castou odpovede kolegu, a to, ze nie je dovod na obavu (z medicinskeho hladiska, pokial sa k tomu nepridruzi kapsularna kontraktura).
S druhou castou odpovede vsak ciastocne nesuhlasim, samozrejme, ze to nie je chyba implantatu, ale Vas operater mohol tomu ciastocne predist, a to bud vyberom implantatu (ich mensou velkostou resp. ich vyssou % vyplnou v pripade, ze neboli plnene na 100%), alebo co je dolezitejsie, vytvorenim vascieho (dostatocne velkeho) priestoru uz pre vybrany implanat, kedze tento tzv. wrinkling je casty prave vtedy, ak priestor pre implantat je prilis tesny, resp. mensi ako samotny implantat a ten sa nemoze volne rozprestriet, a prave pre nedostatok miesta ma implantat tendenciu sa zmrstit a potom "faldit", a koza jeho povrch kopiruje.
Moja uvaha sa tyka samozrejme proprocneho hladiska, kedze vyber velkosti implantatu sa odvija, resp. je vo vztahu k velkosti Vasho hrudniku. To je klucovy faktor (okrem lokalneho stavu povodnych prsnikov-kvality kozneho krytu, velkosti prsnikov a ich elasticity).
S pozdravom,
Dr. Jo Skulavik
Premium
AESTHETICA - MUDr. Dušan Červeň
Banská Bystrica . 4. 7. 2011
Dobry den. V uvodnej otazke este nepisete, ci je implantat vlozeny pod sval, alebo pod zlazu. Tam moze byt vlnenie v celom rozsahu. Pri vlozeni pod sval u chudsich pacientie ozaj vo vonkajsom dolnom kvadrante. mesiace vsak este nie je dostatocne dlha doba na zaverecne hodnotenia. Ma to skutocne mnoho pacientiek pri tensej vrstve tkaniv, nezalezi od znacky implantatu, ozaj mozu pomoct implantaty plnene na 100 % a najvyraznejsie je to v predlkone. S pozdravom Dr. Cerven.
Premium
Bratislava . 4. 7. 2011
Ela, este raz zrekapitulujem Vas posledny komentar, dovodom na vlnenie urcite nie je malo tuku na obalenie implantatu, pri tenkej podkoznej vrstve je vlnenie len viac hmatne a viditelne! Priklanam sa k nedostatocnemu priestoru pre implantat.
A co sa kapsularnej kontratury tyka, samotne vlnenie sa neuvadza ako rizikovy faktor. Priciny spocivaju niekde inde, ale o tom Vam urcite porozprava Vas operater, alebo si o tom mozete precitat kdekolvek na internete.
S pozdravom,
dr. skulavik jo
MUDr. Jaroslav Hirňák
MUDr. Jaroslav Hirňák
Žiadne recenzie
4. 7. 2011
Dobrý deň.
Ďakujem kolegyni MUDr.Skulavíkovej za doplnenie.To som mal na mysli poslednou vetou v mojom príspevku,viac som to už nerozvádzal /dostali by sme sa potom k implantátom anatomickým,Perthese sensit.,..../,bola by to dlhá debata.
Nemyslím si,že by riziko vzniku kapsulárnej kontraktúry bolo v prípade wriklingu vačšie.Želám pekný deň.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Jaroslav Hirňák
MUDr. Jaroslav Hirňák
Žiadne recenzie
3. 7. 2011
Dobrý deň.
Nie je to dovod na obavu.Vlnenie implantátu na vonkajšej strane dolného kvadrantu prsníka /hmatné v miernejšom prípade,viditeľné v pokročilejšom štádiu/ je "časté" u žien,ktoré majú min.alebo žiadnu tukovú vrstvu /podkožie/ a implantát je krytý iba kožou.Nejedná sa teda o chybu implantátu,ani chybu pri operácii.Dá sa tomu niekedy predísť snáď výberom vhodnějšieho typu implantátu.
Majte pekný deň.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 23. 11. 2020
Zväčšenie pŕs
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 25. 10. 2017
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 24. 8. 2009
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 4. 2018
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 26. 4. 2022
Zubné implantáty
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 9. 2. 2017
Zväčšenie pŕs
7 odpovedí, najnovšia odpoveď: 26. 11. 2017
Zubné implantáty
10 odpovedí, najnovšia odpoveď: 19. 8. 2013
Zubné implantáty
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 21. 2. 2018
Zubné implantáty
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 11. 2012

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi