Vyplnenie prsníkov implantátom alebo modelácia?

Miska_06
6. 12. 2013 · Posledná odpoveď: 11. 12. 2013

Dobrý deň. Zaujíma ma Váš na názor na môj problém. Kojila som bez prestávky 5 rokov ( 2 deti). Tesne po skončení dojčenia boli prsia úplne prázdne a ovisnuté. Ovis cca 7 cm. Teraz som 4 mesiace po skončení dojčenia, prsia sa zdvihni. Už je ovis "len" 2,5 cm, ale stále sú prázdne. Chcem sa spýtať, dá sa v takomto prípade prsník iba vyplniť implantátom, alebo je potrebná aj modelácia? Tiež čítam rôzne názory, či v takomto prípade dať implantát pod sval, alebo pod žlazu. Moja predstava je asi takáto: že by sa iba prsia vyplnili, pod sval a rez pod pazuchou. Len neviem, či sú moje priania reálne. Nechcem modeláciu, lebo sa mi veľmi zle hoja jazvy, ale tiež sa bojím, že prsia sa pod ťarchou implantátu posunú ešte nižšie, čo nechcem. Neviem, či by pomohla fotka.. Alebo či je možná konzultácia už teraz, alebo ešte musím pár mesiacov počkať. Mám záujem o operáciu v BA. Vopred ďakujem.

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Viliam Jurášek
MUDr. Viliam Jurášek
11. 12. 2013
Dobrý deň. Zatiaľ na základe len fotografie ktorú ste zaslali sa jedná o pseudoptózu a v tomto prípade by som volil \"dual plane\" augmentáciu. S pozdravom Dr. Jurášek, Porta Med s.r.o.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
MUDr. Vlastibor Minarovjech MHA
Bratislava . 7. 12. 2013
Dobry den .
Bez toho aby to clovek videl , nie je mozne v tomto pripade rozhodnut , stav treba vidiet , treba vidiet kvalitu tkaniva a to bez vysetrenia naozaj nejde .
Ak mate zaujem mozete sa kedykolvek objednat na konzultaciu.
S pozdravom
WhatsApp
MUDr. Viliam Jurášek
MUDr. Viliam Jurášek
7. 12. 2013
Dobrý deň. Fotka napomôže, i keď konzultačné vyšetrenie nenahradí. Vo Vašom prípade ako popisujete je veľmi dôležité rozlíšiť či sa u Vás jedná o pseudoptózu (typickú a častú po kojení) alebo pravú ptózu. Zhruba: ak je dvorec pod úrovňou podprsníkovej rýhy jedná sa o ptózu, ak je prsník síce ovisnutý ale dvorec je nad podprsníkovou rýhou jedná sa o pseudoptózu. Od tohto zaleží operačný prístup. Len mierna pravá ptóza prvého stupňa sa dá bez kompromisu vykompenzovať vložením implantátu adekvátnej veĺkosti a tvaru. Inak sme nútení ku modelačnej operácii. Váš názor že vzhľadom na zlé hojenie jaziev by ste preferovali augmentáciu pazuchovým prístupom je logický. Augmentácia samotná však nemusí stačiť ak by bola potrebná i redukcia kože prsníka.  Inak hypertrofické alebo až keloidné jazvy sú jednou z mála úplných kontraindikáciií ku operácii prsníkov z estetických dôvodov. S pozdravom Dr. Jurášek, Porta med. s.r.o.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 13. 9. 2022
Mastopexia
9 odpovedí, najnovšia odpoveď: 30. 9. 2013
Zmenšenie prsníkov
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 8. 8. 2018
Mastopexia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 8. 4. 2021
Mastopexia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 15. 5. 2023
Mastopexia
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 31. 7. 2019
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 20. 4. 2022
Mastopexia
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 20. 11. 2018
Mastopexia
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 8. 2019
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 8. 4. 2014

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi