Malinké jazvy po zväčšení prsníkov

Autor:

Ako funguje technika zväčšenia prsníkov minimálnym otvorom čiže s minimálnou jazvou? Vloženie implantátov pomocou sterilného vrecúška MotivaImagine Insertion sleeve je veľmi jednoduché a tiež bezpečné.

Výhody umiestnenia rezu pri zväčšení prsníkov

Aké umiestnenie rezu je možné pri zväčšení prsníkov?

V zásade rozlišujeme pri zväčšení prsníkov tri možné umiestnenia rezu:

  • v podpazuší
  • cez dvorec
  • v podprsnej ryhe

Pri mojich operáciách uprednostňujem prístup z podprsnej ryhy.

Aké výhody má vloženie implantátu podprsnou ryhou vzhľadom na viditeľnosť jazvy?

Pri bežnej technike je rez asi 4 až 6 cm dlhý. Samozrejme záleží na veľkosti prsného implantátu. Existuje ale taktiež technika zväčšenia pŕs s minimálnou jazvou, pri ktorej po operácii ostanú jazvy menšie než 3 cm.

V skutočnosti táto špeciálna technika umožňuje občas aj dĺžku rezu dokonca okolo 2 cm. Toto je ale technicky možné len pri použití implantátov, ktoré sú menšie než 300 ml.

zväčšenie prsníkov s malou jazvou a implantáty Motiva
Zväčšenie prsníkov s minimálným otvorom.

Technika zväčšenie prsníkov minimálnym otvorom

Ako funguje táto technika zväčšenia prsníkov minimálnym otvorom?

K tomu sú nutne potrebné technické predpoklady. Lekár musí byť schopný vypreparovať kapsu pre implantát týmto malým rezom a taktiež náležité prsné implantáty, ktoré sú vhodné pre umiestnenie minimálnym otvorom.

Aby bolo možné vložiť implantát týmto malým rezom do pripravenej kapsy, musí lekár použiť tzv. MotivaImagine Insertion Sleeve a implantát Motiva. Práve tieto implantáty majú vlastnosti, vďaka ktorým je možné implantát týmto vrecúškom vložiť.

Ide o veľmi inovatívny lekársky nástroj podobný vrecúšku na zdobenie koláčikov. Je to sterilné vrecúško v tvare lievika. Malým otvorom sa počas operácie implantát silou trochu stlačí a je pretlačený do prsníka.

Technika operácie zväčšenia pŕs zohráva, ako vieme, úlohu vzhľadom k riziku vzniku kapsulárnej kontraktúry. Vloženie implantátov pomocou tohto sterilného vrecúška je veľmi jednoduché a bezpečné. Implantát sa nedotkne okolia a tým sa minimalizuje riziko infekcie.

Motiva Ergonomix 355 ml Full profil 2,5cm jazvička
Implantáty Motiva umožňujú zväčšenie prsníkov s malou jazvou.

Implantáty Motiva a zväčšenie prsníkov minimálnym otvorom

K tomu sa teda nehodí každý prsný implantát, ale iba Motiva implantáty? Vďaka čomu práve tieto implantáty umožňujú zväčšenie prsníkov minimálnym otvorom?

Obal implantátu Motiva je vyrobený tak, aby aj pri najväčšej záťaži pri vkladaní takto malým rezom ostal nepoškodený. Vďaka výnimočne pevnému obalovému materiálu a jedinečným vlastnostiam silikónového gélu implantátu Motiva Ergonomix nedôjde vôbec k žiadnemu poškodeniu, ani zmene tvaru implantátu.

zväčšenie prsníkov s malou jazvou
Zväčšenie prsníkov minimálnym otvorom s jazvou menšou ako 3cm.

Motiva set pre zväčšenie prsníkov minimálnym otvorom obsahuje svetelný hák, ktorý operujúcemu lekárovi uľahčuje prístup. Ďalej tento set tvorí MotivaImagine Insertion Sleeve a implantát samotný – teda portfólio troch produktov, ktoré firma poskytuje pre použitie tejto techniky zväčšenia prsníkov ako balíček.

S malou jazvou a mäkkým gélom vyzerajú prsia po zväčšení úplne prirodzene a sú také aj na dotyk.

Publikované: 27.05.2019

Autor

Vysoko skúsený atestovaný plastický chirurg so špecializáciou na oblasť plastickej a estetickej chirurgie s plným rozsahom chirurgických zákrokov a ich súčastných modifikácií používaných v EÚ a s operačnou praxou u nás aj v zahraničí.

Diskusia k téme

Zväčšenie prsníkov (Augmentácia) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.