Sen o plnom dekolte – čo ešte možno neviete o zväčšení poprsia

Autor: Jana David

Zväčšovanie prsníkov či pekné poprsie je pre veľa žien a dievčat stále zaujímavá a nevyčerpateľná téma. Ktorá by netúžila po plnom dekolte, na ktorý bude pyšná a zvýši jej sebavedomie? Na otázky spojené so zväčšovaním prsníkov odpovedal plastický chirurg z Avelane clinic v Nitre - MUDr. Imrich Kováč.

 

Estetická plastická chirurgia už nie je doménou iba celebrít. Sledujete v posledných rokoch väčší záujem o túto plastickú operáciu?

kovac2
MUDr. Imrich Kováč

Áno, záujem o estetickú chirurgiu má celosvetovo stúpajúcu tendenciu, a je tomu tak aj na Slovensku. Čoraz viac ľudí podstupuje chirurgické zákroky za účelom zlepšenia svojho vzhľadu.

Využívate viac okrúhle alebo anatomické implantáty? Od čoho voľba závisí?

Voľba implantátu závisí predovšetkým od typu prsníkov, hrudníka a celkovej postavy. V súčasnosti je u mladších pacientiek požiadavka skôr na okrúhle implantáty väčšieho objemu. Klientky strednej vekovej kategórie požadujú skôr prirodzenosť a preto uprednostňujú anatomické implantáty.

Ktorý operačný postup pri augmentácii prsníkov využívate: vkladanie implantátu spod prsníka, cez pazuchu alebo cez dvorec bradavky? Je táto informácia pre pacientku dôležitá?

V Avelane clinic používame všetky prístupy do prsníka. Väčšinou je to spod prsníka, potom cez pazuchu a najmenej cez dvorec. Do úvahy je nutné vziať tvar prsníka, typ a veľkosť implantátov, prípadne súčasnú modeláciu a samozrejme požiadavku pacientky.

Občas sa stane, že pacientka má skreslenú predstavu o výsledku operácie. Vtedy sa snažím čo najdôkladnejšie vysvetliť podstatu a možnosti operačného riešenia. Väčšinou to rýchlo pochopia a potom nie je problém sa dohodnúť.

Výsledky zväčšenia prsníkov - fotky pred po

1a imrich   1b imrich
2a imrich   2b imrich

Ako dlho pretrváva efekt zväčšenia pŕs a po akom čase je potrebné silikónové implantáty vymeniť?

Efekt augmentácie je dlhodobý, avšak tiež individuálny. Závisí napríklad od zmeny telesnej váhy, hormonálnej situácie, atď. Čo sa týka životnosti implantátov, výrobcovia moderných implantátov neobmedzujú ich životnosť. Napriek tomu je vhodné cca po 15 rokoch sa obrátiť na plastického chirurga a posúdiť prípadnú potrebu výmeny.

V poslednej dobe sa hovorí aj o augmentácii pŕs pomocou vlastného tuku. Robíte túto metódu v Avelane Clinic? Aké máte s ňou skúsenosti?

Áno, robíme aj transfer vlastného tuku do prsníkov podľa patentu amerického autora prof. Collemana. Dobrý výsledok operácie závisí od správneho výberu pacientky. Znamená to, že nie všetky ženy sú vhodné na túto metódu zväčšenia prsníkov.

Pre koho je táto metóda aplikácie vlastného tuku vhodná a pre koho naopak nie?

Táto metóda je vhodná hlavne pre mladšie plnoštíhle ženy s malými ale pevnými prsiami. Nie je vhodná pre štíhle ženy, u ktorých nemožno získať dostatok tuku. Taktiež nemá význam pri poklese prsníkov, kedy je potrebné dodať prsiam nový pevný tvar. Preto sa lipofilling robí v podstatne menšej miere ako augmentácia silikónovými implantátmi.

Výsledky zväčšenia prsníkov - fotky pred po

3a imrich   3b imrich
4a imrich   4b imrich

V súčasnosti je na internete veľa informácií k silikónovým prsiam, stretávate sa s tým, že pacientky si prečítajú informácie, ktoré nesúhlasia s realitou? Čo by ste im navrhovali?

Bohužiaľ, internet neobsahuje len pravdivé a podložené informácie. Preto dochádza často k dezinformácii pacientiek, čo môže mať negatívny vplyv. Doporučujem, aby si potrebné informácie získavali zo zdrojov a stránok, kde sa k danému problému vyjadrujú odborníci.

Podľa čoho by sa mala záujemkyňa o nové prsia rozhodovať pri výbere svojho plastického chirurga?

Vždy je to v prvom rade o dôvere, ktorá je základom úspešnej operácie. Najlepšia reklama plastického chirurga je spokojná pacientka.

Profil a kontakty lekára si môžete pozrieť tu

Aktualizované: 17.01.2017

Autor
Jana David

Diskusia k téme

Zväčšenie prsníkov (Augmentácia) - Novinky

Súvisiace skúsenosti

Zväčšenie prsníkov - FAQ

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.