Motiva®

Popredné prsné implantáty na trhu

Dodávateľ: Establishment Labs

malé prsia, augmentácia prsníkov, zväčšenie prsníkov, pokles prsníkov, asymetrické prsia

Motiva implantáty patria do portfólia spoločnosti Establishment Labs, celosvetového lídra v estetickej a rekonštrukčnej chirurgii, ktorá má viac ako 30 rokov skúseností vo výrobe prsných implantátov, kde kvalita a zdravie žien je na prvom mieste.

Motiva implantáty sú vytvorené tak, aby neohrozili zdravie žien s prsnými implantátmi a splnili potreby tých najnáročnejších zákazníkov a plastických chirurgov.

Prečo zvoliť implantáty Motiva?

Motiva
 • „Inovácia pre vyššiu bezpečnosť“ skvele vystihuje filozofiu spoločnosti Establishment Labs. Roky vývoja a výskumu pomohli ku vzniku najodolnejších implantátov, ktoré sú s súčasnosti dostupné.
 • Výnimočná elasticita gélu pre pocit prirodzeného poprsia a pre jednoduchšie vloženie implantátu a malú jazvu. Pri implantátoch je možné vložiť implantát pomocou špeciálneho vrecúška Insertion Sleeve a tým zmenšiť veľkosť rezu i zjazvenie. (Motiva Minimal Scar)
 • Najkomplexnejšia škála veľkostí, profilov a typov implantátov (Round, Ergonomix, Anatomical TrueFixation) ponúka klientkam a chirurgom vybrať vhodný implantát pre každý typ postavy.
 • Špeciálna povrchová textúra implantátov Motiva, SilkSurface, je vytvorená nanotechnológiou NanoSurface, ktorá neobsahuje žiadne cudzie materiály. Posledné klinické štúdie preukázali, že pri použití povrchovej textúry SilkSurface sa riziká výskytu nežiadúcich komplikácii výrazne znižujú v zmysle ruptúr, kapsulárnych kontraktúr a neskorého serómu.

Kedy zvoliť Motiva® Round?

Motiva® Round
 • Pokiaľ chcete dosiahnuť plný dekolt a mladistvý vzhľad, je pre Vás tento implantát najvhodnejší.
 • Motiva Round vďaka vyváženej elasticite gélu zvýrazní plnosť prsníkov v hornom póle. Tým sa esteticky docieli plný a guľatý vzhľad prsníkov.
 • Tento typ implantátu je vhodné zvoliť u žien, ktoré majú svoj vlastný základ prsníkov v tvare slzy a ich prianie je mať plný a výrazný dekolt.
 • Pre dosiahnutie vytúženého efektu je zásadná taktiež voľba správnej veľkosti, priemeru a projekcie implantátu. Nie len Motiva Round, ale taktiež Motiva Ergonomix sa vyrába v 4 projekciách: Mini, Demi, Full, Corsé, od objemu 105 až 1050 ml, čo predstavuje najširšiu ponuku veľkostí na súčasnom trhu.

Kedy zvoliť Motiva® Ergonomix?

Ergonomix

Tento typ implantátu je presne pre ženy, ktoré hľadajú vzhľad a pocit prirodzeného prsníka.

Ako Motiva Ergonomix funguje?

Vďaka patentovanej technológii sa podarilo vytvoriť špeciálne zloženie gélu, ktorý umožňuje implantátom kopírovať pohyb ich „nositeľky“. Presne tak, ako sa chovajú prirodzené prsia. V stoji kvapka, v ľahu sa rozlejú a držia guľatý tvar.

Výhody Motiva Ergonomix?
 • Vzhľad, pocit a pohyb prirodzeného poprsia
 • Guľatý základ, nehrozí rotácia ako u klasického anatomického implantátu
 • Výnimočná elasticita gélu umožňuje vložiť implantát pomocou špeciálneho vrecúška Insertion Sleeve a tým zmenšiť veľkosť rezu i zjazvenie (Motiva Minimal Scar).

Minimal Scar

Minimal Scar

Dokonalá kohézia a mäkkosť gélu vo vnútri Motiva Ergonomix umožňuje chirurgovi vložiť implantát pomocou špeciálneho sterilného vrecúška Insertion Sleeve a tým zmenšiť veľkosť rezu.

Pri miniinvazívnej augmentácii nedochádza k významnému narušeniu podprsnej ryhy, čo znamená, že implantát drží v správnej polohe a jeho posun je minimálny.

Veľké plus tejto techniky miniinvazívnej augmentácie je i tzv. „no touch technológia“, kedy nedochádza ku kontaktu implantátu s okolitým tkanivom okolo miesta vkladania implantátu. Tým sa zamedzí akejkoľvek kontaminácii s kožnými baktériami a riziko infekcie okolo implantátu je úplne minimálne.

Aj malá zápalová reakcia okolo implantátu môže vyprovokovať vznik kapsulárnej kontraktúry.

Taktiež, pokiaľ máte sklon ku keloidným jazvám, je na čase začať o tejto metóde vloženia implantátu uvažovať.

„Najmenšia jazva je tá, ktorú nie je vidieť.“

Kedy zvoliť Anatomical TrueFixation?

TrueFixation
 • Keď sa povie anatomický implantát, väčšina z Vás si predstaví prirodzený prsník. Tvarovo anatomické implantáty pripomínajú kvapku, po implantácii vytvoria prirodzený tvar poprsia, avšak pocitovo je implantát tuhší, ako je tomu v prípade ergonomického implantátu Motiva Ergonomix.
 • Stretávame sa ale s takými prípadmi, základom prsníkov, kedy je dobré použiť anatomický implantát. Ide o tzv. „desufláciu“ („vyfúknuté prsia“), kedy je viditeľná pseudoptóza. Prsia vyzerajú povädnuto, ale ešte nie je potrebná modelácia, pretože bradavka je nad úrovňou podprsnej ryhy. V tomto prípade je fajn použiť anatomické implantáty, pretože je potrebné pracovať so spodnou časťou prsníka.
 • Motiva Anatomical TrueFixation sú ako jediné navrhnuté s inovatívnym fixačným systémom, ktorý znižuje riziko rotácie implantátu po operácii.

MotivaHybrid

MotivaHybrid
 • Je zväčšenie prsníkov implantátmi v kombinácii s vlastným tukom. Ide o bezpečný spôsob ako docieliť vytúžený výsledok zväčšenia prsníkov.
 • MotivaHybrid sa používa vtedy, keď si prajete plnší dekolt a neviditeľné prechody medzi implantátom a vlastným tkanivom, k vyrovnaniu rôznych asymetrií alebo k zúženiu medzery medzi prsníkmi.
 • Odobratie tuku a jeho následné doplnenie je možné vykonať súčasne so zväčšovaním poprsia alebo aj dodatočne po augmentácii.
 • Pokiaľ by ste sa rozhodli pre druhý variant, absolvovať MotivaHybrid dodatočne, odporúčame zákrok podstúpiť až po úplnom zahojení a usadení implantátov (6-12 mesiacov).
 • Túto metódu je možné kombinovať s akýmkoľvek typom implantátu Motiva.

3D vizualizácia, Motiva Imagine AX3

Ide o 3D softwarovú vizualizáciu, ktorá umožňuje našim klientkam, ktoré sa chystajú na zväčšenie poprsia ukázať, ako by ich dekolt mohol vyzerať po operácii. Pomocou scan-u sme schopní nasimulovať veľkosť, profil ale aj typ implantátu.

ADYTON s.r.o.

Výhradný distribútor prsných implantátov pre ČR a SR. Spoločnosť bola založená v roku 1992 a je v súčasnosti jedným z hlavných poskytovateľov medicínskych technológii a zdravotníckych produktov.

Motiva®: Príbehy pacientov

Zobraziť ďalšie príbehy

Motiva®: Diskusné fórum

Je hmotnosť implantátu dôležitá?

Keď sa rozhodnete podstúpiť operáciu prsníkov, v hlave sa vám vynorí milión ďalších otázok, medzi nimi: Je hmotnosť implantátu dôležitá? Ak je...

Čítať ďalej
0

Motiva®: Články

Zobraziť ďalšie články

Motiva®: Videá

Zobraziť ďalšie videá

Lekári a kliniky, ktoré používajú produkty tejto značky