Informácie o cene Odstránenie jaziev laserom

145 €
priemer
40
odborníkov

Laserové odstránenie jaziev je korektívna metóda, ktorá odstraňuje rôzne typy jaziev - atrofické, hypertrofické a keloidné jazvy, jazvy po akné alebo operáciách atď. Moderné lasery si dokážu poradiť s jazvami rôzneho veku, hoci čím mladšia je jazva, tým ľahšie sa odstraňuje a tým viditeľnejší je výsledok. Laserové ošetrenie je bezbolestné a rýchle. Pre dosiahnutie maximálnych výsledkov sa odporúča sedenie niekoľkokrát zopakovať.

Odstránenie jaziev laserom Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Banská Bystrica 50 € 150 € 250 €
Cena v meste Košice 30 € 165 € 300 €
Cena v meste Lučenec 49 € 124 € 199 €
Cena v meste Trnava 35 € 142 € 250 €

Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch používateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Najnižšia cena 30 - 107 €
+10 Príbehy
Priemerná cena 108 € - 181 €
4 Príbehy
Najvyššia cena 182 € - 425 €
1 Príbeh

Čo je zahrnuté v cene laserového odstránenia jaziev?

Cena sa líši v závislosti od rozsahu ošetrovanej oblasti a typu použitého laserového prístroja. Cena laserového odstránenia jaziev zvyčajne zahŕňa:

 • Anestézia: laserové odstránenie jaziev sa vykonáva bez anestézie a je bezbolestné, pacient počas laserového zákroku pocíti mierne štípnutie. V prípade zvýšenej citlivosti pacienta na bolesť možno po konzultácii s lekárom použiť anestetický krém.
 • Samotné laserové ošetrenie: ošetrenie sa vykonáva ambulantne a trvá niekoľko minút.

Čo môže zvýšiť cenu laserového odstránenia jaziev?

Konečnú cenu ďalej ovplyvňuje:

 • Lekár vykonávajúci ošetrenie, jeho odborné skúsenosti a povesť.
 • Klinika, kde sa odstraňujú jazvy laserom.
 • Pacient, charakter jeho jazvy, celkový stav kože a individuálne potreby.
 • Zložitosť a rozsah zákroku atď. 
 • Cena zákroku sa líši v závislosti od typu, veku a veľkosti jazvy.
 • Počet opakovaní pre trvalý účinok je v niektorých prípadoch potrebné liečbu opakovať. 
 • Konečná cena ošetrenia závisí od konečného počtu sedení.

V cene obvykle nebýva zahrnuté:

 • Úvodná odborná konzultácia: laserovému odstráneniu jaziev predchádza odborná konzultácia, ktorej cena sa pohybuje okolo 20 - 30 €. Počas tejto konzultácie lekár zhodnotí stav a charakter jazvy a odpovie na všetky otázky pacienta.
 • Niektoré kliniky ponúkajú bezplatnú úvodnú konzultáciu pre následné ošetrenie.

Ceny podobných metód odstraňovania nežiaducich kožných defektov v Slovenskej republike

Okrem laserového odstraňovania jaziev, ktorého priemerná cena sa pohybuje okolo 60 € za jedno sedenie, existujú aj iné metódy odstraňovania nežiaducich kožných defektov.

Na porovnanie nižšie nájdete približné ceny podobných metód:

 • Odstránenie znamienok a kožných výrastkov: okolo 50 €
 • Odstránenie pigmentových škvŕn a pigmentácií: okolo 80 €
 • Mezoterapia: okolo 100 €

Je odstránenie jaziev laserom hradené z poistenia?

Nie, laserové odstraňovanie jaziev sa vo všeobecnosti považuje za estetické ošetrenie. Preto ho zdravotné poisťovne nepreplácajú a pacient si jednotlivé sedenia hradí sám.

Existuje možnosť financovania laserového odstránenia jaziev?

Niektoré kliniky ponúkajú svojim klientom možnosť financovania jednotlivých zákrokov. Existujú aj kliniky, ktoré ponúkajú svojim klientom zľavy na určité zákroky. Pre viac informácií je výhodné kontaktovať konkrétnu kliniku, ktorá ponúka financovanie zákrokov a zľavy.

Všeobecné odporúčania

Výber vhodnej kliniky, ktorá odborne vykoná laserové odstránenie jaziev, by mal závisieť nielen od ceny, ale aj od konkrétneho lekára, jeho skúseností a výsledkov a od recenzií alebo pocitov jednotlivých pacientov, ktorí ošetrenie podstúpili.

Opýtajte sa lekára

otázky

Zobraziť všetko

Chcem sa opýtať, som uz po štvrtom laserovom zákroku, ako vzhľad jazvy neriešim je jasne ze hladká nebude, ale mám ju strašne bolestivú. Neexistuje laser ktory odstraňuje bolesť? Ďakujem.

Zatiaľ žiadne odpovede
Ako odstrániť rezne rany ? Didu_Didu_96 · Dnes

Dobrý deň chcela by som sa opýtať je možné úplne odstrániť rezne rany? Rezne rany sú staršie ako 4 roky chcem sa opýtať ako by bolo možné čo najlepšie odstránenie týchto jaziev

Dobrý deň, Pôvod jazvy nehrá pri odstraňovaní žiadnu úlohu. Dôležité je, aby ste sa na lekára obrátili včas, pretože s jazvami mladšieho dáta sa ľahšie bojuje. Dermatológ vám vždy odporučí konkrétne zákroky a správnu starostlivosť. Laserová technológia je na jazvy najúčinnejšia. S pozdravom MUDr. Kitti Máčadiová Klinika YES VISAGE

3 odpovede čítať ďalej

Témy diskusií

Zobraziť všetko

VŠETKY TÉMY O ODSTRÁNENIE JAZIEV LASEROM

Príbehy s cenou

Na portáli estheticon.sk nájdete najlepších lekárov/kliniky ponúkajúce zákrok: Odstránenie jaziev laserom. Predstavujeme vám vybrané ponuky, aby ste si mali z čoho vyberať. Nájdite si tú najlepšiu!

Na hrudi som mal škaredú keloidnú jazvu s ktorou mi nikto nevedel poradiť ani pomôcť. Spolu s pánom doktorom Vrabcom sme počas cca 12 mesiacov odstránili 99 percent uvedenej jazvy laserom a podávanými injekciami. Kedysi veľká jazva vystupujúca a viditeľná aj spod oblečenia je dnes už minulosťou. Vidieť ju teraz iba vďaka inémú odtieňu na pokožke. Ale každým zákrokom sa to zlepšuje. Ďakujem pánovi doktorovi za trpezlivosť, ochotu a super prístup :) Doporučujem sa s dôverou obrátiť v prípade akéhokoľvek problému.

Cena 500 €