Laserové odstránenie tetovania a pigmentácií: Ceny

115 €
priemer
41
podľa
lekárov

Na odstránenie tetovania alebo pigmentácie na tele je dôležité vybrať si vhodné pracovisko. Laserová metóda je dnes najbežnejšia a najúčinnejšia. Pomocou laserového lúča sa dosiahne odstránenie presne požadovanej oblasti na milimeter presne - bez akýchkoľvek stôp po tetovaní, pigmentácii a predovšetkým bez jaziev. Zákrok je šetrný a rýchly. Po aplikácii sa ošetrené miesto nemasíruje a nevystavuje sa vode ani slnku. Trh ponúka rôzne typy laserov vrátane YAG alebo alexandritového lasera.

Laserové odstránenie tetovania a pigmentácií: Ceny
Laserové odstránenie tetovania a pigmentácií Najnižšia
cena
Priemerná cena Maximálna cena
Cena v meste Bratislava 33 € 146 € 260 €
Cena v meste Nitra 53 € 78 € 103 €
Cena v meste Košice 100 € 150 € 200 €
Cena v meste Lučenec 49 € 124 € 199 €
Cena v meste Trnava 29 € 79 € 129 €

Cena za tento zákrok je orientačná - bola vygenerovaná na základe cien uvedených v skutočných príbehoch používateľov portálu Estheticon.sk. Cena závisí od mnohých faktorov, ako je prestíž a skúsenosti lekára/kliniky, zložitosť zákroku atď.

Ceny za odstránenie tetovania a pigmentácie laserom

Ceny sú veľmi rozdielne. Závisí to najmä od veľkosti plochy, ktorá je tetovaním zasiahnutá, a od farby profesionálneho atramentu, ktorý je v pokožke pacienta. Nie všetky atramenty sú kvalitné a aj kliniky sa stretávajú s kombináciou viacerých typov atramentov, kde je potrebné postup opakovať. V prípade pigmentových škvŕn pacienta je dôležitá aj hĺbka melanínu a jeho farba, ktorá sa môže pohybovať od svetlohnedej až po výrazne čiernu. Cena laserového odstránenia stredne silnej pigmentácie alebo tetovania sa orientačne pohybuje okolo 80 €.

Čo je zahrnuté v cene laserového odstránenia tetovania a pigmentácie?

V cene je zahrnuté všetko potrebné na zákrok, ako napríklad použitie laserového prístroja, poradenstvo chirurga, prostredie, v ktorom sa zákrok vykonáva a následná kontrola:

  • Ošetrenie miesta pred odstránením
  • Samotný postup
  • Ošetrenie po zákroku
  • Lekárske poradenstvo
  • Následné opatrenia

Ceny často nezahŕňajú konzultáciu pred ošetrením, pri ktorej musí lekár vykonať odbornú diagnostiku pokožky pacienta a oblasti postihnutej pehami, znamienkami, tetovaním alebo permanentným make-upom. Cena často nezahŕňa:

  • úvodná konzultácia: okolo 10 - 30 €
  • hojivé masti, gély: okolo 10 - 30 €

Čo môže zvýšiť cenu odstránenia tetovania a pigmentácie

Cena sa vždy zvyšuje podľa počtu ošetrení, veľkosti postihnutej oblasti, typu farby atramentu, hĺbky pigmentácie a rozsahu v epiderme (vrchná vrstva kože) a derme (spodná vrstva kože - jazva). Cenu zákroku ovplyvňuje viacero faktorov a jedným z nich je počet ošetrení, pretože niekedy je pre dosiahnutie dokonalého výsledku potrebné vykonať až šesť aplikácií. Okrem toho sa cena zvyšuje podľa spôsobu tetovania, typu tetovacej farby, kombinácie farieb a miesta, kde je pokožka zasiahnutá. V súčasnosti sa tetovanie používa aj v kozmetických salónoch na tzv. permanentný make-up a takéto tetovanie sa aplikuje v oblastiach v blízkosti očí a pier, kde je chirurg pri výbere lasera obzvlášť opatrný, pretože tieto oblasti sú citlivé a je potrebná opatrnosť. Tak sa vyberá aj typ lasera a toto všetko hýbe cenou.

Ceny podobných zákrokov v Slovenskej republike

Chemický peeling: chemický peeling je doslova zázrak, pokiaľ ide o zrod nových buniek. Staré, odumreté, a teda poškodené bunky nemajú šancu prežiť. Predstavte si, že po chemickom peelingu odlúpnete starú, matnú vrstvu pokožky a odídete s rozjasnenou, žiarivou pleťou. Pleť je rozjasnená a často až o niekoľko stupňov svetlejšia, čo je ideálne na riešenie pigmentácie v tvári. Cena aplikácie je okolo 50 €. Opäť záleží na výbere kliniky plastickej chirurgie.

Odstránenie kožných výrastkov pomocou CO2 lasera. Zákrok rieši esteticky nežiaduce nerovnosti na tele klienta. Napríklad hrčky, výrastky, znamienka, bradavice, fibrómy, papilómy, kožné nádory atď. Zákrok je veľmi šetrný, rana nekrváca a nie je potrebné podávať lokálnu anestéziu. Po 15 minútach je zákrok ukončený a pacient ide ihneď po zákroku domov. Rana sa hojí niekoľko dní a je chránená pred slnkom. Cena sa pohybuje okolo 40 €.

Zahŕňa moje poistenie laserové odstránenie tetovania a pigmentácie?

Nie, tento estetický problém na tele pacienta nie je hradený z poistenia.

Môžem využiť financovanie služieb na odstránenie pigmentácie a tetovania?

Áno, kliniky ponúkajú svojim klientom rôzne výhody, ako napríklad možnosť financovania jednotlivých ošetrení alebo cenovo výhodné balíky pre opakované ošetrenia. Viac informácií nájdete na webových stránkach jednotlivých kliník alebo ich kontaktujte telefonicky/mailom.

Pooperačná liečba a všeobecné odporúčania

Aby sa predišlo komplikáciám, klient musí prísne dodržiavať odporúčania lekára, napríklad vyhýbať sa verejným bazénom, masážam, depilácii, kompresívnemu oblečeniu a vystavovaniu ošetrenej oblasti slnku.

Tento postup je veľmi jednoduchý a bezbolestný. Ak o tom uvažujete, určite nie je dôvod váhať, pretože výsledok je veľmi žiaduci.