Odstránenie výrastku na tvári - Nitriansky okres

Novakova273010
3. 3. 2015 · Posledná odpoveď: 13. 3. 2015

Dobrý deň, mám 31 rokov, už od puberty mám výrastok na tvári - pri ústach. Výrastok nikdy nezmenil veľkosť, farbu ani tvar. Vidieť v ňom na konci akoby červené žilky. Má priemer asi 4 mm, vystupuje asi 3 mm nad kožou. Prikladám aj fotku. Nikdy mi nerobil problémy, žiadnu bolesť, nič podobné. Je ružovkastý, farby kože. Neviem, či ide o bradavicu, resp. o aký typ výrastku...? Ide o rizikový výrastok, ako napr. pri niektorých znamienkach? Chcela by som to riešiť z estetického hľadiska, ale vždy som sa bála chirurgického zákroku. Chcela by som to vyskúšať pomocou lasera. Je to možné aj v tomto prípade, keď je výrastok tak blízko úst? Bude to následne problém pri hojení, kvôli jedeniu, pitiu, umývaniu zubov, rizika infekcie..? Chcem sa tiež opýtať na postup - ohľadom prvotnej konzultácie, vyšetrenia - ako prebieha, akým spôsobom, či sa používa nejaký prístroj resp. len vizuálne zhodnotenie lekára. Čítala som, že takýto vystupujúci výrastok sa pomocou lasera odreže, resp. vypáli? Po zákroku sa dáva výrastok aj na nejaký rozbor - automaticky, na požiadanie pacienta alebo len vtedy, keď bol pred zákrokom vyhodnotený ako rizikový? Ďakujem pekne za odpoveď

Reklama

odpovede (4)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
2 adresy v Košický kraj . 13. 3. 2015
Dá sa vaporizovať laserom. na histologiu neposielame
Pekný deň Dr.jalčovík
Premium
2 adresy v Košický kraj . 6. 3. 2015
Dá sa Nd:YAG laserom
S pozdravom Dr.jalčovík
Medicentrum spol. s r.o.
Zvolen . 5. 3. 2015
Dobrý deň,
je potrebné prísť na vstupnú konzultáciu s našou dermatologičkou, ktorá Vám poskytne všetky potrebné informácie ohľadne zákroku. Konzultácia je spoplatnená sumou 15€, následne na to sa vykonáva samotný zákrok. Doktorka zvolí navhodnejší postup odstránenia Vášho problému poprípade jeho zjemnenia. Nežiadúce výrastky odstraňujeme Laserom často.
V prípade záujmu o konzultáciu nás prosím kontaktujte na doleuvedené čísla.
Tešíme sa na Vašu návštevu u nás.
Prajem pekný deň.

Jana Turanová
Medicentrum s.r.o, Zvolen
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
2 adresy v Košický kraj . 4. 3. 2015
Dobrý deň, štandardný postup je, že najprv navštívite kožnú ambulanciu a dáte si spraviť dermatoskopické vyšetrenie výrastku na ústach. Tam sa zistí o aký typ veruky ide.
Čo sa týka ošetrenie, štandartne sa robí laserom- tzv. vaporizácia/odparenie/
Spodina sa do 5 dní zhojí.
S pozdravom Dr.jalčovík
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Odstránenie znamienok
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 5. 2023
Laserové odstránenie kožných výrastkov
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 26. 5. 2014
Odstránenie znamienok
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 4. 3. 2009
Laserová epilácia
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 4. 1. 2022
Laserové odstránenie rozšírených žiliek
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 27. 6. 2023
Odstránenie znamienok
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 8. 2. 2021
Laserové odstránenie kožných výrastkov
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 5. 4. 2022
Anti aging
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 23. 1. 2024
Frakčný laser
Žiadne odpovede
Rhinoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 12. 1. 2010

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi