Hemangiom

Helca
16. 2. 2010 · Posledná odpoveď: 5. 3. 2010

Dobrý deň, mám na hornej pere hemangiom. Už som podstúpila aj laserovú terapiu, ale bola veľmi bolestivá a podľa mňa absolútne neúčinná. Viem, že liečenie pomocou lasera sa odporúča, ale neexistuje aj iná možnosť??? Naozaj by som s tým chcela niečo spraviť, ale neviem na koho sa môžem s týmto problémom obrátiť. Nevedeli by ste mi prosím poradiť niekoho, kto by mi s tým vedel pomôcť?? Za odpoveď vopred ďakujem.

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Rastislav Vrabec
Bratislava . 26. 2. 2010
Dobrý deň,
optimálny liečebný postup sa dá stanoviť až po vyšetrení. Všetko totiž závisí od veľkosti, štruktúry a umiestnenia hemangiómu. Do úvahy pripadá chirurgický zákrok a liečba laserom. Pri laserovej liečbe je možné použiť viaceré prístroje. Efekt potom závisí od vybratia toho vhodného typu laseru. Samozrejme účinok sa dostaví iba pri správnom nastavení prístroja.
Podĺa vzhľadu hemangiómu sa dá určiť, či vôbec je možné a akým spôsobom možno hemangióm pred zákrokom znecitliviť. V zahraničí sa používajú i iné postupy napr. ožiarenie rentgenovými lúčmi. Neviem o lekárovi, ktorý by na slovensku niečo také robil.
S pozdravom Dr. Vrabec
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi