Herpes pocas operacie

Coucou
4. 1. 2010 · Posledná odpoveď: 12. 1. 2010

Dobry den,

dostala som termin od plastickeho chirurga na rhinoplastiku. poucil ma, ze okrem inych veci sa mi v tom case nesmie vyskytovat herpes. Neuviedol vsak ci na tvari, alebo celkovo. Trpim genitalnym herpesom a objavuje sa nepravidelne, niekedy aj dva mesiace nie, niekedy kazde dva - tri tyzdne.

Je teda nutne nemat akykolvek druh herpesu?

Momentalne mam oslabenu imunitu nakolko beriem uz dva mesiace antibiotika a doberiem ich asi mesiac pred operaciou. to by asi malo byt v poriadku, ak zazehnali problem.

Dakujem velmi pekne

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Helena Ježovitová
Pezinok . 12. 1. 2010
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň,herpes akéhokoľvek druhu patrí medzi infekčné/prenosné/ ochorenia,teda aj genitálny herpes.Mať prenosné ochorenie znamená,že sme schopní preniesť ochorenie na inú osobu,no preniesť si infekciu aj na iné miesto na tele.Operačná rana je veľmi náchylná na prijatie takejto infekcie.Preto odporúčam operáciu 1.-10.deň po skončení menštruácie v čase,keď je herpes preliečený.Pooperačne sú vhodné antibiotiká alebo antivirotiká napríklad Tamiflu.
MUDr.Helena Ježovitová plastická chirurgička
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Laserová epilácia
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 15. 1. 2020
Laserová epilácia
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 17. 10. 2022
Gynekomastia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 1. 6. 2022
Zväčšenie pŕs
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 4. 2012
Blefaroplastika
Žiadne odpovede
Rhinoplastika
6 odpovedí, najnovšia odpoveď: 22. 9. 2020
Rhinoplastika
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 10. 2018
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 11. 2022
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 21. 10. 2020
Blefaroplastika
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 13. 10. 2014

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi