po operacii nespokojnost

lubinka
2. 6. 2010 · Posledná odpoveď: 22. 9. 2020

dobry den som mesiac aj nieco po operacii nosa. mala som hrb ktory mi lekar zosekal s cim som spokojna. trapi ma vsak spicka nosa. on mi ju len mierne dvihol ale mam pocit ze vobec nezmensil a mne sa zda dost velka. z profilu vyzeram trochu jak myška. okrem toho mam na nose uplne na vrchu z jednej strany taky maly hrbcek. este ho mam mierne pripuchnuty a doktor vravel ze nos dosada. no ja mam pocit ze tu spicku mi to isto nezmensi. co mozem urobit, mozem poziadat doktora o napravu a budem si to musiet uhradit????

Reklama

odpovedí (6)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 18. 2. 2012
Najlepšia odpoveď
Mila Misha,
hoci by ste rada poculi nieco ine, ale potvrdim len slova mojich kolegov
cakacia doba kvoli vyzrievaniu jaziev je ca. 1 rok
takze Vam prajem pevne nervy a pozitivnu mysel
s pozdravom,
dr. jo skulavik
Klinika GHC Praha
Klinika GHC Praha
Žiadne recenzie
18. 2. 2012
Dobrý den,

dle vyjádření našich plastických chirurgů "vyzrává" nos po kompletní rhinoplastice 1 rok, teprve poté lze hodnotit výsledný efekt operace. Samozřejmě závisí na tom, jaký typ operace nosu byl proveden ve Vašem případě. Nejste-li spokojena s efektem v tuto chvíli, je vhodné navštívit Vašeho operatéra na kontrole a vše s ním konzultovat. Váš operatér ví přesně, co bylo provedeno a jaký by měl být stav v tuto chvíli.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC Praha,


Markéta Koňaříková
Senior Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Trnava . 16. 2. 2012
Prajeme Vam dobry den
3-4 mesiace po abdominoplastike mate narok na mierny opuch, najma v dolnych partiach, nad liniou povodneho rezu, t.c. pevnej jazvy, Je potrebne jeho masirovanie, v pripade pretrvavania nosenie kompresivneho pradla, aspon na par hodin denne. Ak je vyklenutie vyrazne, je treba sa nad tym zamysliet, pricin moze byt niekolko, a ich stanovenie je mozne az po vysetreni. Konzultacia s operaterom je urcite namieste event. pohlad ineho erudovaneho plastickeho chirurga.
S pozdravom, dr D.Guba,PhD, Odd.plast.chirurgie, ULK, Bratislava
Premium
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Trnava . 16. 2. 2012
Prajeme Vam dobry den,
opuch po operacii nosa moze pretrvavat - i ked zriedka , i po dobu viac ako 6 mesiacov, vo velmi zriedkavych pripadoch i do roka, Urcite su vhodne jemne masaze a masirovanie, event i lepenie nosa. Osobne nos po operaciach sledujem v troch - stvor mesacnych intervaloch. Doporucujem samozrejme sa poradit s operaterom osobne. S pozdravom, dr D.Guba,PhD,Odd.plast.chirurgie ULK, Bratislava
MUDr. Viliam Jurášek
MUDr. Viliam Jurášek
16. 2. 2012
Doporucujem este vyckat minimalne rovnako dlhý čas. S pozdravom Dr. Jurášek
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
Bratislava . 10. 4. 2011
Mila Buba,
ak Vam moj nazor pomoze, rada Vam ho poskytnem, hoci bez toho, aby som Vas videla osobne, sa mozem len velmi tazko vyjadrovat ku Vasmu klinickemu obrazu.
Podla toho, co vsak pisete, sa moze jednat o pritomnost tzv. seromu (tkanivovy sekret), ktoreho pritomnost sa da lahko overit ultrazvukom (sonografia), ktory potvrdi alebo vyvrati pritomnost tekutiny v podkozi, medzi tukom a fasciou.
Pokial vysetrenie potvrdi moju diagnozu, musi Vam to Vas chirurg odstranit (punkciou), v opacnom pripade mate aspon istotu, ze to serom nie je, a zrejme sa stale jedna o opuch, ktory casom este ustupi, hoci za normalnych okolnosti akutny opuch ustupi uz 6 tyzdnov po operacii a finalny vysledok je zretelny uz po 3 mesiacoch.
Vas feedback mi mozete dat vediet emailom
Vela stastia!
Dr. Skulavikova

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi