Zarastený steh po blepharoplastike

Klarisa11
16. 1. 2022 · Posledná odpoveď: 15. 2. 2022

Dobrý deň. Som 1 mesiac po blepharoplastike horných viečok. Môj problém spočíva v tom, že mám zarastený steh na jednom z viečok. Šicí materiál bol použitý Prolen 6/0. Pred pár dňami som si všimla modré vlákno na viečku. Začala som ťahať pinzetou, vyšlo asi 1cm vlákna, ale potom sa to zaseklo a videla som ako sa mi nad jazvou vydúva gulička a vlákno ďalej ťahať nejde. Skúšala som to ešte pár krát, ale bolo to už aj bolestivé a bolo zrejmé, že niť si nevytiahnem, tak som aspoň z neho odstrihla asi dve tretiny, aby mi to tak netrčalo, ale zbytok vlákna sa choval pod kožu, takže je tam, len ho už vôbec nevidieť. Kontaktovala som svojho operatéra, bolo mi povedané že treba počkať, buď si nájde vlákno cestíčku von, alebo tam ostane a nič sa nedeje. Čo sa robí v takýchto prípadoch? Je skutočne možné aby nevstrebatelná niť zostala v tkanive? Nehrozí žiadne zdravotné riziko? Mám veľké obavy. Ďakujem za odpoveď

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Ján Sokolík
Žiadne recenzie
Trenčín . 15. 2. 2022
Ideálne by bolo, aby stehy išiel von, nemali ste ho strihať, ale rovno ísť tam, kde to robilii, napr pod mikroskopom by to nemal byť problém vybrať, teraz keď ho nie je vidieť, to bude ťažšie. Každopádne by som odporúčal ísť tam, kde to robilii alebo na iné podobné pracovisko.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
Pokiaľ nerobí problém a vlákno nevidno, nie je čo riesit.
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Blefaroplastika
Žiadne odpovede
Blefaroplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 20. 4. 2022
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 27. 4. 2022
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 23. 2. 2018
Blefaroplastika
Žiadne odpovede
Zväčšenie pŕs
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 11. 2013
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 1. 12. 2014
Odstránenie jaziev laserom
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 31. 10. 2023
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 16. 6. 2022
Abdominoplastika
Žiadne odpovede

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi