Nasolabiálne ryhy

Čo sú to nasolabiálne ryhy?

Nasolabiálne ryhy

Nasolabiálne ryhy sú záhyby, ktoré sa tiahnu od krídel nosa až ku kútikom úst, ako malá zátvorka, nazývajú sa tiež nasolabiálne záhyby alebo nasolabiálne vrásky.

Nasolabiálna ryha vzniká z dôvodu spojenia hornej pery s lícom, pričom tuk líca tlačí na spoj a vytvára malú tukovú vrásku, ktorá zvýrazňuje nasolabiálny záhyb. Tento jav sa vyskytuje okolo tridsiateho roku života, ale nasolabiálna vráska sa môže vytvoriť aj pri úsmeve, je to úplne anatomická a prirodzená vráska. Pre niektorých ľudí však môže byť zdrojom komplexov, pretože tvár môže vďaka nasolabiálnym vráskam pôsobiť smutným alebo unaveným dojmom. Hlavnými príčinami vzniku nasolabiálnych vrások sú: povoľovanie a klesanie tvárového tuku a kontrakcia tvárových svalov.

Tieto dve ryhy, ktoré sa nachádzajú na úrovni našich pier a ktoré smerujú až k nosu, môžu byť niekedy zdrojom komplexov.

Zákroky na nasolabiálne ryhy

Injekčné výplne

Injekčné výplne

Injekčné výplne

Na vyplnenie nasolabiálnych rýh možno použiť niekoľko typov kyseliny hyalurónovej s rôznou hustotou v závislosti od ich vzhľadu. Kyselina hyalurónová je neinvazívna a účinná technika na redukciu mimických vrások. Tieto injekcie navracajú objem a hydratujú pokožku do hĺbky, a to všetko v priebehu niekoľkých minút. Kyselina hyalurónová je prítomná v tele a je resorbovateľná, takže účinky nie sú trvalé, môžu trvať 6 až 18 mesiacov v závislosti od pacienta. Sedenie trvá približne pätnásť minút a nie je bolestivé, ale ak si to pacient želá, môže si nechať hodinu pred sedením aplikovať anestetický krém. Lekár vstrekne injekčné výplne do nosovoústnej vrásky a výsledky sú okamžité. Môže sa objaviť malé začervenanie, ktoré veľmi rýchlo zmizne. Vďaka tomuto ošetreniu získa tvár aj kontúry úst naspäť svoju pevnosť a objem a tvár je celkovo rozžiarená.

Niťový lifting

Niťový lifting

Pred a po niťovom liftingu

Niťový lifting sa používa na ošetrenie ochabnutej pokožky a je nechirurgickou alternatívou liftingu tváre. Absorbovateľné nite sa zavádzajú pod kožu na konkrétne miesta podľa cieľov pacienta, môžu byť umiestnené na tele a na tvári. V prípade nasolabiálnych rýh sa umiestňujú na úrovni líc a umožňujú opätovné natiahnutie kože, a tým vyhladenie vrások a záhybov zmenou rozloženia objemu. Zavedenie nití si nevyžaduje celkovú anestéziu, postačuje lokálna anestézia a operácia trvá približne jednu hodinu. Po umiestnení nití chirurg urobí veľmi diskrétne stehy. Výsledky sú okamžité, ale viac ich oceníte po desiatich dňoch po sedení a zostanú po dobu jedného až dvoch rokov. Je to veľmi účinné ošetrenie s omladzujúcim účinkom, po ktorom je tvár rozžiarená.

Bibliografia

Ceatus Media Group LLC. 2020. Thread lift. Dostupné na:https://www.yourplasticsurgeryguide.com/face-lift/thread-lift/.[Dátum: 12. 05. 2022]

Eveclinic. (n. d.). Vyhladenie vrások a kontúrovanie tváre. [online] Dostupné na: https://www.eveclinic.sk/aplik... [Dátum: 11.3.2022]

Herndon, J. (2022). Facelift: Everything You Need to Know Before You Go. Healthline. [online] Dostupné na: https://www.healthline.com/hea... [Dátum: 12. 05. 2022]

ISAPS. (2020). Body fillers. [online] Dostupné na: https://isaps.org/discover/pat... [Dátum: 12. 1. 2023]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."