Neinvazívna liposukcia

Stojí to za to
97%
Stojí to za to
Na základe 33 príbehov
Priemerná cena
397 €
Priemerná cena
Podľa 32 odborníkov
  • Anestézia nie je potrebná
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • Menej ako 1 hodina zákroku
  • Nevyžaduje kľudový režim
  • Výsledky viditeľné po jednom týždni
  • Dočasné výsledky

Čo je neinvazívne odstránenie tuku a celulitídy?

Čo je neinvazívne odstránenie tuku a celulitídy?

Vďaka neinvazívnej liposukcii sa zbavíte tuku a spevníte svoje telo

Neinvazívne odstránenie tuku a celulitídy je zákrok bez použitia ihiel, odsávačky, skalpelu a narkózy. Jedná sa teda o neinvazívny zákrok, kde koža ostáva neporušená a nie je potrebná žiadna rekonvalescencia. Alternatívy liposukcie zvyčajne vyžadujú početné návštevy a dlhšie časové obdobie, kým začnú vykazovať viditeľné výsledky. Tieto neinvazívne postupy odstraňovania tuku a celulitídy však neriešia našu nadváhu a nie sú určené na riešenie chudnutia, ale predovšetkým na tvarovanie postavy.

Podľa údajov Medzinárodnej spoločnosti estetickej plastickej chirurgie (ISAPS) podstúpilo toto ošetrenie len za rok 2021 viac ako 730 tisíc ľudí na celom svete. Ľudia, ktorí nemôžu alebo nechcú podstúpiť invazívnu liposukciu, môžu preskúmať neinvazívne možnosti. Niektoré z technológií v konkrétnych prípadoch fungujú veľmi spoľahlivo a ponúkajú skvelú možnosť pre ľudí, ktorí bojujú s odolnými tukovými zásobami, na ktoré nepomáha ani zdravá strava a cvičenie.

V súčasnosti existujú na trhu alternatívne liposukčné prístroje, ktoré majú obdivuhodné výsledky a vytvárajú trvalý vplyv na ošetrované miesta. Niektoré postupy fungujú na základe zmrazenia tukových buniek, iné využívajú prenikanie tepla prostredníctvom rádiofrekvencie. Cieľom týchto ošetrení je zmenšiť alebo odstrániť tvrdohlavé tukové zásoby alebo pomarančovú kožu bez chirurgického zákroku v rôznych oblastiach tela, ako sú brucho, stehná, zadok, boky, chrbát a horná časť paží.

Ako zistím či som vhodný kandidát na alternatívu liposukcie?

Ako zistím či som vhodný kandidát na alternatívu liposukcie?

Vhodný kandidát by mal mať blízko svojej ideálnej hmotnosti

Ak vás trápi celulitída alebo nie ste spokojný s tukovými zásobami, s ktorými neúspešne bojujete a chirurgický zákrok odmietate, neinvazívne riešenie je rozhodne tá správna voľba. Je vhodná pre mužov aj pre ženy.

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že neinvazívne metódy redukcie tukového tkaniva nie sú metódou chudnutia a nemôžu nahradiť zdravú stravu alebo pravidelné cvičenie. Z tohto dôvodu sa neinvazívna liposukcia odporúča predovšetkým ľuďom, ktorých telesná hmotnosť je v norme, ale ktorí bojujú s tzv. lokálnym tukom, t. j. nadbytkom telesného tuku len v určitých oblastiach. 

Neinvazívna liposukcia je riešením pre pacientov, ktorí zo zdravotných dôvodov nemôžu podstúpiť chirurgický zákrok alebo sa obávajú komplikácií s ním spojených. Veľkou výhodou neinvazívnych metód redukcie tuku je kratší čas rekonvalescencie, preto by ich mali zvážiť ľudia, ktorí sa chcú čo najskôr vrátiť k práci a každodenným činnostiam. Je však dôležité mať realistické očakávania o tom, aké výsledky možno dosiahnuť.

Výber vhodného lekára a prvá konzultácia

Výber vhodného lekára a prvá konzultácia

Na zákrok nie je nutná príprava

Hoci neinvazívna liposukcia je zákrok, ktorý sa považuje za relatívne bezpečný, mali by sme si odborníka a zákrok vyberať opatrne. Na rozdiel od tradičnej liposukcie nie je potrebné navštíviť plastického chirurga a väčšinu metód môže vykonávať aj kozmetička. Lekár estetickej medicíny bude vždy dobrou voľbou. Výber toho správneho lekára je kľúčom k úspechu a spokojnosti so zákrokom. Netreba ho preto podceňovať ale naopak, venovať mu dostatok času a uváženia. Dôležité sú najmä skúsenosti predchádzajúcich pacientov, určite sa preto pozrite na príbehy ľudí, ktorí tento zákrok podstúpili a fotografie pred a po zákroku. Pri alternatíve liposukcie je dôležité brať do úvahy aj fakt, že zákrok sa väčšinou musí opakovať, preto si vyberajte špecialistu len v takej vzdialenosti, do akej ste ochotní dochádzať viackrát.

Konzultácia by mala prebiehať v príjemnej atmosfére a lekár by mal mať dostatok času na to aby sa vám mohol plne venovať. Klaďte otázky, ktoré vás zaujímajú a podeľte sa o svoje predstavy a očakávania. Lekár vám vysvetlí podrobnosti týkajúce sa zákroku a vysvetlí, akých výsledkov je možné dosiahnuť. Spraví fyzické vyšetrenie a skonštatuje, či je pre vás zákrok vhodný a dôkladne stanoví plán liečby.

Keďže sa jedná o neinvazívne ošetrenie, na zákrok sa nie je potrebné špeciálne pripravovať. Lekár vám ale môže dať špeciálne odporúčania, ktoré je vhodné dodržiavať alebo praktikovať pred zákrokom, aby boli výsledky čo najlepšie.

Bibliografia

American Society of Plastic Surgeons. (n. d.). Nonsurgical Fat Reduction. [online] Dostupné na: https://www.plasticsurgery.org... [Dátum: 07.04. 2022]

ISAPS. (n. d.). Body fillers. [online] Dostupné na: https://isaps.org/discover/pat... [Dátum: 12. 1. 2023]

Spirit & Body. (2020). LPG-LIPOMASSAGE. [online] Dostupné na: https://www.spiritandbody.sk/lpg-lipomassage/?doing_wp_cron=1605193171.6860210895538330078125 [Dátum: 15.11. 2020]

Yes Visage. (n. d.). Kryolipolýza. [online] Dostupné na: https://www.yesvisage.sk/sk/kr... [Dátum: 07.04. 2022]

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."
Zobraziť lekárov