Tubulárny prsník

Čo je tubulárny prsník?

Rúrkovitý prsník je malformácia prsníka

Rúrkovitý prsník je malformácia prsníka

Tubulárny prsník, nazývaný aj rúrkový prsník, je malformácia prsníka vznikajúca vývojovou poruchou prsníka. Je to častá malformácia, ktorá sa vyvíja počas puberty. Prsník má tubulárnu formu.

Typické znaky rúrkového prsníka sú:

  • Asymetria prsníkov
  • Prsia sú zvyčajne malé
  • Rúrkovitý tvar
  • Dolná a/alebo horná časť prsníka sa nevyvíja
  • Areola je často veľká

Táto abnormalita môže postihovať jeden alebo oba prsníky. Jednotlivé štádiá tuberóznych prsníkov sú popísané nižšie.

Pôvod alebo príčiny tejto malformácie nie sú známe, ale je to najčastejšia malformácia prsníka. Niekedy sa tuberózny prsník môže zameniť s mammapontózou. Mammapontóza je ochabnutý prsník, ktorý sa často vyskytuje po tehotenstve, dojčení, strate hmotnosti alebo jednoducho v starobe.

Rôzne stupne rúrkového prsníka

Stupeň 1

Je to najčastejší stupeň tubulárneho prsníka, chýba dolný vnútorný segment a areola je otočená smerom nadol a/alebo dovnútra.

Stupeň 2

Je to deficit v dolnej časti prsníka, ako pri stupni 1, areola je otočená smerom nadol.

Stupeň 3

Tento stupeň znamená deficit v hornej a dolnej časti prsníka, areola je veľmi veľká a prsník má rúrkovitý tvar.

Možnosti chirurgickej liečby tubulárnych prsníkov

Tubulárne prsia možno liečiť implantátmi

Tubulárne prsia možno liečiť implantátmi

  • Zväčšenie prsníkov pomocou implantátov
    Prvým chirurgickým riešením je zväčšenie prsníkov vložením prsných implantátov. Tento chirurgický zákrok umožňuje korigovať veľmi malé rúrkové prsia a predovšetkým harmonizovať prsia (v prípade asymetrických prsníkov sa vkladajú dva implantáty rôznych veľkostí). Cieľom je harmonicky obnoviť objem prsníkov. Existujú rôzne typy prsných implantátov, ktoré sa líšia veľkosťou, konzistenciou a tvarom, takže si môžete vybrať najvhodnejší implantát pre svoje prsia. Operácia zväčšenia prsníkov pomocou implantátov je veľmi bežná, zákrok sa vykonáva v celkovej anestézii a pobyt v nemocnici trvá spravidla približne 24 hodín. V záujme zotavenia budete musieť približne na 1 týždeň prerušiť pracovné aktivity a prvé výsledky uvidíte v nasledujúcich 2 až 3 mesiacoch. Je to účinné a bezpečné riešenie problému tubulárnych prsníkov.

Bibliografia

Nall, R. (2017). What you should know about tubular breasts. Medical News Today. [online] Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.c... [Dátum 19. 05. 2022].

Watson, K. (2017). Tubular Breasts. Healthline. [online] Dostupné na: https://www.healthline.com/hea...  [Dátum 19. 05. 2022].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."