Diastaza a sietka vs. zositie svalov

JanaSimoncicova
9. 8. 2023 · Posledná odpoveď: 15. 8. 2023

Dobry deň, chcem sa opytať, či je riešenie diastázy sposobenej tehotenstvom zošitím svalov postačujúce? A prečo v štatnych nemocniciach používajú sieťku, kdežto v súkromných prevažne metodu zošitím svalov. V mojom prípade váha kolíše 50-54kg. Ďakujem

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
INTERKLINIK, s.r.o.
Bratislava . 15. 8. 2023
Dobrý deň,
diastáza je stav, pri ktorom dochádza k rozostupu priamych brušných svalov v mieste stredovej väzivovej línie brucha , tzv.linea alba. V dôsledku toho dochádza k narúšaniu stability tela, oslabeniu a odkrytiu vnútorných brušných orgánov a taktiež k narušeniu mechaniky trupu. Plastická operácia prietrží brušnej steny, diastázy upravuje nepriaznivé zmeny brušného svalstva tak, že reparuje rozostup povolených priamych brušných svalov. Zákrok je trvalý ak nepríde k podstatným váhovým zmenám, nie je potrebná operáciu opakovať. Kolísanie 4-5 kg nie je vysoká odchýlka.
Radi by sme Vás pozvali na konzultáciu na INTERKLINIK kde by ste absolvovali konzultáciu a vyšetrenie plus bližšie informácie k danému problému.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Abdominoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 1. 6. 2013
Abdominoplastika
Žiadne odpovede
Abdominoplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 24. 10. 2018

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi