Pohyblivosť prsta po suture šľachy

anonym99723
14. 6. 2012 · Posledná odpoveď: 6. 3. 2020

Dobrý deň,

mal som úraz, pri ktorom som si nožom úplne prerezal extenzor druhého prsta ľavej ruky. Do troch hodín po úraze som mal šľachu zošitú klasickou operačnou technikou (mám cca 10 cm jazvu). Po operácii mi lekár nariadil 8 týždňovú fixáciu 2. a spolu s ním aj 3. prsta ľavej ruky bez akéhokoľvek pohybu! Aj napriek rehabilitácii som mal obmedzený pohyb v druhom kĺbe druhého a ale aj tretieho prsta,kôli čomu som podstúpil asi po troch mesiacoch od operácie redres týchto dvoch prstov. Po vykonanom zákroku sa pohyb v kĺboch zväčšil v celom rozsahu, ale iba pasívne - po dotlačení druhou rukou. Môj problém spočíva v tom, že ani po 6. mesiacoh od úrazu nedokážem 2. a 3. prst vlastnou silou v druhom kĺbe úplne ohnúť a tak dovrieť prsty do dlane. Maximálne ich viem ohnúť do 90 stupňového uhla. Neviem si vysvetliť, prečo po zložení dlahy, rehabilitácii, redrese, ani po 6. mesiacoch nedokážem v celom rozsahu ohnúť vlastnou silou ani 3.prst, ktorý vlasne nebol úrazom poškodený. Nemohol sa mi poškodiť pri operácii nejaký nerv? Prsty mám z vrchnej strany menej citlivé. Prosím Vás o odpoveď či sa mi dá v uvedenej situácii ešte pomôcť a prinavrátiť aktívny pohyb 2. a 3. prstu v plnom rozsahu.

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Ján Švehlík
Košice . 15. 6. 2012
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň prajem,
môžem sa Vám k tomu vyjadriť, ale najprv mi pošlite foto chrbátu postihnutej ruky s naznačením miesta, kde bola rezná rana nožom.
S pozdravom
MUDr. Ján Švehlík
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
Bratislava . 6. 3. 2020
Dobrý deň, aby mohol lekár posúdiť stav pacienta, je nutná osobná konzultácia a dôkladne vyšetrenie na ambulancii plastickej chirurgie, pripadne ambulancii chirurgie ruky, kde majú lekári najväčšie skúsenosti s takýmito urazovymi a poúrazovými stavmi. S pozdravom Dr. Kevicka
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Chirurgia ruky
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 13. 3. 2013
Chirurgia ruky
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 18. 7. 2023
Estetické operácie prednožia
Žiadne odpovede
Chirurgia ruky
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 10. 4. 2013
Chirurgia ruky
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 20. 10. 2014
Chirurgia ruky
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 3. 5. 2019

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi