Komplikácie po kyseline hyalurónovej po rokoch

IJk
28. 5. 2023 · Posledná odpoveď: 1. 12. 2023

Veľmi prosím o pomoc, dala som si pred takmer 10 rokmi a následne ešte po roku (čiže pred 8,5) rokmi mietne vyplniť líca kyselinou hyalurónovou. Líca som mala krásne doteraz. Zrazu sa mi však začali na lícnych kostiach robiť mierne vystupené plochy akoby naliate. Na tom istom pracovisku mi z nich robili punkciu a vytekal hnis, neskôr tekutina. Zatiaľ som absolvovala 5 punkcií, ale znovu sa plochy nalievajú a sú stále väčšie. Užívala som aj ATB, absolvovala RTG, odbery, kultivácie z obsahu týchto útvarov. Všetko s negatívnym výsledkom. Som už zúfalá, môže to byť z kyseliny? Je to presne v tých miestach. A predtým než sa začali tieto ložiská robiť som absolvovala silnejšiu masáž, mám podozrenie, že aktivizovala nejaké zvyšky opúzdrenej HA. Dá sa s týmto niečo robiť prosim? Ďakujem veľmi

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
MUDr. Denisa Fecmanová, MPH, MBA
2 adresy v Bratislavský kraj, Žilinský kraj... . 4. 12. 2023
Najlepšia odpoveď
Dobry den kludne sa objednajte na nasom telefonnom cisle urcite s tym nieco spravime. Paci sa, budeme sa tesit.
FB clinic
MUDr. Svetlana Šefčíková
Žiadne recenzie
Piešťany . 27. 6. 2023
Dobrý deň,

ťažko takto povedať čo je príčinou vašich problémov. Pri každom zásahu do organizmu (aj estetickom) musíme počítať s reakciou organizmu. To riziko je vždy. Samozrejme aplikácia musí byť robená odborným zdravotníckym personálom - lekárom, ktorý má potrebné vedomosti a zručnosti, a vie následne riešiť aj komplikácie. Je tu možnosť ešte reakcie imunitného systému, pátrajte aj po možnom autoimunitnom ochorení, ktoré sa môže skrývať za vašimi ťažkosťami.

S pozdravom
Tím Bellesa Piešťany
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Kyselina hyalurónová
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 10. 4. 2017
Kyselina hyalurónová
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 9. 11. 2015
Zväčšenie pier
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 10. 5. 2021
Transplantácia vlasov
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 19. 8. 2019
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 2. 1. 2018
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 14. 4. 2011
Kyselina hyalurónová
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 7. 2020
Facelift
Žiadne odpovede
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 31. 1. 2023
Kyselina hyalurónová
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 20. 11. 2016

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi