Pigmentové škvrny po ošetrení laserom

nikita262
7. 8. 2014 · Posledná odpoveď: 8. 8. 2014

Dobrý deň, po odstaňovaní chĺpkov na nohách laserom som bola po dvoch dňoch na Slnku. Vytvorili sa mi pigmentové škvrny na nohách, akokeby také zhluky pigmentácií, teda to čo mi ošetril laser ostalo hnedé. bolo to na začiatku mája.Nikdy predtým som pigmentové škvrny nemala a ani nikde inde nemám. Počas dovolenky asi po 2 mesiacoch som si nohy natierala vysokým faktorom ale škvrny sa akoby ešte zvýraznili. Teraz som nebola na slnku viac ako mesiac a ešte stále to neustúpilo, škvrny stále mám. Je možné ich nejako odstrániť, alebo mi ostanú už navźdy? Budú sa každým oplovaní ešte zdôrazňovať? Ďakujem za odpoveď

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Nina Koutná
MUDr. Nina Koutná
Žiadne recenzie
8. 8. 2014
Najlepšia odpoveď
Dobrý den,
Skvrnky by měly pozvolna mizet, ale může to trvat dlouho, klidně i 2 roky. Vše je závislé na Vašem typu kůže a na razanci provedeného laserového ošetření. Citlivost pigmentací na slunce (jejich případné "znovuzvýraznění") bude ovlivněna i případnými dalšími laserovými zákroky v budoucnu, pokud se znovu rozhodnete pro depilaci laserem. Vše je ale velmi individuální, z obecného pohledu může nepříliš razantní IPL nebo laserový zákrok nyní/spíše na podzim - měla byste nejprve trochu vyblednout - třeba i přispět k "zestejnoměrnění", zmírnění nápadnosti vzniklých pigmentových skvrnek. (I světelné spektrum depilačních přístrojů mívá mírný vliv na pigment a povrch kůže.) Před sluncem se raději chraňte, vždy po laserových zákrocích doporučujeme SPF50+ po až 2-3 měsíce (záleží na přístroji, typu kůže klienta), často ale může být nejlepší " zlatá střední cesta - tedy např. při běžném krátkém chození venku v podmínkách ČR, SR třeba ani nechránit, při opalování, zejména pak u moře či u vody obecně ale samozřejmě chránit.
Na pracovišti, kde Vám depilaci prováděli, Vám jistě budou schopni s problémem poradit, pomoci.
Příjemný den.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Vaginoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 11. 1. 2021
Odstránenie znamienok
7 odpovedí, najnovšia odpoveď: 16. 6. 2013
Frakčný laser
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 15. 9. 2013
Odstránenie znamienok
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 24. 3. 2015
Kavitácia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 7. 4. 2014
Liečba akné
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 4. 8. 2014
Laserové odstránenie rozšírených žiliek
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 5. 2. 2016
Laserová dermatológia
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 11. 4. 2023
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 27. 9. 2022
Odstránenie znamienok
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 27. 6. 2023

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi