MUDr. Ján Babík, CSc

MUDr. Ján Babík, CSc

(2 Recenzie)·100% odporúča
Ohodnotiť
Lúčna 57, Košice, Košický kraj
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Ján Babík, CSc
MUDr. Ján Babík, CSc
(2 Recenzie)·100% odporúča
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.

Informácie

MUDr. Ján Babík CSc. má viac ako 47 rokov skúseností s ošetrovaním a liečením popálenín a rekonštrukčnou plastickou chirurgiou. Je popredným špecialistom na popáleniny a rekonštrukčnú plastickú chirurgiu po popáleninách. Je iniciátorom vzniku odbornej spoločnosti Urgentnej medicíny a medicíny katastrof na Slovensku, spoluautorom knihy "Hromadné neštastia - medicína katastrof", členom 7 odborných spoločností a 3 medzinárodných spoločností, zástupcom Slovenska v EBA, a členom pracovnej skupiny pre prevenciu pri Medzinárodnej organizácii medicíny katastrof so sídlom v Ženeve.

MUDr. Ján Babík CSc. ukončil štúdium na Lekárskej Fakulte Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach v roku 1970. Krátko po promóciách, v roku 1972, sa ako chirurg zamestnal v Centre pre liečbu popálenín a rekonštrukčnej chirurgie. V roku 1990 obhájil vedeckú ašpirantúru v odbore chirurgia prácou na tému: "Hromadné termické úrazy - probit analýza". V roku 1993 sa stal primárom 1. súkromnej nemocnice, Nemocnice Košice-Šaca, ktorá dnes poskytuje svoje služby viac ako 100 000 obyvateľom Košíc a okolia. V roku 1997 sa stal prednostom kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca. Na tomto mieste ho neskôr vystriedal kolega MUDr. Peter Lengyel PhD. MUDr. Babík dnes už na klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie pôsobí len ako lekár.

Od roku 1987 taktiež pôsobí ako externý učiteľ na Lekárskej fakulte Univerzity P.J. Šafárika.

MUDr. Babík je spoluautorom knihy "Hromadné neštastia - medicína katastrof", ktorá vyšla v roku 1997. Je iniciátorom vzniku odbornej spoločnosti Urgentnej medicíny a medicíny katastrof na Slovensku. Je členom 7 odborných spoločností, 3 medzinárodných spoločností, a národným zástupcom Slovenskej republiky v EBA (European Burns Association - Európska popáleninové spoločnosť) a členom pracovnej skupiny pre prevenciu pri Medzinárodnej organizácii medicíny katastrof so sídlom v Ženeve. Je tiež pravidelným účastníkom mnohých kongresov, prednášok a konferencií na tému liečenia popálenín, rekonštrukčnej chirurgie a medicíny katastrof.

Certifikáty

  • Plastická chirurgia

Členstvá:

  • European Burns Association

Recenzie (2)

4.5
priemerné hodnotenie
100% odporúča

Pán doktor ma momentálne ambulantne ošetruje po vzniku popálenín pri úraze v domacnosti. Som mu za to nesmierne vďačná, je velmí starostlivý, odborne erudovaný a láskavý človek. Aj touto cestou chcem vyhadriť svoju vďaku a uznanie. S úctou Dr. Veseli...Čítať ďalej

Jeden fantastický odborník a človek. Jeho profesionálny a ľudský prístup dáva pacientovi silu a vieru v uzdravenie. Klobúk dole pred Vašou prácou pán MUDr. Babík, ste 100 % stelesnením "frázy", že Vaše povolanie je Vaším životným poslaním. Patrí Vám...Čítať ďalej

Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.