Ochabnuté paže

Čo sú ochabnuté paže?

Ochabnuté paže

Obezita, chudnutie, starnutie, nedostatok pohybu: to všetko sú faktory, ktoré vedú k tomu, že mnohé ženy už nie sú spokojné samy so sebou a so svojimi pažami. Dokonca ich skrývajú alebo sa cítia nespokojné so svojím vzhľadom. Nehovoriac o všetkých tých nepekných názvoch, ktorými túto oblasť, ktorá je taká citlivá na zmeny hmotnosti, častujeme: záclonové paže, netopierie paže, ovisnuté paže atď.

Lokalizovaný tuk

lokalizovaný tuk

Keď sa na rukách hromadí tuk, vzniká takzvaný efekt "netopierých paží". Diéta a cvičenie často nestačia na vyriešenie tohto problému, pretože tuk má tendenciu sa hromadiť na miestach, kde je veľmi ťažké sa ho zbaviť.

Okrem estetickej medicíny a chirurgickáho zákroku je dôležité predchádzať vzniku tohto javu cvičením špecifických cvikov na formovanie a posilnenie paží. Jedným z riešení, ktoré pomáha predchádzať obezite a zároveň ju znižovať, je časté a pravidelné cvičenie (aj doma).

Ochabnutá koža

ochabnutá koža

Po veľkom úbytku hmotnosti, najmä u ľudí s nadváhou alebo u tých, ktorí schudli značné množstvo svojej váhy v krátkom čase, môže koža ochabnúť, takže oblasti, ako je brucho, stehná a ruky, nadobudnú ovisnutý a trochu zvráskavený vzhľad. To vyvoláva efekt "záclonovitých ramien".

Bohužiaľ, v týchto prípadoch neexistuje žiadny šport, cvičenie ani diéta, ktoré by mohli s touto nadbytočnou kožou bojovať, a jediným skutočne účinným riešením je konzultácia s estetickým chirurgom alebo špecialistom na estetickú medicínu, ak sa chcete vyhnúť invazívnemu chirurgickému zákroku.

Bibliografia

Whelan, C. (2019). Why Do I Have Saggy Skin, and What Can I Do About It?. Healthline. [online] Dostupné na: https://www.healthline.com/hea... [Dátum 18. 05. 2022].

Wu, D. C., Liolios, A., Mahoney, L., Guiha, I., & Goldman, M. P. (2016). Subdermal Radiofrequency for Skin Tightening of the Posterior Upper Arms. Dermatologic surgery : official publication for American Society for Dermatologic Surgery [et al.], 42(9), 1089–1093. Dostupné na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.go...  [Dátum 18. 05. 2022].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."