Zanorený penis

Čo je zanorený penis?

Pokiaľ ide o ženy, koncentrácia tuku v oblasti pubisu alebo venušinej hory je väčšinou rozptýlenejšia a nevedie k žiadnym osobitým komplexom alebo ťažkostiam. Na druhej strane, u mužov môže tento typ lokalizovaného tuku spôsobiť veľké nepohodlie v dôsledku sekundárnej nedokonalosti penisu, známej ako zanorený penis alebo pochovaný či utopený penis.

Estetika a jej vplyv na psychku

Pochovaný penis môže byť estetickým aj funkčným problémom

Pochovaný penis môže byť estetickým aj funkčným problémom

Zanorený penis je estetický aj funkčný problém spôsobený nahromadením lokalizovaného tuku v pubickej oblasti. Tento typ tuku, ktorého sa len veľmi ťažko zbavuje cvičením a diétou, je pre mužov veľmi nepríjemný, pretože spôsobuje, že penis, ktorý je čiastočne zakrytý prebytočným tukom, sa zdá byť menší. Ovplyvňuje však aj jeho funkčnosť. Okrem toho môže výsledná neistota a psychická nepohoda ešte viac zhoršiť situáciu a viesť k úzkosti z výkonu a sexuálnym ťažkostiam.

Je však u mužov možné zbaviť sa pubického tuku a vyriešiť tak problém zanoreného penisu? Áno, a existuje niekoľko minimálne invazívnych chirurgických zákrokov, ktoré vám vo veľmi krátkom čase prinesú vynikajúce výsledky.

Možné príčiny zanoreného penisu

Možné príčiny

Možné príčiny

Príčiny, podobne ako u mnohých iných nedokonalostí, sa delia do troch kategórií, ale táto špecifická nedokonalosť sa vyznačuje tým, že u mužov sa môže sama stať príčinou rôznych andrologických problémov.

Ako už bolo spomenuté, tri hlavné príčiny sú:

  • Genetické predispozície
    Zistilo sa, že u týchto pacientov zostáva hromadenie tuku v pubickej oblasti nezmenené aj po výraznom znížení hmotnosti.
  • Nadváha a obezita
    Toto sú hlavné príčiny nadbytočného tuku v oblasti ohanbia, ktoré sú spôsobené najmä nesprávnou stravou a sedavým spôsobom života.
  • Starnutie
    S pribúdajúcim vekom stráca pokožka pružnosť, čo podporuje aj hromadenie tuku v oblasti ohanbia.

Bibliografia

Morales-Brown, L. (2021). What to know about a buried penis. Medical News Today. [online] Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.c...  [Dátum 19. 05. 2022].

Roland, J. (2018). What Is Buried Penis and How’s It Treated? Healthline. [online] Dostupné na: https://www.healthline.com/hea...  [Dátum 19. 05. 2022].

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."