Transplantácia vlasov pomocou Neograft 2.0 v NESTORY medical centre

Transplantácia vlasov pomocou Neograft 2.0 v NESTORY medical centre
NESTORY medical centre je novozaložená klinika špecializujúca sa na diagnostiku a liečbu vypadávania vlasov. Založila ju MUDr. Andrea Nestorová, ktorá má s liečbou vypadávania vlasov roky skúseností.
Vytvorené: 4. 7. 2022 · Aktualizácia: 4. 7. 2022

NeoGraft ® je lídrom na trhu transplantácie vlasov a jeho technológia je schválená americkou asociáciou (FDA), HEALTH CANADA a európskou spoločnosťou CE. 

Ide o ručne ovládané chirurgické zariadenie, ktoré extrahuje folikulárne jednotky z odberovej oblasti v zadnej časti a implantuje ich do prijímacej oblasti, kde si klient žiada implantovať vlasy. Ide o ambulantný a minimálne invazívny zákrok prebiehajúci v lokálnej anestézii. Nebýva bolestivý a využívame najmodernejšie vychytávky pre čo najpríjemnejší priebeh. Nepríjemná môže byť len fáza umŕtvenia (lokálna anestézia) odberovej a príjmovej plochy, avšak samotný zákrok klient necíti - prípadne môže cítiť len jemný tlak.

Transplantácia vlasov
Priebeh transplantácie vlasov v NESTORY medical centre

Príčiny vypadávania vlasov u mužov

Až dve tretiny mužov postihuje vypadávanie vlasov. Zvyčajne je to do 35. roku života.

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

 • Geneticky podmienené vypadávanie vlasov ( androgenetická alopécia)
 • Onkologické ochorenia
 • Systémové a autoimunitné ochorenia
 • Vek
 • Stres
 • Hormóny: testosterón ( TST) a dihydrotestosterón ( DHT)
 • Diéty
 • Operačný zákrok status post
 • Časté nosenie čiapok, klobúkov a iných pokrývok hlavy
 • Nedostatočná starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy - vysušená pokožka hlavy, lupiny
 • Nadmerné potenie - zvýšená produkcia potných žliaz

Príčiny vypadávania vlasov u žien

Strata vlasov postihuje takmer 40 % žien a môže sa vyskytnúť v akomkoľvek veku. Úplnú plešatosť však na rozdiel od mužov nikdy nedosiahnu.

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov u žien:

 • Genetika
 • Hormonálna nerovnováha
 • Nedostatok vitamínov alebo minerálov
 • Tehotenstvo
 • Ochorenia štítnej žľazy
 • Anémia
 • Ukončenie užívania antikoncepcie
 • Menopauza
 • Stres
 • Operácie

Okrem iného môže dôjsť k vypadávaniu vlasov v dôsledku nosenia pevných vrkočov alebo chvostov, kde ide o tzv. trakčnú alopéciu napínaním vlasov. Androgénna alopécia sa vyskytuje asi u 50% žien. Dedí sa z oboch strán teda jedná sa o polygenný typ dedičnosti. Najčastejšie sa stav zhoršuje po menopauze a pri hormonálnej nerovnosti.

Riešenie vypadávania vlasov - transplantácia vlasov

Pre tých, ktorý sa nezmierili so stratou vlasov a chcú predísť oholeniu hlavy existuje riešenie - transplantácia vlasov.

Pred transplantáciou vlasov odporúčame klientom podstúpiť trichologické vyšetrenie, pri ktorom sa zistí presný typ alopécie. Zároveň sa zhodnotí aj stav darcovskej plochy. U žien je toto vyšetrenie povinné, keďže nie všetky ženy sú vhodnými kandidátkami na samotný zákrok. Podmienkou je dostatočne bohatá odberová plocha. Oholenie hlavy nie je podmienkou na vykonanie samotného zákroku. V rámci predoperačných vyšetrení sú potrebné aj krvné testy (krvný obraz a zrážanlivosť krvi).

Transplantácie vlasov vykonávame v novootvorenom NESTORY medical centre. MUDr. Andrea Nestorová - špecialistka na transplantáciu vlasov vykonáva transplantácie vlasov už viac ako 12 rokov. Ako jediné pracovisko na Slovensku ponúkame transplantáciu vlasov pomocou prístroja Neograft 2.0. Pred samotnou transplantáciou ponúkame BEZPLATNÚ osobnú konzultáciu. Ak Vám nevyhovuje osobná konzultácia, je možné sa skontaktovať formou videohovoru alebo e-mailom prostredníctvom fotografií.

84b7005c-fb8c-11ec-9231-005056997292.jpg

Keďže ide o niekoľko hodinový zákrok (dĺžka zákroku sa odvíja od počtu štepov) snažíme sa našim klientom spríjemniť tento čas strávený v našom centre. Zákrok je taký pohodlný, že väčšina pacientov počas toho pozerá filmy, číta knihy, počúva hudbu alebo spoločne preberáme rôzne témy života. Snažíme sa vytvoriť príjemnú a priateľskú atmosféru počas celého trvania transplantácie vlasov.

Transplantácia vlasov prebieha v nasledovných krokoch:

 • Príprava odberovej plochy a opich lokálnou anestéziou.
 • Odber folikulárnych jednotiek z odberovej plochy prístrojom Neograft 2.0 so špeciálnym extrakčným nástavcom (výber priemeru ihly podľa štruktúry vlasov klienta)
 • Tzv. dierkovanie - príprava pred implantáciou
 • Implantácia folikulárnych jednotiek do predpripravených lôžok (prístroj Neograft 2.0 disponuje špeciálnym nástavcom na implantáciu)
Transplantácia vlasov
Výsledok tesne po zákroku predtým, než začnú vlasy rásť

Finálne výsledky po transplantácií vlasov sú viditeľné po roku. Pooperačná starostlivosť je vypracovaná individuálne pre každého klienta/klientku. Po samotnom zákroku dostanete potrebnú antibiotickú liečbu, lieky proti bolesti - ktoré častokrát nie sú potrebné :), antibiotický krém na ošetrenie odberovej plochy a prípadne recepty na špeciálnu kozmetiku z lekárne na starostlivosť o Vaše nové transplantované vlasy :)

Komplikácie a možné vedľajšie účinky sú ako pri každom chirurgickom zákroku možné, ako napr. opuch, bolesť a začervenanie. Vo fáze hojenia to môže byť pocit svrbenia v odberovej aj implantačnej ploche. V štádiu rastu nových vlasov môže sporadicky nastať tiež folikulitída, teda zápal vlasovej cibuľky.

Opakovaný zákrok je možné podstúpiť po roku od prvej transplantácie vlasov. Transplantácia vlasov je výhradne AUTO transplantáciou, to znamená že k odberu sa používajú iba vlastné folikulárnej jednotky jedinca.

TRANSRODOVÁ TRANSPLANTÁCIA VLASOV

Na začiatku celého procesu je nutné zistiť, či má pacient genetickú predispozíciu vypadávania vlasov. Ak áno, tak je vhodné zvážiť niektorú z dostupných terapií a stanoviť správnu liečbu na spomalenie budúceho rednutia vlasov.

U pacientov, ktorí už podstúpili hormonálnu terapiu na podporu zmeny pohlavia, je dôležité zaoberať sa aj zvyškovým testosterónom a dihydrotestosterónom (DHT) v tele ako zdrojmi pokračujúceho vypadávania vlasov. V tomto prípade môže pomôcť napríklad spironolaktón, minoxidil alebo finasterid.

Priebeh transplantácie vlasov z chirurgického hľadiska je rovnaký ako štandardný zákrok. Z estetického hľadiska si však takýto zákrok vyžaduje najvyššiu úroveň skúseností a správneho pochopenia rozdielu medzi ženskými a mužskými vlasovými líniami. V NESTORY medical centre môžete podstúpiť aj tento zákrok.

Reklama

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Reklama

Mohlo by Vás tiež zaujímať...