Keloidna jazva na dekolte

Rado1
25. 12. 2022 · Posledná odpoveď: 27. 12. 2022

Zdravim môže mi niekto poradiť ako zoperovať keloidnu jazvu tak aby sa rychlo zahojila a netvorila sa znovu? Každé 2 roky chodim na operaciu ku chirurgovi ale vždy sa tvori keloidna jazva už tam nechodim ani na kontroly. Skusali sme kortikoidy, masti, nič nezabralo vraj to mam geneticky dane hojenie. Ale za tie jazvy mi môže vlastne chirurg. Z 1 cm malej jazvy mam už 3x 2cm jazvu Trapi ma to esteticky, svrbí to, páli, stále je to zapálené. Pomohlo by to zašiť zhora nadol? Alebo po operacii vyskusat liečbu rastovým hormonom -somatotropin? V krvnych testoch mam stale nizke trombocyty, hodnota pod 150. Poraďte mi prosim, čo robiť. Ďakujem.

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Bratislava . 27. 12. 2022
Dobry den,
Keloidne jazvy v nasej populacii su skutocnou raritou. Vyskyt hypertrofickych jaziev je castejsi a oba typy jaziev si nie len pacienti, ale aj lekari pletu. Samozrejme je liecby hypertrofickej jazvy menej komplikovana, ale vyzaduje tiez dosrziavat presny protokol; pociatocna miestna kortokoterapia, nasledne excisia - extra, alebo intralezionalna. Samozrejme, ze Vas poskytneme presny navrh terapie na Vas pripad pri konzultacii a radi s Vami tento problem vyriesime.
S pozdravom
PP
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Odstránenie jaziev
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 15. 12. 2021
Odstránenie jaziev
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 14. 6. 2022
Odstránenie jaziev laserom
Žiadne odpovede
Odstránenie jaziev
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 3. 2015
Laserová dermatológia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 5. 9. 2023
Frakčný laser
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 11. 2023
Labioplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 29. 11. 2022
Odstránenie jaziev laserom
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 18. 8. 2016
Zväčšenie pŕs
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 15. 7. 2015
Abdominoplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 18. 1. 2022

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi