Mastopexia- 2mesiace po, rany sa ťažko hoja, diera v jazve

Adka915406
Adka915406
8. 3. 2021 · Posledná odpoveď: 28. 3. 2021

Dobrý deň,rada by som poznala názor odborníka na môj problém.Som 2 mesiace po úprave prsníkov,mastopexii + vloženie implantátov 500ml.Rany okolo dvorcov sa mi zahojili dobre,ale vertikálne sa ťažko hoja,dokonca sa to zhoršuje.Pouzivam silikónové naplaste na jeden prsník,druhý stále osetrujem betadinom,pretože sa mi na ňom po poslednej kontrole,keď mi ho lekár ošetril a prelepil vytvorila doslova diera .Moj lekár ma dovolenku a odporučil mi len ten betadin.Diera v jazve ma veľkosť jednoeurovky,som zúfalá čo mi tam zostane za jazvu.Nerozumiem prečo sa mi to stalo teraz a bojím sa následkov.Vopred ďakujem za nejakú radu .

Reklama

odpovede (3)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Gabriel Šlárko
Bratislava . 9. 3. 2021
Najlepšia odpoveď
Dobrý večer prajem,

v prvom rade by som Vás rád upokojil a povedal Vám, že podľa môjho skromného odhadu
sa to zahojí a ku žiadnemu vyberaniu implantátov nebude treba pristúpiť (aspoň teda nie kvôli tomuto). Miestne ošetrovanie je správne a v prípade, že rana bude čistá sa buď zahojí spontánne alebo by možno bolo vhodné ambulantne pridať zo dva tri stehy aby sa to urýchlilo.
To však hodnotím bez toho aby som poznal čo presne bolo robené a či existujú anamnesticky nejaké faktory, ktoré by mohli celý proces hojenia komplikovať.

Pekný večer
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Dobrý deň,
súhlasím s kolegom, pravdepodobne sa to zahojí.

S pozdravom
MUDr. Jozef Fedeleš, Ph.D.
Klinika YES VISAGE
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Premium
2 adresy v Bratislavský kraj, Trnavský kraj... . 9. 3. 2021
Dobrý deň pani Adka,
aj keď to pre Vás určite nie je ľahká situácia, ubezpečujem Vás, že tieto veci sa bohužiaľ občas niekedy stávajú, verte mi..... aj tým najlepším a najskúsenejším ! (najmä v podobnej, nie jednoduchej kombinácii Augmentácia veľkými implantátmi (500 ml), so súčasnou veľkou "Kotvovou", alebo "T-čovou Modeláciou.
Máte len 2 možnosti.... / nič medzi./ ....skúste sa preto v tomto zmysle aj takto nastaviť !                                                     1. V tom lepšom prípade sa to pekne spontánne zhojí,...aj keď za cenu väčšej jazvy...táto sa teoreticky dá s väčším časovým odstupom skorigovať.                                                                                                                                      2. V horšom prípade bohužiaľ dôjde  ... k tzv"extrúzii " vypudeniu implantátu, resp. tento implantát môže byť čoskoro vidiťeľný na s
WhatsApp
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Mastopexia
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 13. 11. 2018
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 9. 1. 2018
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 22. 11. 2022
Zmenšenie prsníkov
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 4. 5. 2018
Estetické operácie prednožia
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 21. 5. 2009
Odstránenie jaziev laserom
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 13. 7. 2022
Odstránenie znamienok
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 4. 3. 2009
Botulotoxín
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 3. 2020
Mastopexia
5 odpovedí, najnovšia odpoveď: 24. 10. 2011
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 2. 4. 2024

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi