Zbavte sa stresu z odstávajúcich uší

Zbavte sa stresu z odstávajúcich uší
Privátne medicínske centrum Chirkoz úspešne poskytuje svoje služby pacientom už od roku 2004. Venuje sa plastickej chirurgii, laserovej chirurgii, chirurgii konečníka, dermatovenerológii a chirurgii ruky.
Vytvorené: 22. 9. 2009 · Aktualizácia: 13. 7. 2022

Operácii predchádza rozhodnutie

Pri rozhodnutí podstúpiť zákrok je nutná osobná konzultácia pacienta s plastickým chirurgom, kedy lekár zhodnotí stav pacientových úšníc, jeho psychické rozpoloženie ako aj motiváciu k vykonaniu operácie. Ak sa pacient po konzultácií rozhodne podstúpiť zákrok, lekár ho podrobne informuje o priebehu operácie ako aj o pooperačných pokynoch a ich nutnom dodržiavaní.

Veková hranica

Zákrok sa prevádza najčastejšie po 5 roku života dieťaťa, podmienkou je však jeho spolupráca. Dôvodom operácie u dieťaťa je jeho ochránenie pred psychoemocionálnou záťažou z reakcie okolia. Výkon je však možné previesť v akomkoľvek veku, i v dospelosti. Horná hranica nie je prakticky limitovaná.

Zákrok bez hospitalizácie

Cieľom operácie je trvalé priblíženie odstávajúcich uši k hlave, prípadne korekcie ich tvaru. Ide o ambulantný zákrok, čo znamená, že pacient po operácii odchádza domov. Operácia v našom zdravotníckom zariadení Chirkoz SK,s.r.o. V Bratislave sa prevádza v lokálnej anestézii a trvá približne 1 až 2 hodiny. Predoperačné ostrihanie vlasov nie je nutné. V zadnej časti ucha sa spraví polmesiacový výrez, chrupavka sa stenší a stehmi sa priblíži k hlave. Pooperačná jazva lokalizovaná na zadnej strane ucha je spočiatku ružová a tvrdá, no neskôr po jej vyzretí vybledne, zmäkne a stane sa takmer neviditeľnou.

usi_pred-a-po

uši pred a po zákroku

Úspešnosť zákroku a pooperačné obdobie

Dôležitou podmienkou úspechu operačného zákroku je dobrá spolupráca s pacientom v období pooperačnej starostlivosti. Pooperačne sa môžu vyskytnúť bolesti, najviac prvé dni po zákroku, čo je možné zmierniť použitím analgetík, čiže liekov proti bolesti.  Pooperačná starostlivosť spočíva v celodennom nosení fixačného obväzu na hlave. Ušnica musí byť pripevnená k hlave počas obdobia 3 týždňov a následne približne mesiac je potrebné nosiť čelenku počas spánku. Trvá dva mesiace,  kým sa operované ucho definitívne zrastie do želaného tvaru.

Reklama

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.