Transplantácia vlasov u MUDr. Nestorovej

Martin

Dobrý deň, prispejem svojou aktuálnou skúsenosťou s transplantáciou vlasov metódou PUNCH HAIR MATIC / NeoGraft, ktorú som absolvoval u pani doktorky Nestorovej. Pre tých z vás, ktorí nad zákrokom váhajú, musím povedať - naozaj sa nie je čoho báť. Celý zákrok je úplne bezbolestný a vďaka personálu dokonca príjemný. Mne osobne bolo transplantovaných 1000 štepov, prevažne do oblasti kútov, ale aj prednej línie. Celý zákrok trval cca od 10tej do 16tej, aj s hodinovou pauzou na obed a pozákrokovými inštrukciami, ako sa o vlasy ďalej starať.
Čo sa týka personálu, musím povedať, že milší, ústretovejší a ľudskejší prístup som doteraz v žiadnom zdravotníckom zariadení nezažil, a to vrátane súkromných kliník. Pani doktorka Nestorová aj so svojou pani asistentkou boli celý čas milé, usmiate a vidno, že sú zohratý tím a práca ich baví. Navyše sú maximálne profesionálky a práca im išla naozaj „od ruky“.
Pred zákrokom som sa pre Košice rozhodoval najmä kvôli pozitívnym referenciám od ostatných pacientov, dnes by som ich komukoľvek odporučil sám. Tí z vás, ktorí majú podobný problém, ako som mal ja, určite neváhajte a choďte do toho :)

Zobraziť príspevky31 Skryť príspevky31
Jana
Jana

Ahoj Martin, ďakujem ze hodnotenie. Je táto metóda naozaj bezbolestná, alebo si dostal nejakú tabletku/znectlivujúci krém pred operáciou? Môžem sa spýtať na cenu, koľko to stálo? Je potreba sa o pokožku hlavy po transplantácii nejak špeciálne starať?

Zobraziť odpoveď 10
Martin

Ahoj, samozrejme pred zákrokom som dostal lokálnu anestézu jednak do darcovskej oblasti a následne počas zákroku aj do transplantovanej oblasti. Následne bol zákrok úplne bezbolestný. Čo sa týka ceny zákroku, za jeden štep sa platí 3,30 eura a mne ich bolo transplantovaných 1 000 ks. Čiže celková cena zákroku v mojom prípade bola 3 300 eur. Výhodou oproti iným metódam však je, že v tomto prípade nedochádza k poškodeniu štepov počas odberu a ani pri následnej transplantácii, z čoho vyplýva vysoká úspešnosť prijatia štepov, blížiaca sa k 100 %. Čiže v konečnom dôsledku si pacient môže byť istý, že za koľko štepov zaplatí, toľko sa mu v transplantovanej oblasti aj uchytí, čo je z môjho pohľadu veľký benefit.
Po transplantácii mi lekárka vysvetlila, ako sa o vlasy ďalej starať. Treba sa najmä vyvarovať mechanickému kontaktu s transplantovanými vlasmi - t. j. nenosiť pár dní oblečenie, ktoré sa oblieka cez hlavu, nešúchať si vlasy a podobne. Niekoľko dní sa užívajú aj antibiotiká, aby sa predišlo infekcii, prípadne aj analgetigá, ak má niekto bolesti (ja som nemal). Vlasy je potrebné špeciálne umývať - iba akoby "prelievať" vodou so šampónom a oplachovať. Inak žiadna špeciálna starostlivosť. Keď sa oblasť úplne zahojí (asi po týždni), starostlivosť o ňu sa v ničom nelíši od bežnej starostlivosti o vlasy.

Odpoveď na Martin
Jana
Jana

Som prekvapená, že už po týždni bude oblasť zahojená :) Podľa obrázku sa u Teba jednalo skôr o transplantáciu kútov, alebo sa dávali štepy aj do prednej časti v strede, tam kde ešte vlasy máš? Mysli potom na mňa s doplnením aktuálneho foto, díky

Odpoveď na Jana
Martin

No, verím, že bude :) Dovolenku mám totiž iba tento týždeň. V každom prípade, dnes je 5. deň po zákroku a odpadli mi už všetky drobné chrastičky v mieste implantovania vlasov, čiže do týždňa vidím také hrubé vyhojenie oblasti ako reálne. Kompletné zregenerovanie je asi individuálna vec.

Ako hovoríš, transplantované mi boli predovšetkým kúty, ale aj predná vlasová línia. Fotky určite doplním ihneď, ako bude viditeľný progres :)

Odpoveď na Martin
Martin

Ahoj, dopĺňam foto môjho aktuálneho stavu. Dnes je 7. deň od zákroku. Ešte pred troma dňami som mal vo vlasoch malé chrastičky po samotnom zákroku. Keďže prakticky denne komunikujem s doktorkou Nestorovou, zaslal som jej fotky a poradila mi, aby som si dlhšie vymýval transplantovanú oblasť prúdom vody a aplikoval peroxidový roztok, ktorý napomôže ich odpadávaniu. Následne cca dva dni dozadu začali počas umývania vlasov odpadávať, čo je normálny proces. Nemajú sa samozrejme strhávať násilím, ale je potrebné počkať, kým odpadnú samé. Momentálne je ešte oblasť trošku červená, je na nej utvorená akoby nová pokožka. Inak nič nebolí a pomaly sa všetko hojí.

Odpoveď na Martin
Jana
Jana

Vyzerá to čoraz lepšie. Díky za update!

Odpoveď na Jana
Martin

Ahoj, dopĺňam foto cca 2 týždne po zákroku. Update je, že transplantovaná oblasť sa už zahojila a momentálne vypadávajú transplantované vlasy. Je to však normálny proces, kedy sa vlas z transplantovanej cibuľky síce uvoľní, ale samotné cibuľky na mieste zostávajú a o nejaký čas už z nich začnú vyrastať nové vlasy.

Odpoveď na Martin
Martin

Ahoj, prikladám foto aktuálneho stavu 3 týždne po zákroku. Asi tak 80 % transplantovaných vlasov už vypadlo, oblasť už nie je ani citlivá a nijako špeciálne sa o ňu nestarám. Ďalšie foto môžem pridať, až keď bude viditeľný nejaký progres, aby si ľudia vedeli spraviť reálny obraz pred/po a posúdiť výsledok.

Odpoveď na Martin
Martin

Ahoj, tento týždeň som absolvoval kontrolu na klinike v Košiciach a všetko dopadlo OK. Oblasť sa podľa slov lekárky hojí v norme, čiže približne rovnako ako u ostatných pacientov. Žiadnu špeciálnu starostlivosť si už vlasy nevyžadujú. Teraz mám presne mesiac po zákroku a už to nie je vôbec vidno. Vypadávajú posledné transplantované vlasy a vraj už čoskoro vyrastú nové a trvalé. Stav je dosť podobný ako na predchádzajúcej foto, čiže ďalšiu fotku zverejním, až keď budú pozorovateľné nové vlasy.

Odpoveď na Martin
Martin

Ahoj, prikladám foto po 7 týždňoch od zákroku. Ako vidno z fotky, všetky transplantované vlasy už vypadli. Oblasť už nie je voľným okom odlíšiteľná od okolitej pokožky, čiže aspoň to je nateraz pozitívum. Na nové vlasy si ale ešte musím počkať. Ešte stále je však pokožka v mieste transplantácie mierne akoby znecitlivená, čo je vraj spôsobené poškodením nervových zakončení v pokožke a postupne to odznie. Už je to však výrazne lepšie ako po zákroku.

Odpoveď na Martin
HelenaT

fiha, aka erudovana odpoved, skoro ako keby ju pisal lekar, heh

HelenaT

Podla mna ste niekto z kliniky, vase fotky a vyjadrenia su jednoducho prilis dokonale :D cely estethicon je jedno forum samochvály lekarov.

Zobraziť odpoveď
Martin

Zdravím Helena,
ďakujem za pochvalu ohľadom mojich fotiek a vyjadrovania. Snažím sa nimi pomôcť nerozhodnutým ľuďom, ktorí nad podobným zákrokom ešte len uvažujú. Sám som bol pred časom v ich koži a viem, ako sa niekedy človek ťažko dostane k reálnym referenciám. Viem, že na Slovensku sú ľudia viac zvyknutí kritizovať než pochváliť, ale ja keď som s niečím naozaj spokojný, nemám problém ani s pochvalou. K tomu, čo je celý estheticon sa vyjadriť neviem, celý som ho totiž nečítal a predpokladám, že ani Vy nie.
Každopádne, ak si ešte stále myslíte, že som lekár z kliniky, kľudne Vám vykonám zákrok podľa Vášho výberu zdarma. Ale na Vašu zodpovednosť :)))

Jana
Jana

Helena, nahodou viem, ze to nie je niekto z kliniky. Ked bude Martin chciet, sam sa odtajni :) niektori su naozaj spokojni a nemaju problem pochvalit. Pokial ta ani fotky nepresvedcia, ze zakrok prebehol, tak uz potom neviem ... :)

Zobraziť odpoveď 15
Martin

Ahoj, pridávam update môjho stavu. Momentálne mám 11 týždňov po zákroku a už pozorujem, že začínajú rásť nové vlasy. Sú však ešte veľmi malé a neviem, či budú dostatočne viditeľné na fotke. Určite pridám aj ďalšie foto, keď vlasy podrastú. Zatiaľ čo pozorujem vyrastá z každej "dierky", do ktorej bol transplantovaný štep, minimálne jeden nový vlas, čiže úspešnosť "prežitia" štepov sa javí 100 %.

Odpoveď na Martin
Martin

Ahoj, pridávam foto 13 týždňov po zákroku. Vlasy vyrastajú už v celej transplantovanej oblasti. Niektoré sú ešte krátke a príliš ich na fotke nevidieť, ale snáď už je viditeľný určitý pokrok. S odstupom času pridám aj ďalšie foto.

Odpoveď na Martin
Jana
Jana

Ahoj Martin, dík za info. Nosíš už čiapku? Koľko je vlastne potreba kontrol u doktora?

Odpoveď na Jana
Martin

Ahoj, čiapku nenosím, ale nie je to tým, že by som ju po zákroku nosiť nemohol. Jednoducho čiapky nenosím vo všeobecnosti :) Normálne sa po zahojení transplantovanej oblasti čiapka nosiť môže, nie sú tam žiadne obmedzenia. Ak je však niekto na čiapky zvyknutý, mal by zvážiť, či chce ísť na zákrok napríklad v zimnom období.
Čo sa týka kontrol, mne doktorka Nestorová dala kontroly dve - cca mesiac po zákroku a nasledujúca bude pol roka po zákroku, čo vychádza niekedy na február. V tom čase by už mal byť viditeľný finálny efekt.

Odpoveď na Martin
Katka
Katka

Ahoj Martin, mňa by ešte zaujímalo akú dlhú tvácnosť má transplantácia. Je to už defenitívne?

Odpoveď na Katka
Martin

Ahoj, transplantované vlasy sú už trvalo rastúce, t. j. nie sú citlivé na vypadávanie, čiže efekt je trvalý. Samozrejme, v inej "netransplantovanej" časti hlavy môžu vlasy pacientovi naďalej padať, to už však nie je záležitosť transplantácie. Preto je vhodné na transplantáciu ísť, keď už má človek cca ustálené vypadávanie vlasov v určitej oblasti hlavy, čo však samozrejme odporučí lekár priamo na konzultácii - aspoň mne to doktorka Nestorová takto vysvetlila.

Odpoveď na Martin
Martin

Ahojte,
pridávam foto takmer 4 mesiace od zákroku. Už je aj pre mňa veľmi ťažké nájsť hranicu medzi netransplantovanou a transplantovanou oblasťou. Vlasy sa nijako nelíšia od tých pôvodných, čoho som sa zo začiatku obával - či sa nebudú odlišovať napríklad hrúbkou alebo mierne inou farbou. Celkom to však splynulo, takže spokojnosť :)
O cca dva mesiace ma znovu čaká aj kontrola u doktorky Nestorovej, takže uvidím, ako sa to vyvíja aj z jej pohľadu.

Odpoveď na Martin
Katka
Katka

Ahoj Martin, vyzerá to super, asi to odporučím i svojmu manželovi, ktorý už pár rokov bojuje so stále sa zväčšujúcimi kútmi :)

Odpoveď na Katka
Martin

Ahoj Katka, dakujem za feedback. Ak by manzel potreboval radu, rad poradim. Drzim palce :)

Odpoveď na Martin
Martin

Ahojte, pridávam foto vyše 4 mesiace po zákroku. O približne mesiac by som mal absolvovať kontrolu v Košiciach tak uvidím, či sa všetko vyvíja v norme.

Odpoveď na Martin
Katka
Katka

Ahoj Martin, pozerám na všetky fotky, ktoré si sem vložil a je to až neuveriteľné, ako sa tie vlasy rozrástli a to len 4 mesiace po zákroku. Je to paráda. Všimlo si zmenu i Tvoje okolie, pýtali sa Ťa ako si sa prepracoval k takým vlasom?

Odpoveď na Katka
Martin

Ahoj Katka, ďakujem za reakciu. Moje okolie o zákroku už vopred vedelo, čiže otázky tohto druhu veľmi nedostávam, ale reakcie na aktuálny stav sú rovnako pozitívne ako tá tvoja. Som rovnako rád, že sa vlasy rozrástli a v tomto smere si cením aj predoperačnú konzultáciu na klinike v Košiciach, kde ma ubezpečili, že ak dodržím predpísanú starostlivosť, prežitie transplantovaných vlasov bude 100 % - tné. Fajn v dnešnej dobe vedieť, že nezostalo len pri sľuboch :).

Odpoveď na Martin
Martin

Inak prikladám aj fotku odberovej časti, aby ste si mohli urobiť lepšiu predstavu, či je odber vlasov z nej viditeľný.

Odpoveď na Martin
Kačenka

Ahoj Martin nikde nič nevidno :) z akej veľkej plochy Ti to brali?

Odpoveď na Kačenka
Martin

Ahoj, brali mi 1000 štepov z plochy, ktorá je na foto. Darcovská oblasť sa pomerne rýchlo zregeneruje. Pár týždňov po zákroku ešte bolo vidno drobné vpichy, ale postupne sa to zacelilo a dnes to už vyzerá dobre :)

ingvius

cau martin, tiez rozmyslam o "transke", tvoj vysledok je vcelku kvalitny, len chces ist este na dohustenie prednej linie ? lebo podla mna by to malo byt hustejsie alebo tebe sa to zda dostacujuce, lebo ked pozries na liniu kozu by nemalo takto viditelne vidiet nie, ci sa mylim ?

Zobraziť odpoveď
Martin

Ahoj, ono na tých fotkách to vyzerá, že koža presvitá, ale pri bežnom svetle to až tak viditeľné nie je. Vieš, transplantovali mi iba 1000 štepov a chcem počkať, ako sa mi vlasy budú vyvíjať do budúcna. Je celkom možné (žiaľ :) ), že dohusťovanie ešte budem potrebovať, ale nateraz mi takýto výsledok plne postačuje. Nechcel som si totiž hneď na začiatok "minúť" celú darcovskú oblasť a radšej počkám, ako sa to ukáže v budúcnosti. Držím palce, nech sa rozhodneš správne.

Recenzie lekára

Celkové hodnotenie
Prístup lekára k pacientovi
Poskytnutie odpovedí na moje otázky
Čas, ktorý lekár so mnou strávil
Kontrola po zákroku
Rýchlosť reakcie pri telefonickej alebo e-mailovej komunikácii
Profesionalita a ochota personálu
Doba čakania

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to     

Dobrý deň,v prvom rade veľké ďakujem pani doktorke Nestorovej > Teraz k pribehu..už dlhšiu dobu som uvažoval nad transplantaciou vlasov keďže som nebol spokojný s tým čo mám respektíve nemám na problematickej časti h... Viac 

Odborníci vo vašom okolí