Laserová blefaroplastika

  • Lokálna anestézia
  • Nevyžaduje hospitalizáciu
  • 1-3 hodiny zákroku
  • 7-10 dní kľudového režimu
  • Výsledky viditeľné po jednom mesiaci
  • Trvalé výsledky

Čo je laserová blefaroplastika?

Laserová blefaroplastika je moderný operačný postup zameraný na odstránenie poklesu očných viečok. Operačný CO2 laser je tu použitý vo funkcii skalpela. Staršie typy CO2 laserov mali priebeh impulzu, ktorý nemal ideálny tvar a neprinášal tak, zásadný benefit oproti klasickej blefaroplastike za použitia skalpela.

V čom vidíte prínos tejto operačnej techniky?

Na našej klinike máme najmodernejší model CO2 laseru, ktorý disponuje HP pulzom (tzv. studený rez), čo prináša zásadný zvrat v jeho použiteľnosti pri blefaroplastike. HP pulz negeneruje takmer žiadne zbytkové hraničné teplo, čo sa významne odzrkadľuje na zrýchlení hojenia, presnosti operačnej techniky, ktorá je takto ešte dokonalejšia. Operačné pole je dokonale prehľadné vďaka bezkrvnosti a výsledný stav po operácii je bez podliatín a významnejšieho opuchu. Nakoľko pri blefaroplastike okrem odstránenia nadbytku kože, je potrebné zrevidovať a podľa podreby aj zredukovať tukové telieska. Laserom sa dajú veľmi efektívne odpariť bez rizika krvácania.

Akým spôsobom laserová technika prispieva k omladeniu okoločnej oblasti?

Jedinečným prvkom tejto operačnej techniky je použitie SP pulzu v oblasti svalovej vrstvy očného viečka, čo spôsobí jeho vypnutie - lifting a významne sa podieľa na celkovom zlepšení konečného vzhľadu očného viečka. To nie je možné dosiahnuť inou technikou. Operácia sa ešte môže doplniť frakčným resurfacingom dolného viečka, čo trvá len pár minút a má zásadný vplyv na zlepšenie textury a vypnutia kože v tejto oblasti.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."