Laserová blefaroplastika

Autor:

Laserová blefaroplastika je moderný operačný postup zameraný na odstránenie poklesu očných viečok. Operačný CO2 laser je tu použitý vo funkcii skalpela. Staršie typy CO2 laserov mali priebeh impulzu, ktorý nemal ideálny tvar a neprinášal tak, zásadný benefit oproti klasickej blefaroplastike za použitia skalpela.

V čom vidíte prínos tejto operačnej techniky?

Clipboard01

Na našej klinike máme najmodernejší model CO2 laseru, ktorý disponuje HP pulzom (tzv. studený rez), čo prináša zásadný zvrat v jeho použiteľnosti pri blefaroplastike. HP pulz negeneruje takmer žiadne zbytkové hraničné teplo, čo sa významne odzrkadľuje na zrýchlení hojenia, presnosti operačnej techniky, ktorá je takto ešte dokonalejšia. Operačné pole je dokonale prehľadné vďaka bezkrvnosti a výsledný stav po operácii je bez podliatín a významnejšieho opuchu. Nakoľko pri blefaroplastike okrem odstránenia nadbytku kože, je potrebné zrevidovať a podľa podreby aj zredukovať tukové telieska. Laserom sa dajú veľmi efektívne odpariť bez rizika krvácania.

Akým spôsobom laserová technika prispieva k omladeniu okoločnej oblasti?

Jedinečným prvkom tejto operačnej techniky je použitie SP pulzu v oblasti svalovej vrstvy očného viečka, čo spôsobí jeho vypnutie - lifting a významne sa podieľa na celkovom zlepšení konečného vzhľadu očného viečka. To nie je možné dosiahnuť inou technikou. Operácia sa ešte môže doplniť frakčným resurfacingom dolného viečka, čo trvá len pár minút a má zásadný vplyv na zlepšenie textury a vypnutia kože v tejto oblasti.

Clipboard02

Má táto operačná technika nejaké výhody aj pri blefaroplastike dolných viečkok?

Veľmi efektívnou a jednoduchou operačnou alternatívou je tzv. transkonjunktiválna blefartoplastika dolného viečka. Používa sa pri výrazných tukových vačkoch dolných viečok bez potreby redukcie nadbytočnej kože. Zásadnou výhodou je skutočnosť, že sa operuje laserom zvnútra zo spojivkovej strany dolného viečka, čím je prístup k tukovým telieskam priamy. Takto sa môžu tukové telieska veľmi efektívne odstrániť a operačná technika nezanecháva žiadnu viditeľnú jazvu.

Clipboard04

Aktualizované: 03.12.2015

Súvisiace skúsenosti

Laserová blefaroplastika - Cenníky

MUDr. Milan Očenáš
Banská Bystrica
Ceny od 830 €
MUDr. Milan Očenáš
ESSUR Clinic
Banská Bystrica
Ceny od 830 €
ESSUR Clinic
Ceny od 690 €
prim. MUDr. Daniel Mládek PhD., MPH.
PRIVE CLINIC
Lučenec
Ceny od 300 €
zvyčajne do 300 €
PRIVE CLINIC

Laserová blefaroplastika

100% spokojnosť. Založené na 15 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.