Vybratie nosnej prepážky

Martin210064
14. 11. 2013 · Posledná odpoveď: 16. 11. 2013

Pred troma dňami som podstúpil zákrok, pri ktorom mi bola narovnaná nosná prepážka. Lekárka, ktorá ma na zákrok poslala, ale hovorila niečo iné. Nosnú prepážku mám vraj vybočenú do oboch smerov a budú mi ju vyberať. Pred zákrokom som sa nedostal k slovu a ani som sa neodvážil nejako komentovať rozhodnutia lekárov. Teraz neviem, či som sa prepočul pri krčnej, ktorá ma na zákrok poslala, alebo ... Moja otázka teda znie: Sú prípady pri ktorých sa nosná prepážka vyberá? A ak áno - Je v týchto prípadoch prepážku nutné vybrať, alebo sa pred samotným zákrokom môže rozhodnúť inak? (nie som si celkom istý, či lekár, ktorý operáciu vykonal čítal zvlášť podrobne lekársku správu)

Reklama

odpovede (2)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
MUDr. Viliam Jurášek
MUDr. Viliam Jurášek
16. 11. 2013
Je to mozne. Od tohto typu operacie ( Killianova operacia) sa ale od 60 rokov uz upusta. Moze mat za nasledok nestabilitu kostry nosa.dr Jurasek
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
MUDr. Viliam Jurášek
MUDr. Viliam Jurášek
15. 11. 2013
Neprepočul ste. Pri závažných vybočeniach prepážky ( vrodených, poúrazových), sa celá chrupavčitá časť nosovej prepážky vyberie, takpovediac mimo tela pacienta  opracuje, narovná, a vloží späť. Operácia sa volá odborne \"extrakorporálne opracovanie septa nosa\" a zaviedol ju do praxe prvý krát v r. 1990 profesor Gubisch z nemeckého Stuttgartu. Operácia je delikátna a patrí skúsenému. Dr. Jurášek, PortaMed s.r.o.Košice
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Abdominoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 24. 10. 2018
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 3. 2. 2011
Rhinoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 7. 4. 2013
Zväčšenie pŕs
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 15. 7. 2015
Blefaroplastika
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 12. 1. 2024
Zväčšenie pŕs
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 3. 2019

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi