Piercing - odstránenia blowoutu - ušný lalok

kubs217772
27. 3. 2014 · Posledná odpoveď: 28. 3. 2014

Dobrý deň Chcel by som sa informovať o možnostiach liečby/prípadného odstránenia tzv. "blowoutu" na ušnom laloku. Jedná sa o komplikáciu, ktorá vzniká príliš rýchlym rozťahovaním ušnej dierky, kedy sa koža neroztiahne ale je "pretlačená" von z dierky. Moja konkrétna otázka znie, či je možné túto pretlačenú kožu preliečiť pomocou nejakých dermatologických prípravkov do takej podoby, aby sa stiahla naspäť do dierky. V prípade, že by to podľa vás nebolo možné, by som sa chcel opýtať aké sú možnosti jej odstránenia. Na internete som sa dočítal o možnosti aplikovania nejakých injekcií. V prípade chirurgického odstránenia (vyrezania) by som sa chcel opýtať hlavne na cenu zákroku a či by po tomto zákroku bolo možné túto dierku ešte niekedy v budúcnosti rozťahovať. Blowout sa nachádza v dierke o priemere 1cm a v blízkej budúcnosti ju plánujem roztiahnuť o ďalší jeden centimeter. Myslíte, že by bolo možné, aby sa tento blowout počas rozťahovania (tentokrát zodpovedného a starostlivého) o jeden centimeter nejakým spôsobom vstrebal alebo v tom centrimetri stratil ? Alebo naopak existuje riziko, že sa zväčší ? Pre porovnanie prikladám obrázok môjho blowoutu, v porovnaní s bežnými sa jedna o celkom malý blowout, napriek tomu sa ho potrebujem zbaviť. Ďakujem za Vaše odpovede a rady.

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
ENVY klinika estetickej medicíny
3 adresy v Bratislavský kraj, Košický kraj... . 28. 3. 2014
Dobrý deň, Váš problém vieme odstrániť chirurgicky. Cena jedného uška je 60 eúr. S pozdravom ENVY klinika
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Otoplastika
4 odpovede, najnovšia odpoveď: 25. 4. 2019
Otoplastika
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 30. 10. 2018

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi