Presný opis korekcie uší a priebeh rekonvalescencie

Lenka

Už je to zhruba 7 mesiacov čo som absolvovala operáciu uší v Essur Clinic. Keďže na začiatku mi veľmi pomohli recenzie na estheticon, rada by som sa podelila o svoju skúsenosť, ktorú rozpíšem obšírnejšie. Verím, že aspoň trošku pomôžem ľudom, ktorí operáciu zvažujú.
Operáciu som viackrát zvažovala aj ja (dá sa povedať že to boli roky), kým som sa vo svojich 24 rokoch rozhodla, že konečne je ten správny čas. Poctivo som si načítala odborné články, recenzie od pacientov, polroka som venovala len výberu kliniky. A neľutujem! Som toho názoru, že pokiaľ ide o zásah do tela treba sa zveriť do rúk ozajstného odborníka, ktorým pán doktor bezpochyby je (neopomínajúc ani veľmi príjemnú pani sestričku).
Na prvej konzultácii som mala pripravené otázky, na ktoré mi p. doktor odpovedal, bolo ich veľa a ku každej som dostala vysvetlenie a keďže som bola na 100% rozhodnutá, dohodli sme termín o 2 mesiace. Moje uši neodstávali extrémne, bola tam nejaká odchýlka, ale nie veľká, čo skonštatoval aj p. doktor. Ja som sa však s nimi nevedela nikdy stotožniť a chcela som pekné uši. Samozrejme, že som mala v sebe otázky či sa zákrok podarí, či sa mi uši nevrátia späť, alebo ako to bude bolieť...
Na zákrok som prišla v sprievode, bolo mi vysvetlené, čo všetko sa ide robiť. Samotný zákrok nebol bolestivý, injekcia trošku zabolela, ale počas operácie v podstate máte iba nepríjemný pocit, keď človek vníma všetky zvuky a škrabkanie.
Po operácii som sa cítila fajn, ale cestou domov už začínali ozajstné bolesti. Nebudem klamať, v mojom prípade boli prvé 4 dni strašné, ako keby mi bodalo do uší tisíc nožov, alebo ma za ne niekto sústavne ťahal. Aj keď vo väčšine recenzií som sa dočítala, že zväčša po 1- 2 dni pacientom bolesť ustúpila a zvládnu ju s bežnými analgetikami, mne žiaľ lieky nezaberali, prvé 4 dni som takmer ani nespala a dúfala, že výsledok bude stáť za to. Pri tomto bode by som podotkla, že každý máme iné vnímanie bolesti, ja som dosť citlivá na bolesť.
Ale ten výsledok naozaj stál za to. Po týždni som absolvovala kontrolu, kde mi dali dolu obväzy a vyčistili uši, poučili ma o pooperačnej starostlivosti. Úprimne, keď som sa videla prvýkrát v zrkadle, mala som uši pricapené k hlave, boli fialové, a tak som si to nepredstavovala. Pán doktor ma hneď upokojil, že sa uši budú postupne dávať do normálneho pekného tvaru. A tak aj bolo, uši boli každý deň inakšie, pomaličky nadobúdali svoj tvar. Každý deň som ich čistila a postupne "olupovala" chrastičky. V práci som si vzala voľno len na týždeň, keď som bola doma s obväzom na hlave a 2 týždne som nosila čelenku 24 hodín, teda aj v práci. Po zhruba 3 mesiacoch od operácie som bola na kontrole, lekár skonštatoval, že sa uši pekne hoja. Teraz po 7 mesiacoch sú uši sem- tam citlivé, nič strašné to nie je. Hlavné je, že konečne po toľkých rokoch rozpustených vlasov, nosím vlasy vyčesané, je to teraz môj najobľúbenejší účes! Ďakujem veľmi pekne Essur Clinic, že mi splnil sen o krásnych ušiach a určite Vašu kliniku odporúčam pre všetkých, ktorí sa chcú cítiť trošku lepšie a sebavedomejšie vo vlastnom tele. Ďakujem za Vašu prácu a prístup!

Recenzie lekára

Celkové hodnotenie
Prístup lekára k pacientovi
Poskytnutie odpovedí na moje otázky
Čas, ktorý lekár so mnou strávil
Kontrola po zákroku
Rýchlosť reakcie pri telefonickej alebo e-mailovej komunikácii
Profesionalita a ochota personálu
Doba čakania

Súvisiace skúsenosti

Stojí to za to

Dobrý deň, minulý rok v novembri som podstúpila operáciu odstávajúcich ušníc. Mudr. Očenáš spolu so sestričkou predviedli bezchybnú prácu. Operácia prebehla bez komplikácií a výsledok je úžasný! Ďakujem im za môj splnen... Viac 

1 Páči sa mi to   1 Komentár  
Odborníci vo vašom okolí