Hlboká vráska medzi obočím

Citronik
Citronik
15. 9. 2022 · Posledná odpoveď: 29. 11. 2022

Dobrý deň, rada by som zistila navrhované možnosti riešenia hlbokej vrásky medzi obočím. Mám 38 rokov, vrasky na tvári iba jemné, okrem hlbokých dvoch rýh medzi obočím, o ktorých som sa dovtípila, že boli dlhými rokmi spôsobené zaostrovaním zraku (až v 37.rokoch mi bol diagnostikovany astigmatizmus a s ním nasadená aj vhodná dioptria - čo už ale k náprave vrásky nepovedie). Najviditeľnejšia je z boku, podľa toho, ako na vrásku dopadá svetlo. Skúšala som botox, vďaka ktorému mi padlo celé čelo, takze ten som pri ďalšom riešení tohto problému odmietla. Potom som mala aplikované pod kožou rozpustné nite, ktoré sice trochu ryhu vyplnili, ale nie úplne a tiež to nevydržalo dlho. Aplikáciu kyseliny hyaluronovej mi v danej lokalite absolútne neodporúčali. Existuje nejaké riešenie, ako sa tohto komplexu môžem zbaviť?

Reklama

odpovede (4)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Najlepšia odpoveď
Dobrý deň,
ideálnym riešením je práve botox. Pokiaľ sa obávate aplikácie na základe zlej skúsenosti v minulosti, je možné hlboké vrásky uvoľniť naostro a vyplniť materiálom.- injikovateľným aebo vlastným tkanivom.
WhatsApp
Bratislava . 29. 11. 2022
Zdravím, jednoznačne vieme pomôcť po konzultácii , ak sa aplikuje botox len do oblasti vrásky hnevu, nedochádza k poklesu obočia, práve naopak , vnútorná strana obočia sa dvíha, oči sa rozjasnia , ten problém, ktorý popisujete s botoxom môže nastať ak sa aplikuje aj na čelo v lokalitách, ktoré to môžu spôsobiť. Aplikácia kyseliny vrásku vyplní a následne spúšťa vlastnú tvorbu kolagénu a elastínu , ryha neostáva prehlbená a časom, najčastejšie po 2 aplikáciách mizne, mračenie , ale ostáva, tak ako u detí, mračia sa, ale vrásku nemajú.... nite v tejto lokalite majú efekt výrazne menší Pekný deň Danube66 Health and Beauty
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Kamala estetická klinika
Žilina . 20. 9. 2022
Ideálnou kombináciou pri liečbe hlbokých vrások na medziobočí je aplikácia botulotoxínu do svalov medziobočia na ich znehybnenie a kyseliny hyaluronovej popod vrásky kanylovou technikou ktorá je bezpečná a efektívna. Samotné nite vrásky nevypĺňajú, vedú len k spevneniu kože. Kamala estetická klinika.
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
INTERKLINIK, s.r.o.
Bratislava . 20. 9. 2022
Dobrý deň, možnosti ako riešiť váš problém ste všetky vymenovali. Presne ako píšete príčina vzniku bolo časté využívanie mimiky následkom čoho prišlo ku vzniku statickej vrásky čo je spôsobené zlomením kolagénových vlákien v koži čo je ireverzibilný nezvratný stav. Ktorý sa ale dá zmierniť určite nie úplne odstrániť. Botox funguje ako myorelaxans uvoľňuje sval následkom čoho dôjde k uvoľneniu napätia aj v koži v mieste ryhy čiže botox zohráva v riešení vášho problému kľúčovú rolu. a následne pri zrelaxovanom svale je možné vrásku vyplniť kyselinou hyalúronovou ak by sa krok s botoxom vynechal kyselina hyalúronova by prácou mimických svalov bola vytlačená na iné miesto čo je v tejto lokalite vyslovene nežiadúce. Skúsenosť s botoxom ktorú spomínate bola spôsobená nesprávnou aplikáciou. A áno výplň kyselinou hyalúronovou je v tejto oblasti riziková ale skúsený dermatológ použitím správnej techniky to zvládne u nás v Interklinik tieto úkony robievame.
S pozdravom Interklinik
Kontaktujte overené kliniky, ktoré ponúkajú vybraný zákrok.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Botulotoxín
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 6. 7. 2010
Botulotoxín
7 odpovedí, najnovšia odpoveď: 11. 6. 2013
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 8. 11. 2019
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 22. 6. 2012
Zväčšenie pŕs
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 22. 11. 2022
Plazma terapia
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 12. 4. 2022
Botulotoxín
2 odpovede, najnovšia odpoveď: 14. 7. 2014
Botulotoxín
6 odpovedí, najnovšia odpoveď: 31. 1. 2020
Zväčšenie pŕs
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 18. 5. 2022
Blefaroplastika
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 2. 3. 2022

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi