Tmavé kruhy pod očami- tzv. panda efekt- ako ich účinne odstrániť?

Veronika789
18. 11. 2023 · Posledná odpoveď: 22. 11. 2023

Dobrý deň, mám 27 a trápia ma moje tmavé kruhy pod očami, ktoré mám dedičné, môžem sa vyspať koľko chcem, mám ich, keď sa nevyspím, sú ešte oveľa horšie. Ani korektory ich nevedia zakryť úplne. Mám aj mierne prepadlinky, tie vyrieši vždy kyselina hyalurónová, dala som si ju aplikovať pred vyše rokom, ale tá mi nerieši to tmavé sfarbenie, ten tzv. panda efekt.

Pátrala som teda po internete, čo by sa dalo s tým robiť. Našla som, že najlepšími riešeniami by mohli byť PRF (neviem, či to u nás niekto robí a či to nerieši skôr tie prepadlinky ako sfarbenie) a potom CO2 frakčný laser. Viem, že ten sa u nás používa, ale neviem, či to u nás niekto robí aj na oblasť okolia očí a očných viečok, pričom sa do vnútra očí dajú také pliešky na ich ochranu, ako je to napr. tu: https://m.youtube.com/shorts/lxaSGMGeVF4

Prekonala som už raz 2x akné liečbou retinoidmi, riešila aj hyperpigmentáciu, momentálne mám stále bledú nejednotnú pleť, tie tmavé kruhy pod očami tomu nepomáhajú tiež, chcela by som pre zjednotenie a odstránenie tých kruhov pod očami podstúpiť ošetrenie CO2 laserom celej tváre.

Aké sú Vaše názory a odporúčania?

Ďakujem.

Veronika

Reklama

odpoveď (1)

Všetky odpovede na túto otázku pochádzajú od kvalifikovaných lekárov
Premium
Nitra . 22. 11. 2023
Dobrý deň prajeme Veronika, bez toho, aby sme vás videli osobne na konzultácii vám nevieme navrhnúť personalizovanú liečbu. Prosím, objednajte sa na konzultáciu, budeme sa tešiť na vašu návštevu. Na klinike máme nový výkonný laser, ktorý by vám mohol pomôcť.
Reklama

Hľadať ďalšie otázky

Podobné otázky

Kyselina hyalurónová
3 odpovede, najnovšia odpoveď: 19. 1. 2023
Kyselina hyalurónová
1 odpoveď, najnovšia odpoveď: 15. 7. 2014

Informácie zverejňované na portáli Estheticon.sk, nemôžu v žiadnom prípade nahradiť konzultáciu pacienta s lekárom. Estheticon.sk nie je zodpovedný za produkty alebo služby ponúkané odborníkmi.

Poradiť pacientovi