Ste pred zákrokom?

Vyplňte krátky dotazník a pošlite nezáväzný dopyt až 4 špecialistom na tento zákrok. Vďaka dotazníku ľahšie získate konkrétnu odpoveď od špičiek v odbore – rýchlo a zdarma

  1. Step 24
  2. Step 25
  3. Step 26
  4. Step 27
  5. Step 28
  6. Step 29
  7. Step 30
  8. Step 31

Čo vás na vašom bruchu najviac trápi?

Ako k tomu došlo?

Zaujíma vás možnosť podstúpiť aj iný zákrok? Zaujíma ma:

Ako dlho zvažujete podstúpenie operácie?

Kedy by mala operácia prebehnúť?

Ste

Pomohla by vám v rozhodovaní možnosť platby na splátky?

Chcela by ste sa pripoistiť na prípadné komplikácie po zákroku?

Tento zákrok upravuje dolnú polovicu brucha. V situácii, kedy časť nad pupkom nemá nadbytok kože, alebo je tu iba vyššia vrstva podkožného tuku a nadbytok kože a podkožia je lokalizovaný iba pod pupkom, je možné vykonať takzvanú miniabdominoplastiku (niekedy aj v spojení s liposukciou).

Tento zákrok je pomerne častý, pretože nie vždy je potrebné vypínať kožu celého brucha. V porovnaní s kompletnou abdominoplastikou je miniabdominoplastika šetrnejší zákrok s menšími rizikami a kratšou dobou rekonvalescencie. Aj rozsah jaziev býva menší a predovšetkým, jazva je iba nízko v podbruší a nie je okolo pupka.

Výkon sa vykonáva v krátkej celkovej anestézii s 1-2 dennou hospitalizáciou. Pri správnej indikácii má miniabdominoplastika veľmi pekné výsledky.

Často sa miniabdominoplastika kombinuje s liposukciou, kedy sa horná polovica brucha a oblasť okolo pupka odsaje a dolná polovica sa vypne a odstráni sa nadbytok kože a podkožného tukového tkaniva.

Popis zákroku vznikol s prispením MUDr. Karla Urbana.

Aktualizované: 15.11.2012

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Miniabdominoplastika

97% spokojnosť. Založené na 33 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.