Tento zákrok upravuje dolnú polovicu brucha. V situácii, kedy časť nad pupkom nemá nadbytok kože, alebo je tu iba vyššia vrstva podkožného tuku a nadbytok kože a podkožia je lokalizovaný iba pod pupkom, je možné vykonať takzvanú miniabdominoplastiku (niekedy aj v spojení s liposukciou).

Tento zákrok je pomerne častý, pretože nie vždy je potrebné vypínať kožu celého brucha. V porovnaní s kompletnou abdominoplastikou je miniabdominoplastika šetrnejší zákrok s menšími rizikami a kratšou dobou rekonvalescencie. Aj rozsah jaziev býva menší a predovšetkým, jazva je iba nízko v podbruší a nie je okolo pupka.

Výkon sa vykonáva v krátkej celkovej anestézii s 1-2 dennou hospitalizáciou. Pri správnej indikácii má miniabdominoplastika veľmi pekné výsledky.

Často sa miniabdominoplastika kombinuje s liposukciou, kedy sa horná polovica brucha a oblasť okolo pupka odsaje a dolná polovica sa vypne a odstráni sa nadbytok kože a podkožného tukového tkaniva.

Popis zákroku vznikol s prispením MUDr. Karla Urbana.

Aktualizované: 15.11.2012

Ste odborníkom pre tento výkon? Staňte sa autorom popisu tohoto zákroku! Návštevníci portálu hľadajúci tento výkon Vás uvidia ako autora textu, odborníka pre túto oblasť. Pacienti sa s dôverou obracajú s konzultáciou skôr na lekára, ktorého vnímajú ako experta práve na problém, ktorý ich trápi. Chcete sa stať autorom? Kontaktujte nás ešte dnes! Ukážka a podmienky účasti na autorských textoch.

Súvisiace skúsenosti

Miniabdominoplastika - Cenníky

Ceny od 1 000 €
Eveclinic Bratislava
Ceny od 1 390 €
zvyčajne do 1 990 €
doc. MUDr. M. Boháč PhD.
MUDr. Patrik Paulis
Praha, Bratislava
Ceny od 1 300 €
zvyčajne do 2 000 €
MUDr. Patrik Paulis
Ceny od 850 €
MUDr. Marianna Zábavníková PhD.
Ceny od 1 400 €
OPERA CLINIC plastická a estetická chirurgia

Miniabdominoplastika

96% spokojnosť. Založené na 24 hodnoteniach pacientov.

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.