Miniabdominoplastika

Úvod

Tento zákrok je pomerne častý, pretože nie vždy je potrebné vypínať kožu celého brucha. V porovnaní s kompletnou abdominoplastikou je miniabdominoplastika šetrnejší zákrok s menšími rizikami a kratšou dobou rekonvalescencie. Aj rozsah jaziev býva menší a predovšetkým, jazva je iba nízko v podbruší a nie je okolo pupka.

Výkon sa vykonáva v krátkej celkovej anestézii s 1-2 dennou hospitalizáciou. Pri správnej indikácii má miniabdominoplastika veľmi pekné výsledky.

Často sa miniabdominoplastika kombinuje s liposukciou, kedy sa horná polovica brucha a oblasť okolo pupka odsaje a dolná polovica sa vypne a odstráni sa nadbytok kože a podkožného tukového tkaniva.

"Obsah uvedený na tomto portáli je len informatívny, nemôže za žiadnych okolností nahradiť individuálnu konzultáciu s odborníkom na plastickú chirurgiu a estetickú medicínu alebo súvisiacimi odbormi. Ak uvažujete o podstúpení zákroku (alebo máte akékoľvek pochybnosti alebo otázky), obráťte sa na svojho lekára. Estheticon nepodporuje ani neschvaľuje žiadny obsah, ošetrenie, produkty, názory, zdravotníckych pracovníkov ani žiadny iný materiál či informácie obsiahnuté v tomto texte ani inde na tomto webe."