Extrémna premena po masívnom schudnutí

Autor:

Schudnúť z výraznej nadváhy je podstatný krok k zdravšiemu telu, no cesta k jeho dokonalosti sa tu zďaleka nekončí. Veľká strata hmotnosti pri obezite často vedie k vzniku nepríjemných estetických problémov. Našťastie, moderná plastická chirurgia ponúka aj v tomto prípade flexibilné riešenia.

Extrémne premeny ľudí s obezitou sú populárne aj na Slovensku. Príbehy o ich ceste k zdravej hmotnosti inšpirujú aj vzbudzujú obdiv, no odhaľujú skutočnosť, že masívne chudnutie z nadváhy zanecháva na tele rôzne estetické následky.

Tie často nemiznú ani cvičením, ani zdravým stravovaním, preto východiskom býva zveriť sa do rúk plastickému chirurgovi. Vďaka kombinovanej operácii „extrémna premena“ môžu aj ľudia po výraznom schudnutí docieliť ešte lepšie výsledky.

Veľká premena pacientky, ktorá veľa schudla. Bolo potrebné odstrániť prebytočnú kožu.
Veľká premena pacientky, ktorá veľa schudla. Bolo potrebné odstrániť prebytočnú kožu. (Foto: súkromný archív lekára)

Tuk mizne, koža zostáva

Zdravé elastínové vlákna zaručujú, že po natiahnutí sa koža vráti do pôvodného stavu. Keď človek výrazne priberie, natiahne sa až tak, že elastínové vlákna sa trvalo poškodia. Aj preto dlhodobo obéznemu človeku po výraznom schudnutí zostanú na bruchu, prsiach, chrbte či stehnách nepekné kožné riasy.

Ovisnutá koža je estetický aj praktický problém. Keď doslova vylieza zo spodnej bielizne a z plaviek, púta nežiaducu pozornosť okolia. Navyše, miesta pod kožnými riasami sa pri športovaní a v letných horúčavách nadmerne potia, a následne trú. Výsledkom sú ťažko hojace sa rany a zápaly, ale pod kožnými prevismi aj plesne a ekzémy.

"Spolupráca s MUDr. Boháčom bola pre mňa fantastická." 

Celá recenzia lekára a výkonu >>

Viac riešení v jednom

Ako si poradiť s podobnými nedostatkami na tele po výraznom schudnutí? Pomocou operácie „extrémna premena“, v rámci ktorej je najčastejšia požiadavka na abdominoplastiku. Práve pri plastickej operácii brucha sa dá na jedenkrát odstrániť ovisnutá koža, strie, spevniť oslabené svalstvo brušnej steny a odsať tuk. Abdominoplastika vyžaduje celkovú anestéziu, avšak výsledky sú mimoriadne efektné.

Okrem prebytočnej kože trápia mužov aj ženy po masívnom schudnutí ovisnuté prsia. Dámy zvyčajne požadujú zväčšenie pŕs vložením silikónovým implantátov, prípadne ich modeláciu, mastopexiu, vďaka ktorej sa dá vylepšiť tvar aj postavenie poprsia. U pánov je častejšie chirurgické odstránenie nadbytočnej kože z prsníkov, prípadne liposukcia.

V rámci extrémnej premeny tiež možno spraviť drobnejšie kozmetické a omladzujúce zákroky na tvári, ako korekciu padnutých viečok či vstreknutie kyseliny hyalúronovej a botulotoxínu na redukciu vrások.

Fotky pred a po odstránení prebytočnej kože.
Fotky pred a po odstránení prebytočnej kože. (Foto: súkromný archív lekára)

Výhody extrémnej premeny

Primárnym cieľom kombinovanej plastickej operácie „extrémna premena“ je vykonať počas jedného operačného termínu čo najviac zákrokov, preto si vyžaduje len jednu hospitalizáciu, jedno uvedenie do narkózy a jednu rekonvalescenciu. Z pohľadu pacienta sa to ukázalo ako skutočné pozitívum.

Výber aj vhodnosť jednotlivých zákrokov musí vopred posúdiť skúsený lekár. Napríklad abdominoplastika nebude vhodná pre ženy, ktoré plánujú otehotnieť. Vzhľadom na rozsah jednotlivých zákrokov treba rátať aj s náročnejšími prvými dňami po operácii, a tiež s nosením kompresnej bielizne a kľudovým režimom.

Operácia „extrémna premena“ je vhodnou voľbou pre ľudí, ktorí napriek výraznému chudnutiu bojujú s ovisnutou kožou, deformovanými prsníkmi, a ďalšími estetickými nedokonalosťami, ktoré ich delia od dokonalých a pevných kriviek.

Extrémnu premenu tiež možno využiť ako príležitosť na skorigovanie dávnejších chybičiek krásy, ako sú vrásky, odstávajúce uši či padnuté viečka.

Extrémne premeny - brucho a zväčšenie prsníkov. 
Extrémne premeny - brucho a zväčšenie prsníkov. 
Celú recenziu nájdete tu >>

Publikované: 14.11.2019

Diskusia k téme

Body lifting - Novinky

Odborníci vo vašom okolí   
Zákroky, na ktoré sa chystajú ostatní.